Mýtné/známky ve Slovinsku, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine

sedy
Příspěvky: 67
Registrován: ned úno 22, 2009 9:09 pm
Bydliště: Krakonosovo

poplatky atd.

Příspěvek

Tak pro ty co by chteli neco vedet jak je to ve slovinsku :

Pro nákladní automobily a autobusy s hmotnosti vyšší než 3,5 tuny pro letošní rok zůstává zachován dosavadní způsob přímé úhrady mýtného na dálničních mýtnicích, tedy úhrada za konkrétní projeté úseky. Od roku 2010 by měl být v Slovinsku zaveden systém automatického odečítání mýtného prostřednictvím satelitu.

Dálniční známka je nutná na 411 km slovinských dálnic a 53,7 km rychlostních silnic (mapa je k dispozici na www.cestnina.si), a to:
A1 Šentilj - Maribor; Maribor (Ptujská silnice) - Koper;
A2 Tunel Karavanky - Hrušica - Vrba, Podtabor - Naklo - Ljubljana (Šentvid; Koseze-Kozarje; Malence) - Pluska, Hrastje - Lešnica, Kronovo - Obrežje;
A3 Ljubljana - (Gabrk u Divači) - Fernetiči (Fernetti);
A5 Vučja Vas - Beltinci;
H2 rychlostní cesta přes Maribor;
H3 severní obchvat Lublaně (Zadobrova - Koseze);
H4 Podnanos - Vrtojba;
H5 Škofije - Srmin.



toto jsou kreditni karty ktere berou na mytnych branach
- Activa
- American Express
- Diners
- DKV
- Eurocard Mastercard
- EuroShell
- Faipass
- Magna
- NLB Skupina
(NLB d.d., Koroška banka d.d.,
Banka Zasavje d.d. in Banka Domžale d.d.)
- OMV (Routex)
- Ressa
- UTA
- Visa

a jakou se da platit menou
- evro (EUR)
- americky dolar (USD)
- švycarsky frank (CHF)
- kuna (HRK)
pon úno 23, 2009 7:21 pm

kisha
Příspěvky: 21
Registrován: úte led 06, 2009 2:24 pm

Za kolik ???

Příspěvek

Drahý příteli, a co nějaké malé info o cenách? Jedu trasu Znojmo, Graz, Ljubljan a zpátky a chci být v obraze. Slovinské stránky nefungujou. Dííík.
čtv dub 09, 2009 2:00 pm

sedy
Příspěvky: 67
Registrován: ned úno 22, 2009 9:09 pm
Bydliště: Krakonosovo

Příspěvek

kdyz jsem jel do koper a z5 tak me to vyslo asi na 60€

a vic je taky tady http://www.dars.si ale ceny jsem tam nenasel.... :-(
čtv dub 09, 2009 3:30 pm

Maťas
Příspěvky: 249
Registrován: ned kvě 25, 2008 6:02 am
Bydliště: Carlow(IRL),Brno

Příspěvek

čtv dub 09, 2009 4:01 pm

Žorž.FH12
Příspěvky: 1054
Registrován: stř črc 01, 2009 12:53 am

Příspěvek

Zdar všem , chtěl bych se zeptat jak to aktuálně vypadá ve Slovinsku s platbou mýtného ,jestli jsou tam platidla stále nebo je tam něco jiného . Slyšel jsem prej tam maj satelitní výběr ( píše se to i v prvním příspěvku tady) nebo jak to tam ted je . Naposledy jsem tam jezdil před 3 lety a od té doby jsem tam nebyl tak budu rád za každé info a i jaké jsou tam ceny a celkově změny jaké se tam udály když někdo prozradí zlobit se nebudu :D Dík moc :wink:
stř úno 23, 2011 11:36 am

Basi17
Příspěvky: 14
Registrován: čtv kvě 27, 2010 7:51 pm
Bydliště: Senec SK

Příspěvek

Čauko. Otec pracoval ešte v lete v SLO. O satelitnom mýte nič neviem. Platidla sú ale neoplatí sa Ti ich obchádzať su tam strašne kopce serpentíny no proste horor =D Ked tam jazdiš často vybav si Dars karticu za vožňjo čo je vlastne čipová karta na ktoru ti na platidle nabiju peniaze a len ideš. Inač chalani čo tam jazdili len sem tam platili normal DKV kartami ale beru tušim všetky karty.
stř úno 23, 2011 10:14 pm

Žorž.FH12
Příspěvky: 1054
Registrován: stř črc 01, 2009 12:53 am

Příspěvek

Dík moc , no o objíždění , nad tím nešpekuluju , znám to tam a jak říkáš nevyplatí se to rozhodně . Tu karétku to si udělám bude to určo pohodlnější ,já tam dřív jezdil normalně za hotovku takže toto neznám ,nebo ani teda nevím jestli to tam vubec bylo dřív :))
No uvidím co Slovinci po dlůhé době povijá :)Dík moc :wink:
stř úno 23, 2011 11:53 pm

Dave
Příspěvky: 33
Registrován: úte dub 22, 2008 10:59 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

Tranzitoval jsem tudy z ITA a na platidlech bez problemů Euroshell kartou.
sob úno 26, 2011 2:46 am

čvanča
Příspěvky: 138
Registrován: pát srp 28, 2009 5:43 pm

Příspěvek

Kluci,jelikož už teď nejdou platit platidla kartou,ale keš,tak by mě zajímalo kolik stojí vyřízení té jejich krabičky,popř.dars karty či co to je a kde se to dá vyřídit.Do Slovinska jezdím málo,ale ze zajímavosti jak to mají vymyšlené,kolik chcou počáteční zálohu(vklad),kde to potom dobiju,zda to jde nabít kartou,nebo jen hotově.Díky za info
pát kvě 18, 2012 6:20 pm

CSIKI-NZ
Příspěvky: 38
Registrován: sob led 29, 2011 10:38 am
Bydliště: Nové Zámky

Příspěvek

to čvanča: To akože ako si to myslel,že len cash? Pokial viem,v pohode sa dá platiť aj kartou.Ja síce používam ABC BOX(obdoba talianskeho TELEPASS-u),a kredit naň dobíjam kartou MAGNA(Petrol),na ktorú v SLO aj tankujem.
ned čer 17, 2012 6:37 pm

čvanča
Příspěvky: 138
Registrován: pát srp 28, 2009 5:43 pm

Příspěvek

tak nezaplatíš tam kartou jako je visa,nebo maestro,jak s tankovacíma kartama nevím,ale není to dlouho a platil jsem tam visou,teď musím keš,protože visu mi to nevezme,tak mě zajímá ta jejich krabička,určitě to zaměstnavatel nebude pořizovat,protože opravdu Slovince jezdíme málo,ale pro info ať vím
sob čer 23, 2012 3:24 am

CSIKI-NZ
Příspěvky: 38
Registrován: sob led 29, 2011 10:38 am
Bydliště: Nové Zámky

Příspěvek

Krabičku kúpiš na platidle. Ak sa dobre pamätám,stála okolo 16 Eur,a kredit si tam dobiješ kolko chceš. Je to dosť velká pomoc.
stř črc 18, 2012 8:50 am

čvanča
Příspěvky: 138
Registrován: pát srp 28, 2009 5:43 pm

Příspěvek

a kredit si nabiju na benzinkách?Nebo zase na platidlech,a pokud na platidlech,tak na každých?Předpokládá,že nabití kartou nebude problém
čtv črc 19, 2012 4:43 pm

CSIKI-NZ
Příspěvky: 38
Registrován: sob led 29, 2011 10:38 am
Bydliště: Nové Zámky

Příspěvek

Samo že na platidlech.
pon črc 23, 2012 12:55 am

delivio

Zákon §75 o veřejných komunikacích ve Slovinsku

Příspěvek

Pokud mýtné ihned na místě neuhradíte, dostanete A4 list s textem, že bude ihned zahájeno řízení nahlášení přestupku.

Tak si pamatujte, že neakceptují platební karty visa a další. Někdo to zde psal už.

Je na textu tohle.

Ihned, jakmile projedete stanici mýtného bez platby mýtného, jste se dopustili přestupku! Na základě §75 zákona o veřejných komunikacích č.33/06, č.45/08, č.109/2009 mohou kontroloři mýného, celníci a další vyloučit vozidlo z provozu v případech kdy nezaplatí vozidlo s váhou nad 3.5t

Za uvedený přestupek je PŘEDEPSANÁ POKUTA 300-800EUR ! DLE ZÁKONA O PŘESTUPCÍCH.

Tak pozor na to. Zdroj: dars d.d a osobní zkušenost.
pát lis 09, 2012 10:07 am

Odpovědět

Zpět na „Slovinsko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti