Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, -Ondra-, Globe

Odpovědět
Uživatelský avatar
Adonisos
Příspěvky: 691
Registrován: stř lis 03, 2010 6:05 pm
Bydliště: Ostrava

Elektroproblém

Příspěvek

Po asi 10 minutách jízdy mi přestávají fungovat tyto světla: Dálková, zpátečky, obě mlhy, pracovní světlomet za kabinou + netroubí klakson.. Zkoušel jsem postupně vytahovat relátka před nastartováním, ale všechno svítilo i při vytažených relátkách, z čehož usuzuju, že v nich to nebude.. Když zastavím, vypnu motor a znova nastartuju, zase všechno 10 minut svítí.. Žádnou chybu mi PC nehlásí.. Řešil to někdo??
Ranní ptáče bez lahváče vůbec nikam nedoskáče!!
stř srp 20, 2014 8:01 am

Fido5
Příspěvky: 123
Registrován: stř čer 09, 2010 8:26 pm
Bydliště: jak kdy

Příspěvek

maš tu koukam hodne rad,tak me jediny co napada,že se něco ohřeje,asi roztahne a nevede proud.jinak nic
co se má stát to se stane
stř srp 20, 2014 7:55 pm

Jakub_2510
Příspěvky: 52
Registrován: stř pro 28, 2011 3:03 pm
Bydliště: Pata

Příspěvek

Presne toto sme riešili minulý rok, problém bol v riadiacej jednotke od svetiel, je k nej aj klaksón pripojený a je niekde dolu pod volantom pod spodnými deklami ako máš vývod vzduchu na nohy na šoférovej strane, opraviť sa ževraj nedá, tak sa menila, dala sa z rozbitého auta, lebo nová je dosť drahá. :)
pát srp 22, 2014 9:04 pm

Uživatelský avatar
Adonisos
Příspěvky: 691
Registrován: stř lis 03, 2010 6:05 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Bingo, konečně nápad!! Díky moc, zkusím..
Ranní ptáče bez lahváče vůbec nikam nedoskáče!!
sob srp 23, 2014 6:47 pm

valenta4
Příspěvky: 42
Registrován: pon led 14, 2013 8:10 pm
Bydliště: Staré Město u MT

Příspěvek

Ahoj všem. Mám podobný problém,po chvilce mne přestane fungovat pravá směrovka,hlavně když je velký teplo venku-tak to do prava směrovka neblikne celý den,,hrůza. Kdyby někdo tušil co a kde hledat tak prosím o radu. díkas
ned zář 14, 2014 9:27 pm

Uživatelský avatar
Adonisos
Příspěvky: 691
Registrován: stř lis 03, 2010 6:05 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Tak u mě je problém opravdu ŘJ, hlásí přebíjení alternátoru a proto přechází na nějaký jiný režim či co.. Ve Scanii mi nabídli objednání nové ŘJ za cca 30.000,- bez DPH, ovšem repas nás vyjde všehovšudy na 3.000,- u jedné firmy v Ově, takže volba jasná.. Díky za radu Kubo :hands:
Ranní ptáče bez lahváče vůbec nikam nedoskáče!!
pon zář 15, 2014 6:59 pm

Jakub_2510
Příspěvky: 52
Registrován: stř pro 28, 2011 3:03 pm
Bydliště: Pata

Příspěvek

Nie je zač, rád som pomohol :D
pon zář 15, 2014 8:22 pm

kruji
Příspěvky: 2440
Registrován: sob pro 05, 2009 10:55 am
Bydliště: hodonin

Příspěvek

Mněl jsem podobný problém se Scanií. Když jsem tomu v létě dal záhul do kopce tak mi to přestalo řadit půlky.Nejhorší, že tam zůstal neutrál,a já stál bezmocně na fleku. V servisu nakonec našli uhnilý drát na snímači na převodovce. Zvenku naprosto bez závady, neporušené, zalité v gumě. Jak se převodka ohřála tak se guma natáhla a poslední drátek ztratil kontakt. Až to zchladlo, drátek se spojil a řadilo to.
Lesu zmar!
pon zář 15, 2014 8:59 pm

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

valenta4 : Buď to může dělat páčka blinkrů a nebo to může dělat relátko,ona je to spíš taková veliká spínací kazeta,vypadá to jak stará VHS BETA,a dostaneš se k ní když před spolujezdcem rozmontuješ plasty před nohama spolujezdce,tak na ty kazety uvidíš,jsou 3 vedle sebe... podle toho,která cvaká při blinkrech můžeš určit která to dělá.

Kolegovi to na stejném autě taky blblo,a u něj to dělaly studené spoje v téhle spínací kazetě,propájel jsem mu to a zas to šlape jak má :wink:

P.S: v hloubětíně vedle sebe občas parkujeme,jsem od konkurence zprava :D
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
stř zář 17, 2014 10:39 am

Bubunda
Příspěvky: 1
Registrován: pon lis 01, 2010 8:54 pm
Bydliště: Hradec Kralove

Příspěvek

Ahoj. Mam problem se zvedanim napravy na navesu,mam scanii 124L a kdyz ji natocim tak mi naprava vybehne nahoru ale jakmile zapnu svetla tak padne a uz s ni nic neudelam,nemate tady nekdo s timto problemem zkusenost?
pon pro 01, 2014 2:49 pm

Milan_g
Příspěvky: 4
Registrován: pát říj 30, 2015 12:04 am
Bydliště: Levice

nejdu kontrolky smeroviek a zvuk R470

Příspěvek

Zdravim. Doteraz som len nasaval vase skusenosti na fore, ale teraz je cas aj nieco napisat.

Tiez mam problem so smerovkami. Na R470 rok vyroby 2004 mi nejdu kontrolky smeroviek a ani zvuk smeroviek. Smerovky pritom idu normalne a kontrolky v Selfteste svietia. V com to moze byt ? Ziadne rele na smerovky som nenasiel. Su spinane priamo z riadiacej jednotky ? Alebo to je nejaky blby kabel medzi pristrojovkou a riadiacou jednotkou (ale to by asi nesli ani v Selfteste) ? Ono sa to zda, ako keby nejaka elektronika nevedela, ze idu smerovky a preto nerozsvieti kontrolky ani zvuk. Dopredu dik za pripadne info.
pon dub 04, 2016 10:03 pm

Odpovědět

Zpět na „SCANIA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů