Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, Frenky, cuisine

Pítrs1
Příspěvky: 223
Registrován: ned pro 26, 2010 2:03 pm
Bydliště: Radnice

Příspěvek

No, bacha, ten velký bych nepodceňoval, když ho nafikneš dřevem, tak se rozloží na prvočísla :D Je blbost mít v kontejneru u vrat příčku, po prvním zašprajcnutí bys vzal flexu a vypáral jí - tím pádem bys byl v pytli se zavíráním. Sám někdy převážím dřevo, 2Oti kubíkový kontejner vozím plný - tedy strojně nakládaného - a můžu ti říct, že musím pečlivě vybírat, který kontejner vezmu, protože kdybys u nějakého naloženého papíráku otevřel vrata, tak je budeš nahoře shánět dohromady hupcukem :? A pokud bys ho někomu půjčil, tak ti do něj párkrát něco hodí a máš po parádě. Jinak 5 a 3 je standart, ale bohužel i to bývá někdy málo, boulí a někdy i děr je po stěnách dost :(
Tatra forever!
stř čer 12, 2013 10:07 pm

Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 289
Registrován: sob srp 18, 2012 10:50 pm
Bydliště: Znojmo

Příspěvek

No u toho velkýho spolíhám na pořádnou kostru ten plech je jen výplň. Na dřevo by mi možná stačila i kari síť. Já to hodlám používat v rekreačním měřítku 8) Kdyby ten velkej byl 5 a 3, byl by už moc těžkej si myslim.. no začnu ti malým a uvidim.

Zejtra sundávám z auta řetězku, přijede mi T148 s jeřábem 8)

Líbí se mi takovejhle styl http://www.drakor.cz/korby-liaz/#liaz300d-jpg udělám to jako bednu bez otevíracích bočnic. Akorát bych si udělal vrata na vyklápění i otevírání. I barva bude červená :)

No a místo stavebních íček bych měl použít co? Kontejnerový íčko jsem nikde nezaznamenal 8)
Liaz 300 18.29 SB r.97 ABS,ASR, hákový kontejner
www.muj-jeep.cz
www.renovace-stroju.cz
stř čer 12, 2013 10:15 pm

Pítrs1
Příspěvky: 223
Registrován: ned pro 26, 2010 2:03 pm
Bydliště: Radnice

Příspěvek

Tak, další rozumy jsou zde :D Stavební íčko je čistý I profil, ten je sice levný, ale měkký. Ty potřebuješ tzv. strojní I profil (tak mi to bylo pojmenováno), který má od krajů směrem ke středové stěně vyztužovací oblinu (nevím, jak jinak to nazvat). U aviových kontejnerů jde použít ještě U profil, zde už ale ne. Jak jsem nakoupil, tak prodávám :wink:
Tatra forever!
čtv čer 13, 2013 7:48 pm

Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 289
Registrován: sob srp 18, 2012 10:50 pm
Bydliště: Znojmo

Příspěvek

Ok, dík, poptám pak ten strojní 8)

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Liaz 300 18.29 SB r.97 ABS,ASR, hákový kontejner
www.muj-jeep.cz
www.renovace-stroju.cz
čtv čer 13, 2013 9:52 pm

Pítrs1
Příspěvky: 223
Registrován: ned pro 26, 2010 2:03 pm
Bydliště: Radnice

Příspěvek

Tatra forever!
pát čer 14, 2013 2:49 am

Michi
Příspěvky: 1276
Registrován: čtv kvě 07, 2009 7:05 pm
Bydliště: Rousínov (Vyškov)

Příspěvek

Tady máš pro porovnání ze strojnických tabulek. Včera už jsem to nestihnul...
Obrázek Obrázek
pát čer 14, 2013 8:47 pm

Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 289
Registrován: sob srp 18, 2012 10:50 pm
Bydliště: Znojmo

Příspěvek

Super, díky.
Tak jsem po umytí našel důvod vypálení elektriky v kabině.. Na konci na rámu byl předřenej celej svazek.. Těžko říct o se tam dělo, okolo lítala pístnice od háků na nástavbě, tak možná ta to odřela. Je to už jediná věc co je na autě elektricky špatně, jinak všechno běží a ostatní dráty jsou ok.

Obrázek
Liaz 300 18.29 SB r.97 ABS,ASR, hákový kontejner
www.muj-jeep.cz
www.renovace-stroju.cz
pát čer 14, 2013 9:51 pm

Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 289
Registrován: sob srp 18, 2012 10:50 pm
Bydliště: Znojmo

Příspěvek

Můžete mi někdo změřit na hákový nástavbě vzdálenost mezi náběhy pro kontejner? Jde mi o to že je budu dělat znova a potřeboval bych jednak rozměr těch náběhů, uplně dole a pak vzdálenost venkovních stran íček na kontejneru. Doufám že jsou všechny typizovaný na jeden rozměr. Případně jakou máte vůli mezi íčkama kontejneru a těma náběhama (nemyslím rolny) Jde mi o to, abych si ty skosený náběhy neudělal moc těsný a natáhl tak jinej kontejner než svůj. Neo aby tam nebyla zbytečně velká vůle. Díky
Liaz 300 18.29 SB r.97 ABS,ASR, hákový kontejner
www.muj-jeep.cz
www.renovace-stroju.cz
pon čer 17, 2013 11:01 pm

Pítrs1
Příspěvky: 223
Registrován: ned pro 26, 2010 2:03 pm
Bydliště: Radnice

Příspěvek

Kontejnery jsou všechny stejné, stejná rozteč íček je i na aviáckých kontejnerech, můžeš klidně vycházet z toho, protože kolega vozí díky stavitelnému háku jak avii, tak i moje, pokud jsou naložené tak, aby je uzvedl :wink: Jen nevím, které náběhy bych ti měl změřit - myslíš ty vodící uši na rámu? Jinak tady si můžeš stáhnout technický popis http://www.monza.cz/kontejner/67897.abr ... r-otevreny a tady máš i šířku saní :wink: http://www.brasco.cz/objednavka/ , je to 1060 mm vnější.
Tatra forever!
úte čer 18, 2013 7:32 pm

Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 289
Registrován: sob srp 18, 2012 10:50 pm
Bydliště: Znojmo

Příspěvek

Jo myslim že jo, jak se pokládá kontejner, tak aby ho to vystředilo přesně na profily. 1060 stačí, naměřím je tak :)
Liaz 300 18.29 SB r.97 ABS,ASR, hákový kontejner
www.muj-jeep.cz
www.renovace-stroju.cz
úte čer 18, 2013 9:53 pm

Pítrs1
Příspěvky: 223
Registrován: ned pro 26, 2010 2:03 pm
Bydliště: Radnice

Příspěvek

Já tam po dosednutí kontíku vůli nemám prakticky žádnou, ani tam být velká nemůže, aby ti to tam necestovalo, když mám starší kontejner naložený sutí a má už ty íčka mírně ojetá, vergluje se to jako prase, v zatáčkách nic moc. Spíš počítej s tím, že kontejner bude vždy užší. Jinak ta vodící ucha by se měla prodávat samostatně, Palfinger je má z hardoxu či kýho výra, prostě se neohnou a když už prasknou, tak je vymění, je to materiál jako prase, tady jsou trochu vidět http://postimg.org/image/xjs8u5f53/ , kdyžtak ti je nafotím líp, určitě jim dej lásku a hodně kvalitního materiálu :)
Tatra forever!
stř čer 19, 2013 9:06 pm

Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 289
Registrován: sob srp 18, 2012 10:50 pm
Bydliště: Znojmo

Příspěvek

tak se trochu pohlo, spodek nástavby na autě, uhnilej zátěžák se vyměnil, nějaký hadice.. ještě protáhnu pár drátů k novýmu rozvaděči a můžu jít kutat zase na vršek nástavby, kde je potřeba doladit zámek.

ObrázekObrázekObrázek
Liaz 300 18.29 SB r.97 ABS,ASR, hákový kontejner
www.muj-jeep.cz
www.renovace-stroju.cz
pát črc 05, 2013 8:51 pm

hajtra
Příspěvky: 37
Registrován: pát bře 11, 2011 6:48 pm
Bydliště: Třebotov

Příspěvek

Trochu mě překvapuje, že vidím na té nástavbě šrouby, protože pokud ji pořádně nepřivaříš, tak nenaložíš jediný kontejner.
Ty šrouby to neudrží.
pát črc 05, 2013 10:46 pm

Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 289
Registrován: sob srp 18, 2012 10:50 pm
Bydliště: Znojmo

Příspěvek

Ale udrží, neboj, stará nástavba byla přišroubovaná na pomocným rámu, a ten je u liazky k hlavnímu rámu přišroubovanej 16-20 ks M14. O jejich pevnosti si iluze nedělej, trhal jsem je metrovou trubkou jak byly zahnilý, a jezděj na tom všechny liazácký sklápěčky. Nově tam mám 24ks M16. Délka svárů je taky víc než dvojnásobná oproti kotvení pomocnýho rámu. Jedna řada šroubů bude podél, až dovrtám díry a druhá řada už je zvrchu. Takže tah x střih.

Původně ta nástavba držela na 10ti ks 100mm účkách jenom podél po dvou šroubech na účku a to byla dlouhá přes 5m na 20t kontejner. Teď je 4,4 a bude max na 9t. Když se kouknaš na Ávii, nebo malý Many do 12ti tun celkový, jak jsou řešený, tak uvidiš že to zas tak horký není. A to vozej 5t jak nic.

Jen pro zajímavost, tu nástabu jsem dával nahoru hupcukem, kterej byl zavěšenej na jednom šroubu M12, notně zrezavělém, a ani se neprohl. Když jsem sundával řetězovou, tak ty spodní domečky (ty jsou na všech rámech u sklápěček a řetězáků, u řetězáků se ale nehejbou a tak zareznou) , když jsem rozřezal, tak jsem přes rameno zvedl celej zadek auta do luftu a nástavba držela jen na tom vrchním půldomečku, a to přirezlá :shock: Na těch dvou plochách to zvedlo celý auto. Nakonec jsem ji odrazil palicí a ocelovými klíny. Bejt tam někde 1ks M8 šroub, tak tam drží dones.

A přiznám se, že jsem ještě neviděl na autech kolem sebe nic na hlavním rámu přivařenýho, kromě kastlíku na baterky teda 8) Už z technickýho hlediska by to byla blbost. Jak bys vyndával třeba převodovku, nebo dělal GO, třeba tu nástavbu rovnal, když jí někdo ustavičně překládá.
Liaz 300 18.29 SB r.97 ABS,ASR, hákový kontejner
www.muj-jeep.cz
www.renovace-stroju.cz
pát črc 05, 2013 11:08 pm

hajtra
Příspěvky: 37
Registrován: pát bře 11, 2011 6:48 pm
Bydliště: Třebotov

Příspěvek

no při takovým množství šroubů možná jo, ale já koupil kontejner /snad Opava?/ a tam je to natvrdo přivařený k rámu a už jsem slyšel od lidí, který s tím kdysi jezdili, že se to i tak dokázalo urvat od rámu, když to překládali
pát črc 05, 2013 11:42 pm

Odpovědět

Zpět na „LIAZ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů