Mýtné/známky na Slovensku, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine, BajlachVT

Odpovědět
++++
Pupajz
Příspěvky: 176
Registrován: pon říj 11, 2010 9:34 am

Digitální tacho a kontrola v noci

Příspěvek

Zajímavé zjištění:po.ral se mi tachograf,v cca.22:30 hod.tak jako slušný řidič jsem chtěl ať mě první nalezená policejní hlídka udělá kontrolu a vyřeší to po kontrole razítkem.

A tady začíná má pohádka o kohoutkovi a slepičce se zajímavým koncem.

Na první hlídku jsem narazil u dopravní nehody u obce Hlinné.Zastavil jsem na autobus.zastávce,vzal doklady a výtisk a šel za policistou,že mám problém s tachem a jestli by mi mohl udělat kontrolu,že já jsem nic neporušil,že se zbláznilo tacho.Ten mi odpověděl,že on nemá jak tacho kontrolovat,pokud bych měl kolečka tak by nebyl problém,ale že se ve výpisu nevyzná a nemá ani software na kontrolu.Poradil mi,že mám zajet na první služebnu polície a tam problém vyřeší.Tak jsem jel dál.

V obci Hanušovice nad Toplou jsem odstavil auto a šel na místní služebnu polície.Tam mi řekli,že si mám sednout a počkat,že to obvolá.Tak jsem čekal:10min-20min-40min.Bylo slyšet že někam volá a na něčem se dohaduje.Potom policista vyšel a řekl mi větu:tady vás nemám jak kontrolovat,musíte na dálniční policii.Ti mají software jak provést kontrolu.Kdyby jste měl kolečka tak by nebyl problém.Digi problém je.

S kroutěním hlavy jsem jel hledat dálniční polícii.První na kterou jsem narazil bylo oddělení dialničnej polície hned za tunelem Branisko.Tak jsem vzal doklady,výpis atd a šel za příslušníkem dialničnej polície.Tomu jsem vysvětlil svůj problém.Řekl mi,že mám počkat,že to obvolá a zjistí.Asi za 15 min přišel a ptal se:to jste vy,co byl na polícii v Hanušovicích?Já na to ano,to jsem já a odsud mě poslali za váma.On na to:ale mi nemáme software na provedení kontroly,tento software má jen špeciálny odbor a ten pracuje od 8:00.Já na to:nojo,ale já ráno vykládám,nemůžu čekat do rána!On na to:Kdyby jste měl kolečka tak by nebyl problém.Digi problém je.Někdo vymyslí nějaků kokotinu a ak sa posere tak nik neví co s tým.Keby ste mal kolieska,tak na firme vypíšetě papier a máte po problému!!!!!!!

Potom mi vysvětlil,že každý kraj má ten špeciálny odbor dopravy.Každý odbor má prý jednu dodávku s tým špeciálnym softwarom,problém je,že v noci spí.Kontrolují až od rána.Že mám jet dál a kdyby byl nějaký problém,že mám říct,že jsem tam u něho byl.Ale že když bude kontrola,tak prý nemají ten špeciálný software jak mi pomoct!

Popřál mi příjemnou jízdu no a já s očima jak pětikačky,sedl do auta jel domů.

Co dodat,jednou je špeciálny software špeciálny a ty se třeba po.er!

Asi budu muset zakoupit ten softík co tu reklamují,už ho tenkrát mít,tak si asi ušetřím spoustu času a nervů.Jen nevím,jestli bych slovenskou polícii nenas.ral,že já mezikus ten špeciálny software mám a oni ne!

To znamená v noci vás asi nemají jak kontrolovat.Což je smutné,protože raděj budu kontrolovanej Slovákem kterýmu rozumím,než třeba Maďarem,kterýmu nerozumím.
stř bře 23, 2011 8:15 am

Uživatelský avatar
ico77
Příspěvky: 50
Registrován: čtv dub 02, 2009 8:58 pm
Bydliště: SLOVENSKO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Mal si kludne ísť ďalej aspom cez SK - mne sa stalo niečo podobné dokonca ma 2 deň zastavila inšpekcia vysvetlil som im že tacho nejde , skontroloval posledný záznam a všetko ok - akurát ma upozornil aby som hneď po navrate šiel do servisu(je tam aj nejaký limit asi 10 dni na dojazd ale neviem to isto) - a viedol zatial aspom nejaký záznam jazdy.
Ale zas priznam že v inej krajine by som sa bál :D
www.na-cestu.sk auto kamery - čierne skrinky , vysielačky a cb príslušenstvo
pát dub 01, 2011 10:22 pm

fufa
Příspěvky: 51
Registrován: stř dub 02, 2008 8:27 pm
Bydliště: u Vsetina

Příspěvek

slovensko je prostě země neomezenych možnosti :D ,nic proti našim bratrom jezdim tam skoro denně a rad,hlavně kolem popradu a košic...
sob dub 02, 2011 6:51 am

++++
Pupajz
Příspěvky: 176
Registrován: pon říj 11, 2010 9:34 am

Příspěvek

ico77

Jet dál,to jo.Jenže nejsem letec a mám rád kartu v pořádku.Bohužel ať jsem dělal,co jsem dělal,nebylo síly jak ten renonc napravit nebo zlegalizovat a to mě štvalo.

fufa

Já mám Slovensko rád,jezdím po 18 až téměř na konec,potom směr Ukrajinské hranice.Jediný co mě štve je stav silnice 18 od Prešova dál,to je holá katastrofa.Ale jinak žádnej problém.
pon dub 25, 2011 6:21 am

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

++++ pokud se ti rozmele tacho digi,není nic jednoduššího jak dělat výtisky a psát to tam ručně.než odstraníš poruchu v servise,rozhodně bych nevyhledával policii.
ale jinak dobrý experti,takže hurá na SK kontrola nehrozí :lol: :lol:
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
pon dub 25, 2011 9:14 am

besttracker
Příspěvky: 331
Registrován: pon čer 15, 2009 8:20 pm
Bydliště: Honolulu

Příspěvek

roadtrain
:ale zastavit , odvažit ,a skontrolovať kotouce umi aj o 3 : 30 rano .. :?
:-)
úte zář 24, 2013 7:27 pm

Odpovědět

Zpět na „Slovensko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host