Mýtné/známky na Slovensku, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine, BajlachVT

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Nové nařízení od 1.2.2009

Příspěvek

Od 1. února platí pro všechna vozidla povinnost jízdy s rozsvícenými potkávacími světly po celý den, během celého roku. Platí zákaz používání mobilního telefonu bez příslušné hands-free sady.


Pro řidiče platí povinnost si při opuštění vozidla z důvodu nehody, poškození vozidla nebo za snížené viditelnosti, obléci reflexní vestu. Barva reflexní vesty může být žlutá, oranžová nebo červená. Toto opatření je uplatňováno mimo obec.

Zdroj: ČESMAD Slovakia
ned úno 01, 2009 9:04 am

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Od 1. února došlo ke změně v nařízení, týkajícího se zimní výbavy. Od tohoto data platí:
- pro vozidla, přepravující cestující (s méně než 8 sedadly, bez sedadla řidiče)
- nákladní vozidla s hmotností nižší než 3,5t
při zimních podmínkách (sníh, led), povinná výbava zimními pneumatikami, které musejí být označeny symbolem M+S, M.S. nebo M&S;
- pro vozidla, přepravující cestující (s více než 8 sedadly, bez sedadla řidiče)
- nákladní vozidla s hmotností nad 3,5t
povinná výbava zimními pneumatikami na nejméně jedné hnací nápravě. Pneumatiky musejí být označeny symbolem M+S, M.S., M&S. Povinnost zimní výbavy bude v platnosti každoročně v době od 15. listopadu do 31. března.
ned úno 01, 2009 9:12 am

Uživatelský avatar
Mykesh
Příspěvky: 1259
Registrován: stř zář 19, 2007 12:40 pm
Bydliště: Praha/Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tady jsem to nasel i s obrazkama :wink: (pro zvetseni kliknout)
Obrázek
Zdroj: Denik SME
AIRBAG NEPOTŘEBUJI, UMÍRÁM JAKO CHLAP !!!
úte úno 03, 2009 6:53 pm

Uživatelský avatar
socoman
Příspěvky: 193
Registrován: ned črc 06, 2008 7:11 pm
Bydliště: Humenné
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

ma neskoro napadlo vas na to upozornit. poviem vam teraz je tu na kazdom rohu fizel s radarom a meria v obci 50-tku. a ludia chodia ako priposrany. ak toto zabezpecilo plynulost a bezpecnost premavky. a som zvedavy, kedy chytim prvu pokutu za to ze budem predbiehat aviu na dialnici. no hruza, ci si zas ty debili vymysleli.
http://autoviny.zoznam.sk/cl/100202/396 ... novy-zakon
Ritero Xaperle Bax
úte úno 03, 2009 8:08 pm

Uživatelský avatar
socoman
Příspěvky: 193
Registrován: ned črc 06, 2008 7:11 pm
Bydliště: Humenné
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

4. Prednosť v jazde
Vodič na vedľajšej ceste nesmie vodiča na hlavnej ceste obmedziť ani ohroziť. Doteraz platilo iba pravidlo neohroziť.


- to je fart jeden s bonusov. takze ked budem vychadzat s arealu SCP v ruzomberku, tak budem musiet asi cakat tak do desiatej vecera, aby som neobmedzil nejakeho fabiistu.
ty vole, fakt tam je 80% kravovin
Ritero Xaperle Bax
úte úno 03, 2009 8:14 pm

Jozynek
Příspěvky: 196
Registrován: pát úno 15, 2008 10:52 pm
Bydliště: Košice-Slovakia

Příspěvek

Cele je to o tom, ze ten co jazdil ako idiot(prekracoval rychlost, nedodrziaval predpisi a buh vi co este) bude jazdit tak aj dalej, ale zase si to odnesieme my, "obycajny" ludia :roll:
Škoda 130 LR 1984
Fiat Ducato 2.3JtD 2005
Fiat Ducato 2.3JtD 2007
Fiat Ducato 2.3JtD 2009
úte úno 03, 2009 10:15 pm

Jozef SR
Příspěvky: 10
Registrován: pon zář 01, 2008 6:25 pm
Bydliště: Liptovsky Mikulas

Příspěvek

Nakladne auta a bus mozu po dialnici 100km/h smola je ze nakladne nad 7,5t celkovej nemozu na dialniciach a rychlostnych cestach predbiehat. Parada bude ked clovek pri Ilave dobehne stihaca co pojde 80 a bude sa musiet za nim vliect az do Blavy... :twisted: Za pretazenie mozete dostat pokutu do 20 000 sk.
stř úno 04, 2009 11:57 am

jurajosek
Příspěvky: 6
Registrován: čtv úno 12, 2009 9:37 am

Příspěvek

Prosím tě to víš určitě že nákladní auta můžou jezdit 100km/h ??da se to někde přečíst? a nevíš jak je to na bratislavském dálničním okruhu jestli nákladní do 7,5t můžou předjíždět? ty cedule co zakazujou předjíždět nad 3,5t tam už nesvítí
pát úno 13, 2009 9:47 am

Uživatelský avatar
Robo-ZA
Příspěvky: 95
Registrován: čtv led 08, 2009 11:58 pm

Příspěvek

kamióny na dialnici 90 a nie 100 !

RÝCHLOSŤ

- maximálna rýchlosť v obci sa znížila na 50

- na diaľničných a rýchlostných cestách v obci sa môže jazdiť rýchlosťou 90 km/h

- po diaľniciach mimo obce musia vozidlá jazdiť najmenej rýchlosťou 80 km/h. V obci sa po diaľnici môže jazdiť rýchlosťou najmenej 65 km/h.

- maximálna povolená rýchlosť na diaľnici a rýchlostnej ceste mimo obce bude naďalej 130 km/h, ale pre vozidlá s hmotnosťou do 3,5 tony bude možné zvýšiť povolenú rýchlosť prostredníctvom dopravnej značky. Najvyššia povolená rýchlosť autobusov sa na diaľniciach znížila na 100 km/h zo súčasných 110 km/h.

- pre nákladné vozidlá sa povolená rýchlosť na diaľnici zvýši na 90 km/h :!: z terajších 80 km/h.

- pre nákladné autá s hmotnosťou nad 7,5 tony na diaľniciach platí zákaz predbiehania, :!: doposiaľ nemohli predbiehať len na diaľnici medzi Bratislavou a Trnavou.

- Vodiči nákladných vozidiel budú musieť používať zimné pneumatiky aj na cestách bez snehu v období od 15. novembra do 31. marca.

je toho viac ale toto je asi základ
ned úno 15, 2009 2:39 pm

jurajosek
Příspěvky: 6
Registrován: čtv úno 12, 2009 9:37 am

Příspěvek

Jezdim každy den trasu Brno Senec s Eurocargem někdy s tandemem a někdy bez takže všechny informace se hodí mockrát za ně díky
úte úno 17, 2009 10:18 am

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Tak ono těh 90km/h na dálnici je asi k ničemu v kombinaci se zákazem předjíždění, ne?
BES - běs
úte úno 17, 2009 11:07 am

jurajosek
Příspěvky: 6
Registrován: čtv úno 12, 2009 9:37 am

Příspěvek

Myslím že to předjíždění nedomysleli když jede tatrovka 75 tak jsem ještě neviděl že by za ní byla kolona každý ju předjede když jede kamion 85 tak se zaním drži i 10 dalších vjedou do česka (mluvím o D2) a v obou pruzích kamiony skoro až do Brna mněli to vyřešit lokalníma zakazy na nebezpečných místech a ne kumulovat kamiony do řady to je blbost a vytváří to zbytečnou nervozitu
čtv úno 19, 2009 9:04 am

Uživatelský avatar
Robo-ZA
Příspěvky: 95
Registrován: čtv led 08, 2009 11:58 pm

Příspěvek

no a to som videl v novom Stop-e napísané že ten zákaz predbiehania platí aj pre autobusy... čo ak je pravda, tak je dosť drsné.... :mad:

no a ktej tatrovke, tak 75 nesmie ísť :naughty: bo najnižšia rýchlosť na dialnici mimo obec je 80 :!:

ja osbne verím, že časom budú dávať na vhodné miesta povolenia predbiehať aké každý pozná napríklad z belgicka :wink:
sob úno 21, 2009 7:33 pm

jurajosek
Příspěvky: 6
Registrován: čtv úno 12, 2009 9:37 am

Příspěvek

No ale ty Tatrovky tam jezdí a taky rumuni nebo bulhaři co kupují v německu autobusy MHD a to jich jede i 5 za sebou a ne víc jak 70km/h no doufam že se to časem nějak vyřeší. A co vy předjeli by jste auto co jede min jak 80?Kolik za to může být pokuta? já je předjíždím a myslím že všichni ještě jsem neviděl za tak pomalým autem kolonu kamionů
ned úno 22, 2009 11:03 am

STIWRX
Příspěvky: 70
Registrován: sob bře 24, 2012 5:05 pm
Bydliště: OSTRAVA!!!

Příspěvek

Po 4letech sem vjel do slovenske republiky a opet semi chtelo zvracet. Jel sem z bratislavy nahoru na trnavu a pokracoval sem dal az na prejezd lysa pod makytnou a na dalnici sem si to vyslovene uzival. Zamnou kolona jako prase protoze je zakaz predjizdeni a ja mam omezovac na 85. Docela mi tech ridicu bylo lito ale behem 10minut sem zmenil nazor. TO co se delo sem nechapal. Sem zvykly ze nemci jsou proste fasisti a sem tam nenechaji predjet a kdyz je zakaz tak spomali. Ale predjeli mne postupne 4 slovaci i pres zakaz asi po 15kilometrech to nemohli rozdychat ze sem si dovolil vjet na dalnici s kamionem ktery ma omezovac na 85. Ten prvni mne predjel asi bez pojstky. Proletel kolem mne tak 110 pak mi spomalil v kopci na 75 a roznul brzdy aby mi ukazal jaky je borec a pak ujel. Ti dalsi mne jen predjeli a ubrali predemnou na 80 chvili tak jeli a pak zrychlili na 89. Ja nevim co je tohle za zvyk to je jako naka msta za to ze muj zamestnavatel ma proste na aute omezovace na 85? A nebo maji v hlave seno a nedojde jim ze mam omezovac a mysli si ze jedu schvalne pomaleji abych je brzdil? TOhle radoby vychovavani a umyslne spomalovani nema zadny vyznam :roll:
čtv čer 07, 2012 10:37 pm

Odpovědět

Zpět na „Slovensko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů