Mýtné ve Švýcarsku, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine

kalab
Příspěvky: 41
Registrován: ned čer 05, 2011 3:21 pm
Bydliště: hodonin

Příspěvek

ahoj hlapy rád bych se zeptal jake jsou spedice na ST.margreten na kter se dá vyclít diky
sob zář 29, 2012 1:24 pm

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Příspěvek

je tam gerlach, schenker, rhenus, asi jako všude. Ale ochota děsná, když vezeš něco co neznají, co jim tam nejezdí pravidelně. Nedávno jsem vezl pracovní oblečení na českou pobočku švýcarské firmy a to bylo na ojebání. Proběhl jsem tam snad všechny kancly...
sob zář 29, 2012 7:58 pm

trucker rob
Příspěvky: 306
Registrován: čtv čer 23, 2011 9:53 am
Bydliště: Ostrava

kalab

Příspěvek

Máš to tam v jednom baráku,tak to vezmeš po řadě.
řidičem se nestaneš,tím se musíš narodit
Scania R 420 Topline r.v.2011 minulost
Volvo FH 420 r.v.2015
sob zář 29, 2012 9:25 pm

Uživatelský avatar
-jezevec-cz-
Příspěvky: 518
Registrován: stř úno 01, 2012 6:54 pm
Bydliště: Žatec

Příspěvek

¨kuci kuci svycarsko znam jak svoje boty, ale kde se nacha udelat na hranicich ta id karta? jen konkretni odpoved ;-) diky :-)
.:: IVECO EuroCargo 2006 6V 240K 12T ::.
stř říj 10, 2012 8:29 pm

trucker rob
Příspěvky: 306
Registrován: čtv čer 23, 2011 9:53 am
Bydliště: Ostrava

-jezevec-cz-

Příspěvek

Tak hlavně na které hranici?Na Baslu je to třeba v tranzitní budově v přízamí vlevo u Švýcarských celníku,Remshalden - tam je to okýnko vedle pultu Švýcarských celníku a na Thayngenu je to v celní budově u váhy v přízemí (na jedné straně po vstupu jsou Němci a na druhé Švýcaři).Samozřejmě všude na vjezdu do CH.Jinak si vem sebou všechny dokumenty od vozidla (techničák,licenci a papíry od emisní normy) Na Waldshutu je to teď celé nové,tak tam to taky najdeš rychle.Pokud jedeš na Listenau nebo na Sankt Margareten,tak tam to myslím vyřídíš na celnici ve Wolfurtu. :)
řidičem se nestaneš,tím se musíš narodit
Scania R 420 Topline r.v.2011 minulost
Volvo FH 420 r.v.2015
pát říj 12, 2012 5:53 pm

Uživatelský avatar
-jezevec-cz-
Příspěvky: 518
Registrován: stř úno 01, 2012 6:54 pm
Bydliště: Žatec

Příspěvek

trucker rob

Ok diky moc slo mi nejvic o ten Basel :-)
.:: IVECO EuroCargo 2006 6V 240K 12T ::.
ned říj 14, 2012 6:39 pm

petan70
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 59
Registrován: ned lis 11, 2012 2:28 pm
Bydliště: Olešnice

Příspěvek

Chlapi a děvčata, asi budu za vola, ale musím se zeptat. Jak je to se zaclíváním a vyclíváním (postup). Mám jet do švajcu , ale už jsem tam tak dlóóóóóóóuho nebyl, že se mě to všechno vykouřilo z hlavy. Stačí připomenout jaký papíry , kam jít atd. Asi se mě to vybaví , ale teď jsem úplně tupej.. :cry: Mám jet přes Thayngen. Díky moc každýmu , kdo tady cokoliv napíše.
sob bře 23, 2013 7:14 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11891
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

normálně T-éčko , kartu na mýto , napsat si km , a fííí, někoho tam určitě chytneš a zeptáš se , žádná křeč :D
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob bře 23, 2013 8:08 pm

tommas
Příspěvky: 67
Registrován: ned zář 03, 2006 12:57 pm
Bydliště: Děčín

Příspěvek

Přes Thayngen sem často jezdíval...takže za 1.dostat se nějak na parkoviště,bývá tam trošku kolona,ale záleží kdy tam přijedeš,pozor stávaj tam občas šoféři v pravým a dělaj pauzu,takže do levýho;-).2.zajdeš přes silnici do určený spedice,kterou máš v papírech(asi 30min čekáš),mezitím si mužeš udělat mýto.3 zajdeš s "udělanejma" papírama naproti do velký budovy a tam dole Němci pak 1.patro Švýcaři.4.pokud nebudou chtít kontrolu,většinou Švýcaři dováženeho zboží,můžeš do auta a valit dál....u okýnka jim pak akorát ukážeš papíry a jeden si myslím vemou(je na něm razítko D a CH zoll).tot vše :wink:
ned bře 24, 2013 2:25 pm

Bandita
Příspěvky: 20
Registrován: sob črc 23, 2011 7:15 am
Bydliště: Jirkov

ID Karta

Příspěvek

Zdravím Vás klegové.

Mohli byste mi někdo poradit ohledně automatu na dálnice???karta je zřízena na solo auto a ted tam začnu jezdit s vlekem.Musím proto udělat novou kartu nebo to v tom automatu jde změnit???Děkuji za info a přeji hezké Velikonoce.
pát bře 29, 2013 9:01 am

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Příspěvek

V automatu zadáš přívěs, nic nemusíš měnit
pát bře 29, 2013 9:04 am

Bandita
Příspěvky: 20
Registrován: sob črc 23, 2011 7:15 am
Bydliště: Jirkov

Příspěvek

Venco,díky moc za radu
pát bře 29, 2013 5:00 pm

Venca87
Příspěvky: 4
Registrován: úte črc 02, 2013 6:59 pm
Bydliště: Strakonice

Tranzit pres CH

Příspěvek

Cus vichni,

chci se zeptat, jak to chodi, kdyz jen pres CH s dodavkou tranzituju? Probihaji taky velky kontroly? Kolik muzu vezt chlastu pres hranice?
Jezdime casto do Monaka a musime CH objizdet pre F po souskach. Od Mulhouse do Monaka projedete cca 300 kruhacema :-) tak proto se ptam na CH. Pry se tam daji koupit i znamky do 3,5t na rok.
pát črc 12, 2013 11:01 am

Pápa
Příspěvky: 108
Registrován: ned úno 12, 2012 10:05 pm
Bydliště: Česká republika

trasa

Příspěvek

Zdar,
kudy jet z prahy nejlépe do Erstfeld(tahač+návěs)

Dík za radu
pát zář 27, 2013 11:02 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Pred Gothard tunel mas tzv .odstavny plac tam musi projet kazdy a temer zastavit,jak kdy.Jde jim o to aby se ty auta trochu seredily at nenajedou vsechny nahoru a tam se to ucpe uplne,tunel ma jen jeden tubus takze se jede obousmerne.Nech si odstup 150m,jak ti pisou znacky a snaz se netelefonovat.Vetsinou par km se ti vypne nemecky maut,je chranen.Aspon na Man ci MB to tak bylo.Smerem na jih mas pri jednou policejni kontrolu,zacina to vyskou,dal vahou na ni te kontroluje a stahuje ti tachograf pri jednom.Dal kontrola nakladu jak mas vse gut 10minut a jedes dal.Kontolni kanaly jsou 3 myslim.Jinak svycarske kamiony s cervenym napisem ,,S,,vubec na toto parkoviste nezajizdi a jedou rovne to ti ale muze byt jedno.Jinak je svajcc pokryty mnoha radary a foti uz 85kmh tak at vis.Mnoho mensich prechodu funguje jen do 17h,jsou nekde v dedinach a parkoviste tak na jedno auto pod balkonem nekde.Svycarsko je hezka zeme,v zime nutne retezy a parkovani je treba predvidat trosku,provoz ,,nord sud ,,je veliky a parkovist neni tolik .Vyvaruj se nejakym notasum za oknem ci firhankum pres cele bocni okno na to je svycarsky policajt primo vysazen.Svycarsko neni v EU,tudiz celni papiry delas vzdy ale to asi vis.Benzinky se vetsinou plati pres noc.15e,v cene nemas nic.Parkoviste-nudle jsou gratis ale jsou preplnene.Parkovani v industrialkach tak jak v nemecku napr.tady moc nefunguje.Jak kolegyne uvedla nahore,potrebujes vzdy ten listek na maut.Dostanes ho na vjezdu.Km vzdy pis poctive.At se dari ve svajcu.
Neřeším...
sob zář 28, 2013 7:49 am

Odpovědět

Zpět na „Švýcarsko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host