Mýtné/známky na Slovensku, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine, BajlachVT

horar660
Příspěvky: 16
Registrován: úte říj 07, 2008 12:21 pm
Bydliště: Lokca

zakaz predbiehania nad 7,5t

Příspěvek

od januara/unora 2009 zacne paltit zakon ktory zakazuje predbiehanie pre vozidla nad 7,5t na celom uzemi slovenskej republiky.ked si to predstavim tak ma hned napadne ze ja pridem velmi rychlo o vodicsky preukaz :cry: :cry:
nebolo nieco take uzakonene aj v CZ a nezrusili to neskor?
ned led 18, 2009 1:26 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Po celám území to platí zatím jenom v Belgii a pouze na dvouproudých dálnicích. Na některých místech je dokonce předjíždění povoleno modrou značkou. No když srovnám belgickou a slovenskou dálniční síť :?
BES - běs
ned led 18, 2009 4:07 pm

horar660
Příspěvky: 16
Registrován: úte říj 07, 2008 12:21 pm
Bydliště: Lokca

Příspěvek

tam nieje co zrovnavat :valetsesmihy:
za ten zakaz predbiehania by som niekoho poriadne nakopal....
strasne coi len pomysliet ze pojdem z BA do PB za neakou aviou po dialnicy.
ned led 18, 2009 4:16 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Tak ono když to u vás schválej, tak u nás je to za chvíly taky :mad:
BES - běs
ned led 18, 2009 4:28 pm

pope
Příspěvky: 76
Registrován: sob kvě 19, 2007 6:56 pm
Bydliště: Paskov

Příspěvek

sob led 31, 2009 6:18 pm

Jozef SR
Příspěvky: 10
Registrován: pon zář 01, 2008 6:25 pm
Bydliště: Liptovsky Mikulas

Příspěvek

Zakaz pouzivat hanlive gestá. Este zakaz nadavat z okna a som dosiel :lol: .
stř úno 04, 2009 12:48 pm

Uživatelský avatar
Lukasecek13
pravé světlo
Příspěvky: 2186
Registrován: úte bře 20, 2007 7:32 pm
Bydliště: Česká Skalice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ted si nejsem jistel ale když projedeš kaluží a pocíkáš tim kolem jdoucí tak je to také přestupek :roll: :lol:
DAF 95.430XF SC - 2001 + Schmitz - 2000 Současné
Volvo FH12 420 Globetrotter - 2001 + Kögel - 2004 bývalé

Scania 124L 360 CP19N - 1998 + Schmitz - 2000 Bývalé
stř úno 04, 2009 1:16 pm

Vegáč

Příspěvek

Teda já poslední dobou lítám SK celkem často,ale ten zákaz předjíždění mě pěkně s... V Belgii to mají aspoň pořešené značkami,alle tady???Tady vždy vychytám nějakýho ťuňťu,co se plazí 75km/h a včera,když už jsme se takle doplazili i k dodávce,která jel 60km/h tak už jsem to nevydržel a nebyl jsem jedinej :wink:
úte dub 28, 2009 4:56 am

HomoFaber
Příspěvky: 383
Registrován: sob led 24, 2009 10:18 pm

Příspěvek

neviem ci ste si to vsimli, ale okrem toho, ze pribudol zakaz predbiehania pre >7.5t na dialnici a cmv, tak sa tiez zmenila najnizsia rychlost na tychto cestach z 50 na 80km/h, takze pocet avii, 706 apod lidrov na dialniciach dramaticky klesol.
ked nabuduce narazite na niekoho kto ide na dialnici menej ako 80, staci pouzit handsfree a zavolat na policiu. tych sa tam potuluje celkom dost :)
sob říj 24, 2009 11:56 pm

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

A to se týká okamžité rychlosti? Myslela jsem, že jde o konstrukční rychlost vozidla. :wink: Takže když přede mnou pojede Porsche šedesátkou, nenadělám asi nic.
ned říj 25, 2009 12:19 am

HomoFaber
Příspěvky: 383
Registrován: sob led 24, 2009 10:18 pm

Příspěvek

par.35 zak. 8/2009 doslova (skopirovane z jaspi-web):

(1) Diaľnicu môžu používať len vodiči motorových vozidiel; iným účastníkom cestnej premávky je používanie diaľnice zakázané. Na diaľnici smie vodič motorového vozidla jazdiť rýchlosťou najmenej 80 km.h-1. V úseku diaľnice prechádzajúcom cez obec smie vodič motorového vozidla jazdiť rýchlosťou najmenej 65 km.h-1.
(2) Vodič motorového vozidla smie na diaľnicu vchádzať a z diaľnice vychádzať len na miestach na to určených. Pred vjazdom do priebežných jazdných pruhov na diaľnici je vodič povinný použiť pripájací jazdný pruh. Tam, kde pripájací jazdný pruh nie je, vodič je povinný dať prednosť v jazde vozidlám idúcim v priebežných jazdných pruhoch.
(3) Vodič motorového vozidla kategórie N, 20) ktorého najväčšia prípustná celková hmotnosť presahuje 7 500 kg, alebo vodič jazdnej súpravy, ktorej najväčšia prípustná hmotnosť presahuje 7 500 kg, nesmie pri jazde po diaľnici predchádzať iné motorové vozidlo.
(4) Rýchlosť jazdy podľa odseku 1 sa nevzťahuje na vodiča motorového vozidla vchádzajúceho na diaľnicu, vychádzajúceho z diaľnice, pri súbežnej jazde a v iných prípadoch, ak je to potrebné z hľadiska bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Rýchlosť jazdy podľa odseku 1 sa nevzťahuje ani na vodiča motorového vozidla použitého pri vykonávaní činností spojených so správou a údržbou diaľnice, s odťahovaním vozidiel a činností spojených so záchranou života, zdravia a majetku a na vodičov kolóny vozidiel ozbrojených síl, ozbrojených bezpečnostných zborov a ozbrojených zborov.

a par. 36 odsk 2:
(2) Ak vodič motorového vozidla počas jazdy zistí na vozidle alebo na náklade chybu, pre ktorú nemožno dosiahnuť na rovine rýchlosť podľa § 35 ods. 1, musí diaľnicu opustiť na najbližšom výjazde; to neplatí, ak sa pred výjazdom z diaľnice nachádza parkovisko, kde musí vozidlo odstaviť.

takze ak ide po dialnici porsche 60 a nie je to v kolone, tak si sofer asi natahuje pedkozku alebo co; bud sa bude tak hrat pri vacsej rychlosti alebo musi ist na pomalsiu cestu
ned říj 25, 2009 12:55 am

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Tak to je super. Stalo se mi totiž dvakrát za jedinou cestu na Slovensko, že mě předjel osobák, celkem svižně, najel přede mě a dál jsme jeli pospolu rychlostí 60 - 70. Podle mě jasná provokace, ale já se vyprovokovat nedám. :D Ovšem když je to tak, že vlastně porušovali vyhlášku, to je jiná. :D :D
ned říj 25, 2009 1:04 am

Uživatelský avatar
schimi
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 898
Registrován: stř říj 21, 2009 11:46 am
Bydliště: Příbram

Příspěvek

Teda co se bude dít od r.2010 na Slovensku a jejich "cestách", vypadá jakoby slováci chtěli zrušit komplet nákladní dopravu (mýtné,vyhlášky,pokuty a pod.) a teď ještě absolutně nepochopitelná věc: auta nad 7,5T nesmí předjíždět na dálnici - v tom je jasno, ale menší auta od 3,5T do 7,5T můžou předjíždět, ale zároveň musí dodržovat 5Om vzdálenost od vozidla jedoucího před ním. Tuto vzdálenost bude měřit polícia (aj tá mýtna) satelitně. Takže vlastně nepředjedete nikdy nikoho, protože aby jste ho předjeli, musíte logicky zkrátit vzdálenost.(myslím, že se to vztahuje i na osobáky). To mi rozum nebere. Slovesnko se snaží napodobovat Německo, ale slovenští policisté nejsou jako němečtí a aspoň ze záčatku roku to všechno budou brát doslova a všechny kostit, aby se ukázali a aby naplnili státní kasu.
Brandon Walsh
stř pro 02, 2009 10:31 am

Woloda
Příspěvky: 5
Registrován: ned říj 18, 2009 2:36 pm
Bydliště: Gbelany,ZA

Příspěvek

No zakaz obiehania kamarat minule trhol HOPAKA co isiel 72 a cierny pasat zanim ,150eciek ale dal mu to nakoniec za 50 mali ho v noci zrusit aj tak sme na ceste len my a par osobakov takze urobili riadnu kravinu
čtv led 21, 2010 9:15 pm

Uživatelský avatar
fahrer
Příspěvky: 661
Registrován: ned čer 08, 2008 1:51 pm

Příspěvek

Hopáci jezděj snad ještě pomalejš než plynaři a phm. Jinak v D maj taky někde zákazy předjíždění časově neomezené. A to je pak hnus, když za sebou jede vláček a vedle je volno.
pát led 22, 2010 9:25 pm

Odpovědět

Zpět na „Slovensko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti