Mýtné ve Švýcarsku, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine

Uživatelský avatar
homer
Příspěvky: 1100
Registrován: ned zář 21, 2008 10:15 am
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Švýcarsko

Příspěvek

Docela často do Švýcarska jezdím, tak kdyby někoho něco zajímalo tak se ptejte, pokud budu vědět tak odpovím.. :wink:
sob led 31, 2009 2:19 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Tak já tam nikdy nebyl, ale kdyby mě tam náhodou někdo vyslal, tak jak se platí dálnice a jak to chodí na hranicích? A můžu švýcary tranzitovat s nákladem? A pokud ano, co na to musím mít za papíry?
BES - běs
sob led 31, 2009 2:48 pm

Uživatelský avatar
homer
Příspěvky: 1100
Registrován: ned zář 21, 2008 10:15 am
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

dálnice platíš buď hotově nebo kartou, a to podle ujetých km při výjezdu z ch, tranzitovat můžeš, uděláš T1,2 a můžeš, jinak systém hranic je podobnej jak to bývalo u nás, spedice, D zoll a pak CH zoll, jinak dálnice jsou tam pěkně dreahý. jo a na placení dálnic si musíš nechat udělat id kartu vozidla, tu ti udělají hned na hranicích podle techničáku...
sob led 31, 2009 3:12 pm

Pelé
Příspěvky: 210
Registrován: pon pro 29, 2008 10:14 pm

Příspěvek

ID CARDS ti vystavý na základě předložení TP a potvzení o ekologii vozidla( euro třídy). ID kartou přímo neplatíš...na ní jsou jen zakodovány údaje o vozidlu. K placení přes automat je třeba ID karty a nějaké platební karty ( např. SHELL, DKV...) pak podle návodu na automatu, ten tě navede. Je nutné zadat aktuální stav km jak při vjezdu, tak při výjezdu ze země. Jeden díl tiketu odevzdáváš při celním prohlášení nákladu,přímo u celníka.
sob led 31, 2009 5:52 pm

Uživatelský avatar
homer
Příspěvky: 1100
Registrován: ned zář 21, 2008 10:15 am
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

přesně tak, se mi to nechtělo tak moc rozepisovat.... :lol:
sob led 31, 2009 6:54 pm

Uživatelský avatar
Petr.75
Příspěvky: 822
Registrován: ned črc 09, 2006 2:23 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Vzdycky radsi napisu jako konecny stav o kilometr vic nez bych se pak s nekym hadal,jsou na to docela haklivi.A automat jakmile do nej vrazis kartu s Tebou komunikuje cesky.
úte úno 03, 2009 7:36 pm

Uživatelský avatar
stegi
Příspěvky: 11
Registrován: úte bře 03, 2009 7:31 pm

Příspěvek

Chtel jsem se zeptat jsou povine ve svycarsku zimni gumy a do kdy mam tam ted v dubnu jeste 2 tocky pripada mi to zbytecny jet se zimakama(kdyz uz je tak hezky) diky za odpoved
ned dub 05, 2009 8:14 pm

Pelé
Příspěvky: 210
Registrován: pon pro 29, 2008 10:14 pm

Příspěvek

Měl by si mít ve výbavě sněhová řetězy. Ty jsou jsou povinné v místech, kde je to vyznačeno značkou. Zimní pneu jen doporučujou.
pon dub 06, 2009 8:43 am

Uživatelský avatar
stegi
Příspěvky: 11
Registrován: úte bře 03, 2009 7:31 pm

Příspěvek

Diky retezu budu mit klidne 10 kdyz budu jen na ne koukat :D slo mi jen o to aby nebyli naky problemi na hranicich
čtv dub 09, 2009 9:44 pm

Uživatelský avatar
Robo-ZA
Příspěvky: 95
Registrován: čtv led 08, 2009 11:58 pm

Příspěvek

viete mi niekto povedať či platí ten nočný zákaz jazdy aj pre chladiaky naložené skaziteľnými potravinami ? myslím ovocie, alebo mliečne výrobky. a ten čas zákazu je 22.00 až 05.00 ?
pát kvě 29, 2009 7:40 pm

Uživatelský avatar
homer
Příspěvky: 1100
Registrován: ned zář 21, 2008 10:15 am
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

ten čas je správně, ale jestli to platí i pro friga nevím, ale asi jo, páč v noci celníci nemakají...
pát kvě 29, 2009 7:42 pm

maxipes
Příspěvky: 45
Registrován: sob zář 05, 2009 2:03 pm

automat na platenie mýtneho a colnica

Příspěvek

Mám v blízkej dobe fičať na švajč., neviem či prechádzať alebo nakladať či skladať. Ako je to s tým automatom, voz má ID kartu aj Shellku budem mať, len neviem kde tie automaty sú, hneď na hraniciach jak pri vjazde aj výjazde ? Ako tam vkladať tie karty, je tam nejaký zrozumitelný návod ?( obrázkovy ? -po nemecky neviem ani slovo) . Pri vjazde mám zadať do automatu kilometre a pri výjazde opäť ? Môžete mi prosím opísať aj postup ako je to na colnici ? Neviem - auto nechaj na parkovisku,v kolone a pod. Bež do kanclu papiere potrebuješ tieto :....potom čakaš až ťa skontroluje ,dá plombu....skúste prosím na poprvé to bude aj tak chaoz. Je rozdiel keď len prechádzam, ak ano čo treba len pri tom ? Dík
sob říj 17, 2009 9:12 pm

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Obrázek
Postup u Švýcarska: když přijíždíš k hranici, obvykle tam je dělení pruhů: auta bez nákladu (nebo prázdné obaly - prostě žádné zboží) a auta se zbožím. Zaparkovat na parkovišti - většnou dostatečně velkém, občas se někde čeká v koloně. Vezmeš si papíry k nákladu, ID kartu k vozidlu, tankovací kartu a napiš si stav km. Jdeš na spedici - tu máš přidělenou, měl bys mít info, na kterou máš jít. Tam ti řeknou Zwanzig Minuten (obyčejně je to hodina), vyzvedneš papíry a jdeš na celnici - tam to obouchají a něco ti vrátí. Automaty na dálnici nepřehlídneš. Když tam vložíš ID kartu, mělo by to s tebou komunikovat v příslušné řeči (ale tím si nejsem tak jistá, snad jo). Obsluha není složitá, údaje buď potvrdíš nebo změníš podle skutečnosti a nakonec zadáš stav km. Vyplivne ti to papír (viz foto) - ten budou chtít vidět při průjezdu hranicí. Pak můžeš vjet dovnitř.
Pokud vezeš zpět zboží, máš zase určenou spedici, kam zajet zaclít. Při opouštění CH se stav km píše ručně na ten papír z automatu a podepíše se to. To odevzdáš na celnici, oni si jednu kopii nechají a druhou ti vrátí.
sob říj 17, 2009 9:53 pm

Uživatelský avatar
pavel78
Příspěvky: 1298
Registrován: čtv led 29, 2009 2:06 pm
Bydliště: Budyně nad Ohří

Příspěvek

jj, jak píše Irys: automaty mají češtinu (buď v klidu) a přesně Tě to navede, nicméně pakli-že už kartu máš, tak všechny údaje už budou v tom boardu, ty jen potvrzuješ. km při výjezdu píšeš ručně,hlavně nevymejšlej a písni co máš na tacho (+1km - můj tip), v Tvém případě nic neplatíš, jde to z účtu shell. No a jeden oražený doklad Ti vrátí - ten odevzdáš - hotovo.
Před tunelama se nelekni - hází to na stranu a pouští to nahoru podle semaforů. :wink:
opravdu to je v poho, oni sice v unii nejsou, ale ty hranice :lol: :lol: to je procházka růžovým sadem
drž se, ať se daří
:hand:
ned říj 18, 2009 8:33 am

Uživatelský avatar
pavel78
Příspěvky: 1298
Registrován: čtv led 29, 2009 2:06 pm
Bydliště: Budyně nad Ohří

Příspěvek

Obrázek
:hand:
ned říj 18, 2009 10:50 am

Odpovědět

Zpět na „Švýcarsko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti