Mýtné/známky na Slovensku, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine, BajlachVT

Odpovědět

Aky mate nato nazor?

NIE
44
86%
ANO
7
14%
 
Celkem hlasů: 51

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Tak už mám taky zaprasené sklo tou kraxnou. :mad: Chalani mi ji předali jakože je nařízená jen ji tam lípnout, ale potíže byly. Nejdřív nepípala (ukázalo se, že mi ji dali s vypnutým zvukem, to se mi nějak podařilo rozchodit). Pak se zase z ničeho nic (po cca 10 minutách provozu) rozblikalo zeleně úplně všechno a to teda nevím, co mělo být, srovnalo se to samo od sebe. Sama registrace byla velmi nepříjemná, čekala jsem 2 hodiny v našlapané chodbičce plné dost páchnoucích pilotů z východu, humus. A pak tam konečně vlezeš a ani pro tebe nemaj na tu velmi zdlouhavou proceduru židli. :wall: (Jablunkov).

Schimi - po mně nikdo žádnou mejlovou adresu nevyžadoval - ale nevylučuju, že si ji třeba podle firmy našli v databázi, protože nejsem první auto od nás, kdo se registroval.
úte úno 09, 2010 5:23 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Irys, on ten start toho našeho systému tak nebyla žádná sláva... (zkrátka divím se, že my, sk a ostatní plevel jsme v EU :roll: )
BES - běs
úte úno 09, 2010 7:50 pm

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

No ono to nejspíš všude ze začátku haprovalo, ale mělo by to mít nějakou jak se říká štábní kulturu. :D Nejlíp se s tím asi popasovali Němci, start jejich mýta si dobře pamatuju, i když z pozice dispečerské. V každém případě se třeba registrace dala pořešit doma od stolu. Krabice je sice taky otřesná, ještě větší krám a ještě s anténou a prasecky drahou montáží, ale dá se to platit i bez krabice, když tam nejezdíš moc často. To u Kapsche ani na Slovensku nejde, musíš si ji pořídit.
No jsem zvědavá, co to bude hlásit, až to třeba po 3 měsících znova strčím do elektriky. Snad si to bude něco pamatovat. :D
úte úno 09, 2010 8:39 pm

Uživatelský avatar
palach
Příspěvky: 163
Registrován: sob kvě 23, 2009 5:11 pm
Bydliště: Blansko

Příspěvek

já mám potíže pořád, už mám třetí krabici, dvě mě přestaly fungovat, tak jsem je vyměnil. Ta zatím poslední mi zatím udělala jen to, že mi svítila pořád zeleně, a při dobijení před cestou na dálnici jsem na benzince zjistil, že mám krabici bloklou a 8 euro v mínuse. Odblokování stálo 5 euro, a mě přitom ta krbička signalizovala že je nabitá. Odhaduji že mě brzo začne blikat tojúhelník na dobití, a pokud ne, zjistím to asi až od policie. V rádiu jsem slyšel jak se to stalo hned na startu mýta a řidič dostal těch 1600 euro pokutu a pak to řešil Fico v rádiu, že to byla chyba policie a bůhví co ještě.
sob úno 27, 2010 3:32 pm

Antigos
Příspěvky: 80
Registrován: čtv lis 12, 2009 11:06 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Dá se krabička pořídit někde na hranicích,abych nemusel jeet zvlášt osobákem do vnitrozemí ,ale koupit cestou a rovnout namontovat ?
Díky
pon bře 08, 2010 6:25 pm

Uživatelský avatar
palach
Příspěvky: 163
Registrován: sob kvě 23, 2009 5:11 pm
Bydliště: Blansko

Příspěvek

Na D2, co vím, ale na netu to najdeš.
pát bře 12, 2010 7:48 pm

Antigos
Příspěvky: 80
Registrován: čtv lis 12, 2009 11:06 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Dík ,nemusí být odborná montáž ne ?
stř bře 24, 2010 8:18 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

všechno ti k tomu dodají,nastaví ti to na počet náprav a pak to jen dáš do zástrčky 12v nebo zapalovače je tam takový extra nástavec.
jinak kdo bude chtít jet na SK přes Hodonín tak krabičku koupíte až za první mýtnou bránou s kamerou takže to vemte jinudy pokud nemáte SK mýto jinak cca 2 km procházka k první benzince kde se dá sehnat ale zaručené že ji budou mít nemáte.jinak byl tam příjemný pan prodavač a děkuji mu že byl ke mě schovívavý :wink:
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
sob dub 03, 2010 11:17 am

Uživatelský avatar
Frenky500
Příspěvky: 68
Registrován: stř pro 23, 2009 11:31 pm
Bydliště: Filakovo-Sk

Příspěvek

Ak chcete jazdit zadarmo po slovensku.
http://auto.bazos.sk/?hledat=GPS+rusick ... a=&iddel=1
Volvo FH12 500+plato Renders
sob dub 17, 2010 7:09 pm

Karel334
Příspěvky: 1601
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Příspěvek

Projel jsem trasu Trenčín-Tisovec a zpět bez reg.mýta.Kdo zjistí že na voze není palubní jednotka je to kontrolní brána,policie nebo mýtná policie.Rozumím asi tak že když nenarazím na mýtnou polici tak je to OK.DíkyJe na každém kontrolním bodu kamera ?
ned dub 18, 2010 12:38 pm

Uživatelský avatar
Kacper
Příspěvky: 25
Registrován: sob pro 13, 2008 7:46 pm
Bydliště: Praha 4

Příspěvek

Tak idem prvy krat v pondelok do madarska z Ostravy do Dunaujvaros cez Bratislavu.Ako som cital mozem sa pekne tesit na myto.Mam par otazok.Na hraniciach si "kupim" mytnu jednotku dobijem ju.Budem na nu asi pekne dlho cakat...
Ked sa budem vracat mozem ju vratit?Kauciu a neprejazdene EU mi tiez vratia?
Totiz nasa firma si zmysli vo stvrtok,ze pojdes do Madarska a nic viac neriesi,daju ti peniaze a vsetko ries sam....Uz teraz sa bojim ake komplikacie nastanu.
Co vsetko musim mat zo sebou,alebo coho sa mam vystrihat?Diky za rady
pát kvě 07, 2010 8:36 pm

riko
Příspěvky: 936
Registrován: sob dub 15, 2006 10:49 am
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Příspěvek

koncesku,občanku,techničák,100 EURO.Při návratu to múžeš odevzdat a kauci a neprojeté mýto ti vrátí
pon kvě 17, 2010 10:15 pm

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Stalo se mi, že jsem ráno po pauze zapomněla do krabice pustit elektriku (v kolegově autě byla jen jedna funkční zásuvka a rozdvojka žádná, tak jsem vždy při pauze dobíjela noťas a mobil). Krabice všelijak blikala, pak se uklidnila, ale nezvykle pípala - no došlo mi to celkem za dlouho, pár hodin to bylo. Zajímalo by mě, jestli to načítalo i tak - za celou tu dobu nechcípla, pořád tam něco svítilo, tak doufám, že to bylo OK. Máte někdo podobou zkušenost?
ned kvě 23, 2010 9:43 am

Ruuni
Příspěvky: 2
Registrován: sob dub 17, 2010 10:40 am
Bydliště: Senica

Myto

Příspěvek

Jeden postreh z praxe.Išiel som od Prahy a dochadzal mi kredit a mojou kartou sa nedal nabit.Tak som prešiel asi 35 bran načierno a zmizol som D1.A teraz prečo to píšem,český premid a celý systém akokolvek jednoduchý mi bol v tej chvýli nanič-zato takzvaná slovenská velká krabica je v tomto smere lepšia lebo sa dá dobiť kdekolvek a kýmkolvek bez fyzickej prítomnosti.Ja som na ňu tiež nadával ale už nie.Na Slovensku môže byť auto v Košiciach ale nabiť sa dá v Bratislave,to je super vec keď náhodou nemaš hotovosť alebo kartu.S Českou len fyzicky odlepiť z okna a ísť nabiť.A poviem vám tie nervy čo som vtedy mal neprajem nikomu.A skorej som zísť z D1 nemohol lebo ani nafty som nemal bohvie kolko.Tak som to riskol až po Hustopeče.Kolega to na druhý deň doplatil bez pokuty.PS-nejazdím pravidelne Čechy len som zaskakoval a bol som ubespečený že to výjde.Odteraz bez 5000 kč a 100 eur do auta nesadám. :!:
ned kvě 23, 2010 4:00 pm

Karel334
Příspěvky: 1601
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Příspěvek

Ono taky platit slevovou kartou obch.domu kotva se dá těžko zaplatit mýto.Skoro na každé čerp.stanici u D1 se mýto lehce zaplatí.Nutnost je hotovost a nebo běžná bank.karta.V čr se platí i bezhotovostně bank.přev. je to celkem bez problémů chce se na to informovat a ne vyrazit náklad.autem bez nafty a financí jako za starých časů.SK mýto je asi super věc když každý km zaplatíš a nemáš možnost něco ušetřit.To Čr mýto se dá kapánek ošidit nebudu rozepisovat jak,prostě se to dá.Pár řádků hore jsem se dotazoval na určitý případ co jsem jel v SK.Děkuji že někdo z SK mi tady zatím neodpověděl.Je to asi tím že v SK o svém mýtě nevíte opravdu nic .Jen to že ho máte platit.čus karel.
ned čer 13, 2010 8:57 pm

Odpovědět

Zpět na „Slovensko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti