Mýtné v Bulharsku, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine

čvanča
Příspěvky: 138
Registrován: pát srp 28, 2009 5:43 pm

obecně

Příspěvek

Je tam dobré jezdit t´kolem 75,mají tam 70 pro kamiony.Policajti jsou úplatní,nedoporučuju jezdit bez známky,jak vás chytnou trafik kontrol,tak konec,ti sou pěkné kurvy.Teď se horko těžko shání viněta,jje konec roku a už je málo kde mají,objel sem asi 10 benzinek než jsem ju našel.Lidem jde rozumět,je to taková chorvatsko ruština.Jsou tam ochotní,poradí vysvětlí cestu.Je tam mazec hledat firmu,protože je psaná v azbuce:-)Jinak pokud někdo pojedeš pes přechod Giurgu(z Rumunska) tak se platí taxa 37E za přejetí mostu.Je to 37 do BG a 37 zpět.Platit se dá pouze hotově.Kontrolují RO vinětu a zpět BG (jak kdo a jak kdy),když pojedete zpět z BG do RO tak jakmile přejedete most celníka tak je parkoviště a při výjezdu je šipka pro kamiony vlevo(dycky je tam kolona)ale ti co jedou do EU (cz,sk,h,atd) tak můžou jet rovně pro osobáky a v levém pruhu je takové okno a tam se dá pas atd.Já jsem to nevěděl,lupl se vlevo na váhu a problém na nápravě hrozné se s nima dohadovat.byl jsem po 1 v BG ale to jsou mé poznatky,až budu vědět víc dodám info.Co vím tak parkovišť jsem moc nepotkal,takže asi s parkováním na gule(asi jak kde).Označení cest(cedule) jsou psané normálně a i v azbuce,někde jen v azbuce ale to si pak člověk zapamatuje a už ví.Jinak Jak napadne sníh.tak to neodhrnují a je to tam katastrofa.Ale ráno mrzlo a kolem oběda pěkně sluníčko.
sob pro 18, 2010 5:24 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11891
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

bud rád, že si zpátky... je tam kalamita
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob pro 18, 2010 5:29 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Za me je Bulharsko ta nejhorsi zeme na jezdeni.To jsem jezdil par let do ruska ale bulhary to je pro me humus.To ze jezdi jek tatari,znacky nikde,myslim na soustkach ,cesty rozmr.dane na ultimum,nikdo nic nevi a chrapat jen na hlidanem.Sofie hnus sam o sobe.Do rumunska mi nevadi jezdit,nikdy se mi tam nic nestalo ale jak prelezu Dunaj,je mi zle.Neco jineho je bulhary prehrkat v tranzitu ale tam ty jejich vykladky ci nakladky,nerikam nic radsi.Pouze muj nazor.
Neřeším...
pát lis 11, 2011 7:33 pm

Jinni.H
Příspěvky: 12
Registrován: úte bře 25, 2008 10:59 am
Bydliště: Benešov

Příspěvek

Není to tak strašné. 8)
Ono jde o to, přizpůsobit se...
Znám pár chlápků, co jsem pravidelně potkával a ty by si už ani neuměli představit jezdit něco jiného... a už vůbec ne západ.
Je pravda, že kluci na Rusku se Balkánu trošku obávali, ale nikdy nebyl problém pověsit se za nějakého "Balkánského tygra", ať už Čecha, nebo třeba Turka a vždy bylo po problému.
A stejně tak to asi fungoval opačně.
Já mám jihovýchod projetý celý a když mě poprvé poslali přes Lotyše nahoru, taky jsem si chytil kluky z Ruska... a šlo to.
Takže jde jen o zvyk a o přizpůsobení se jiné zemi.
Když je člověk někde poprvé, je to vždy taková trochu divočina.
Ale na druhou stranu, co taková zácpa v dopravní špičce na vnitřním okruhu kolem Paříže...?
To je někdy divočina ještě větší... :lol:
Sdružení řidičů CZ, o.s.
... vše pro řidiče
sob lis 12, 2011 8:54 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

To je mozne.Jen mi ta jejich mentalita nejak nepasuje.Uz to opacne kyvani hlavou,lidi.myslim bezni,na me pusobi omezene.Nic nikdo nevi,nejaky problem vyresit,neresitelne.Nepoznal jsem vsechny,samozrejme.Vem si to znaceni cest,nemyslim hlavni tahy.Nemas poneti kde jsi.Rumunsko je proti tomu opak,vsude znacky,bile patniky na kterych je cislo cesty a km ,plus kolik km do nejbliz.mesta.Kazdy ma svou zemi,kterou nemusi,u me to je BG.
Neřeším...
ned lis 13, 2011 11:01 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11891
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

čísílka na přání....keine problem

Příspěvek

auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
čtv led 19, 2012 2:51 pm

Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 40
Registrován: úte čer 23, 2009 1:28 pm

cesta ruse-jambol

Příspěvek

Mohl by někdo poradit jaká by byla teď v zimě nejlepší cesta z ruse do jambol?
sob úno 18, 2012 2:10 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11891
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

záleží kudy tam chceš jet...jestli jugoškou, nebo přes RO tam mužeš přes Calafat ,Bechet nebo Ruse po mostě ,pak na Veliko Trnovo nebo na šumen a do karnobatu ...jinudy bych to ted nezkoušel v zimě , pokud přes jugošku tak Sofia-Plovdiv...
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob úno 18, 2012 4:15 pm

Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 40
Registrován: úte čer 23, 2009 1:28 pm

Příspěvek

pojedu přes ruse. jde mi o to jestli ty cesty nevedou nějak moc přes hory,abych tam nezůstal viset... jedu tam poprvé takže to tam vůbec neznám. dík za odpověď
sob úno 18, 2012 6:31 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11891
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

tam at jedeš kdekoliv najdeš pár kopců.....nejhorší je průsmyk "šipka"(do gogle dáš : 42.735918,25.318165) ale tam nepojedeš... pokud se budeš chovat normálně a obezřetně, neměl by jsi mít problém
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob úno 18, 2012 7:46 pm

matesák
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 466
Registrován: pon led 24, 2011 9:47 am

Příspěvek

Tak strejda tam teď byl až někde u Tureckých hranic takže nějaké poznatky. Říkal že měl nějaké problémy s váhou tak se to řešilo úplatkama cca 30€. Proclení říkal že něco kolem 2 hodin. Potom ho někde zastavily policajti a začal obcházet auto. Tak mu říká ať to ani neobchází že je to nové. Tak OK dej 5€ mě 5€ kolegovi a jeď. Zastavil na pumpě. Přišel chlap s kýblem vody a kladivem že mu jde umít okno. Že nechce že je to čisté. Ne prostě musí. Tak se s ním chvíli hádal dal mu 5€ a val. Zastavil někde na parkovišti a šel se zeptat na pumpu jak to funguje. Tady nám dej 5€ a někam se postav. Jak někam?? Jak je to hlídané?? Do 22 tady budu pak jedu domů a přijedu v 5 ráno. AHA!!!! :D takže svázat kurtnou dveře před spaním radši 2x na záchod aby už nemusel vylízat a spát. Nádrže radši nechával odemčené, aby to ještě nerozmlátili, ale nic se nestratilo. Cesty prej hrozné skákal někde přes hory chvílema po makadamu, takže říkal že jel pořád 50-60. Jel jenom přes den v noci měl strach. Posledního Čecha potkal v Maďarsku pak už nic. Jediný co si chválil byla kuchyně. Říkal že už tam jet nepotřebuje....
sob bře 24, 2012 2:49 pm

čvanča
Příspěvky: 138
Registrován: pát srp 28, 2009 5:43 pm

Příspěvek

Bulhaři nejsou tak hrozní,když tam člověk jede po prvé,tak je to takové divoké,ale potom pohoda jazz.A Sofia se taky dá.S BG policajtama sem neměl nikdy problém,když mě zastavili,chtěli kolečko,dal jsem jim ho,podívali se a jel sem dál,žádný úplatek.Sem tam chcou na Ruse,ale pohoda.Jinak od nového roku platí že jakmile vyjíždíte z BG tak musí byt známka,respektive ten papír na čem je nalepená a je tam code.Pokud budete jezdit po Ruse 5 dní,tak ju nepotřebujete,ale jak pojedete na most,tak třeba,takže když se někdo vrací a zapichne to na parkíru před hranicama a ráno chce přejet hranice,tak musí mít známku,to že ste spali 200m nikoho nezajímá,ze začátku roku to tolerovali,že to nikdo nevěděl,tak se dal úplatek a jelo se,ale teď vás otočí a hybaj pro známku.Samozřejmě netvrdím,že i teď se nedá uplatit,ale za jakou cenu?.Lepší je tu známku mít a hotovo.
pát kvě 18, 2012 6:05 pm

čvanča
Příspěvky: 138
Registrován: pát srp 28, 2009 5:43 pm

Příspěvek

takže je změna,známka je třeba pořád a to i v případě,že člověk spí 1km před hranicí a pak najede,už ju musí mít,jinak problém,takže lepší projet hranice,jinak třeba koupit známku a dát ten lístek s čárovým kódem kde byla nalepená.Taky pozor a známku lepit dle návodu na pravou stranu,umí z toho dělat problémy.Co jsem slyšel,údajně jde podstrčit starý papír od známky na hranicích a je to ok (že když člověk spí před hranicí,další den projede,dá papír z předešlého dne),ale osobně jsem to nezkoušel,takže nevím,radši si ju koupím
úte led 29, 2013 1:49 pm

Uživatelský avatar
poschoďák
Příspěvky: 35
Registrován: sob lis 28, 2009 7:04 pm
Bydliště: brno

Příspěvek

calafat-vidin už pěkně přes most.
úte črc 23, 2013 3:51 pm

sof
Příspěvky: 3871
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

Obrázek
Naposledy upravil(a) sof dne úte kvě 14, 2019 11:21 am, celkem upraveno 1 x.
ned říj 06, 2013 5:48 pm

Odpovědět

Zpět na „Bulharsko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti