Mýtné/známky na Slovensku, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine, BajlachVT

Odpovědět

Aky mate nato nazor?

NIE
44
86%
ANO
7
14%
 
Celkem hlasů: 51

Uživatelský avatar
schimi
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 898
Registrován: stř říj 21, 2009 11:46 am
Bydliště: Příbram

Příspěvek

Stalo se mi, že jsem ráno po pauze zapomněla do krabice pustit elektriku (v kolegově autě byla jen jedna funkční zásuvka a rozdvojka žádná, tak jsem vždy při pauze dobíjela noťas a mobil). Krabice všelijak blikala, pak se uklidnila, ale nezvykle pípala - no došlo mi to celkem za dlouho, pár hodin to bylo. Zajímalo by mě, jestli to načítalo i tak - za celou tu dobu nechcípla, pořád tam něco svítilo, tak doufám, že to bylo OK.
Máte někdo podobou zkušenost?
taky se mi to stalo,sice ne tolik hodin :D ,ale chovala se stejně.Myslím si, že funguje na stejném principu jako GPS,že má svou baterku (jestli celá ta krabice není jedna velká baterka :D ) a chvíli na ni vydrží. Taky jsem to bral tak, že když svítí,tak nějakou "šťávu" má. Mě to odečítalo normálně, protože pak jsem ji na čáře vracel,když jsme prodali auto a vše v poho.
Brandon Walsh
ned čer 20, 2010 8:13 am

Uživatelský avatar
schimi
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 898
Registrován: stř říj 21, 2009 11:46 am
Bydliště: Příbram

Příspěvek

Projel jsem trasu Trenčín-Tisovec a zpět bez reg.mýta.Kdo zjistí že na voze není palubní jednotka je to kontrolní brána,policie nebo mýtná policie.Rozumím asi tak že když nenarazím na mýtnou polici tak je to OK.DíkyJe na každém kontrolním bodu kamera ?
taky by mě to zajímalo, ale myslím si, že až tě jednou zastaví mýtna nebo jiná polícia, tak ti vezmou i rodný list.Asi neni pro ně problém zjistit, kdy a kde si překročil hranice (tam kamery jsou) a kromě mastné pokuty tě nepustí dál, dokud nebudeš mít na skle nabitou krabici. Když jedeš na Slovensko 1x za uherský rok a nikdo tě "nelapne" a pak tam nejedeš 5-10 let, tak možná, ale jinak bych to neriskoval :(
To Čr mýto se dá kapánek ošidit nebudu rozepisovat jak,prostě se to dá
no o tom se tady fakt vůbec nerozepisuj :evil:
Brandon Walsh
ned čer 20, 2010 8:21 am

Uživatelský avatar
schimi
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 898
Registrován: stř říj 21, 2009 11:46 am
Bydliště: Příbram

Příspěvek

To Ruuni:
Tak som prešiel asi 35 bran načierno a zmizol som D1.
Kolega to na druhý deň doplatil bez pokuty
tak až to auto pojede s někým opět do CZ a projedeš kolem celňáků, tak ten kolega co v tom bude sedět zaplatí min.1.000,-Kč (spíš 2.000,-Kč) pokuty. Vím o čem mluvím, protože jsem sám 1.000,-Kč platil (ukecal jsem to z 2.000,-Kč) a to tak, že jsem dostal po kolegovi auto a kolega mě ujistil, že je tam dost creditu :doh: hned na to jsem jel z D na Rozvadov a dál na Prahu,krabka pípala 2x, říkám si, to je v poho ještě tam je pětikilo (2x začne pípat vždy,když klesne kredit pod 500) no a za Prahou začal pípat 4x,ale já jsem měl přísně termínovanou vykládku ve škodovce MB, tak jsem měl na výběr,jestli pojedu bez mýta, nebo zaplatím penále za zpožděnou vykládku (a ve škodovce se s tím ne*erou), tak jsem si vybral 1 možnost. Při cestě zpět jsem ihned dobil, měl jsem projetých asi 15-18 bran bez mýta, na benzínce mi to dobili i dopočítali ty brány. Ta obsluha mi ale říkala, že na terminálu vidí jen max.20 bran,které můžu zpětně doplatit,víc ne - takže jestli si projel 35 bran, tak 15 nemáš pořád zaplacených - pokud to ten tvůj kolega neplatil přímo u Kapsche. No a týden na to mě lapli na R10 celňáci, tak že jen projížděli kolem mně a najednou halt a stáhli mě na parking. Hned mi řekli, že 20 bran bez mýta je moc i když jsem to doplatil, že tolerujou max. 3-4 brány a chtěli dvojku, kterou jsem ukecal na litr :D
Brandon Walsh
ned čer 20, 2010 8:39 am

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

to jsou šulini,když te lapěji a máš to doplacený a eště tě vopálkujou,to sou chudáci
2x Nissan atleon 210
ned čer 20, 2010 8:45 am

Uživatelský avatar
schimi
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 898
Registrován: stř říj 21, 2009 11:46 am
Bydliště: Příbram

Příspěvek

mě to taky přišlo, že chtěj hlavně "čárku" a něco vydělat. I bloček a složenku mi dali, to zase jóó, ale když jsem to na ně zkoušel různými výmluvami a pod. tak začali "klasicky" se správním řízením, tak jsem to něřešil, obrečel litr a radoval se z druhého ušetřeného. :D
Brandon Walsh
ned čer 20, 2010 8:51 am

Karel334
Příspěvky: 1601
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Příspěvek

ten doklad o zaplacení dluhu musíš nechat v autě min.30dní.Tak dloho to trvá než tě vymažou z reg.dlužníků .Celník jinak nemá možnost určit že už nedlužíš.
ned čer 20, 2010 8:53 am

Uživatelský avatar
schimi
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 898
Registrován: stř říj 21, 2009 11:46 am
Bydliště: Příbram

Příspěvek

To:Karel 334: ten jsem samozřejmě měl a ukázal,ale nezájem :(
Brandon Walsh
ned čer 20, 2010 9:27 am

Uživatelský avatar
Leoš H
Příspěvky: 2668
Registrován: pát zář 26, 2008 10:30 am
Bydliště: Hulín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Takový malý dotaz, pojedu na Slovensko a našel jsem si, že mýtná blbost, se nedává na Střelné, ale až v Lúkách což je asi 6 km za hranicemi, nebude problém, s tím. že to projedu a pořídím to až tam. :?
tak snad by neměl, když už to tak blbě mají uděláno :(
pon črc 12, 2010 9:43 pm

Uživatelský avatar
schimi
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 898
Registrován: stř říj 21, 2009 11:46 am
Bydliště: Příbram

Vrácení mýtné krabičky při nečinnosti

Příspěvek

Tak jsem v pátek odevzdal šéfovi krabičku-mýtné pro SK a bylo mi vysvětleno,že šéf dostal papír ze Slovenska,že krabička, která se nepoužívá déle než půl roku (v SK jsem byl naposled někdy v červnu),tak se musí vrátit,prej to tam maj nějak uzákoněný.Tak šéf zabalil krabku a posílá ji poštou :D Oni mu pak pošlou 50E za krabku a zbytek creditu.Až pojedu opět do SK, tak si na hranicích musím koupit novou.Nechápu :?: :roll: :?:
ned led 16, 2011 8:38 am

mili

Příspěvek

Mají jich málo asi...a tohle už je starý,já už ji odevzdal na podzim.
ned led 16, 2011 9:20 am

Uživatelský avatar
Leoš H
Příspěvky: 2668
Registrován: pát zář 26, 2008 10:30 am
Bydliště: Hulín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

No něco ty děvčice v těch kancelářích dělat musí :D
Jsem tam jel jenom s Liazkou 30 kilometrů za hranice tak jsem to vyřizoval za 2 hoďky jsem to zas vracel.
Za další měsíc jsem jel do Trenčína s Tatrou a zas to samé. Jenom to čekání je na houby, hned byla hoďka výkonu fuč. :?
ned led 16, 2011 10:10 am

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

a proč si nekoupíš jen lístek se zaplacenou trasou tam i zpět :?: a nemusíš pořizovat krabici
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
ned led 16, 2011 11:46 am

Uživatelský avatar
Leoš H
Příspěvky: 2668
Registrován: pát zář 26, 2008 10:30 am
Bydliště: Hulín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Roade: to máš těžko, většinou když takhle někam jedu tak mám navigátora z firmy pro kterou to jedu a ještě nikdy jsem nejel tam i zpátky úplně stejnou trasou. Oni mají ty svoje zkratky až z toho jde hlava kolem. :roll:
ned led 16, 2011 2:16 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

to je fakt,já si někdy taky rozmyslím na poslední chvíli že pojedu tudy a pak zase tudy.no škoda že to mají poněkud komlikované soudruzi
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
ned led 16, 2011 4:30 pm

Karel334
Příspěvky: 1601
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Příspěvek

ta aktivace po pul roce je pravda.Mám dojem že když jí máš pod proudem stále tak to neplatí.Dám taky radu- když víte že jí budete na hranici vracet propočítejte si to aby tam bylo méně jak 100 euro.Když tam zůstane více nevrátí neprojetou částku hotově pouze na bank.účet.nepočítá se ta kauce 50e tu Vám vrátí hotově vždy.
pon led 17, 2011 10:11 pm

Odpovědět

Zpět na „Slovensko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti