Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, Frenky, cuisine

Uživatelský avatar
Samer
Příspěvky: 2171
Registrován: úte bře 21, 2006 9:55 am
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Problém s ventily(?) na motoru MŠ638

Příspěvek

Potřeboval bych dobře mířenou radu...

Kluci, na mojí stovce mám problém.

Tlakovala chladící okruh. OK, vyloučili jsme kompresor, propláchli chladič a nakonec udělali těsnění pod hlavou. Od té doby nebylo nijak moc času na to, aby se to vyzkoušelo, po nastartování a chvilce volnoběhu motor netlakoval. Předtím to natlakoval takřka okamžitě, takže to je asi v pořádku. Bylo podfouklé těsnění...

V čem je poblém? Když prošlápnu plyn a zase uberu a motor se roztočí a pak se zase vrátí do volnoběhu, při zpomalování udělá takový "tss tss tss tss tss". Přes povolení trubek od čerpadla to ukazuje na čtvrtý válec... Čím by to ale mohlo být, co by to mohlo být? Podfouknutý či jinak poškozený ventil? Volná vodítka? Poškozené sedlo? Nebo úplně něco jiného?

Kriticky přiznávám svoji neznalost - palice jsem měl dole a po ventilech jsem nijak zvlášť nekoukal. (Pouze jsme po opětovné montáži hlavy udělali vůle.) Asi hlavně proto, že se mi nechtěla hlava přetěsňovat a měl jsem ji v celku a dost blbě se mi s tím manipulovalo. Motor, myslím si, tenhle pazvuk dělal už před výměnou těsnění, přisuzoval jsem ho právě podezření na fouklé těsnění...ale to je vyměněné a mělo by to být v pořádku.

Rád bych mazlíka dostal z Mělníka domů na Vysočinu, kde bych ji mohl zazimovat, ale mám strach s tím vyjet. Bojím se, že tomu nějak ublížím. Může to být prkotina, ale taky něco vážnějšího a já bych nerad zamlátil ventil do pístu a otevíral teď motor i zespoda...

Máte někdo s tímhle zkušenosti, ohl by mi někdo zkusit poradit jakým směrem se ubírat při řešení tohohle problému?
Stara Liazka rezavi. Stara laska nikoli.
sob říj 06, 2007 7:04 pm

TeSi
Příspěvky: 2150
Registrován: pát črc 06, 2007 12:44 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Co takhle zajed na ZDAR a zeptat se tam :roll: ...
sob říj 06, 2007 7:17 pm

Uživatelský avatar
Samer
Příspěvky: 2171
Registrován: úte bře 21, 2006 9:55 am
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

TeSi píše:Co takhle zajed na ZDAR a zeptat se tam :roll: ...
Ale tak taky by to šlo...doufám ale, že tady najdu víc povolaných Liazáků...
Stara Liazka rezavi. Stara laska nikoli.
sob říj 06, 2007 7:43 pm

Dany
Příspěvky: 531
Registrován: čtv kvě 24, 2007 9:04 pm
Bydliště: Lázně Bělohrad

MŠ 638

Příspěvek

A nezůstává ti viset trochu motorovka?
sob říj 06, 2007 8:43 pm

Uživatelský avatar
Samer
Příspěvky: 2171
Registrován: úte bře 21, 2006 9:55 am
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: MŠ 638

Příspěvek

Dany píše:A nezůstává ti viset trochu motorovka?

Hm, to ne ee, to fungovalo dobre...myslis, ze by se to pralo u klapky za turbem jo? Rozhodne to ale muzu prekontrolovat...!
Stara Liazka rezavi. Stara laska nikoli.
sob říj 06, 2007 9:10 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11910
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

co takhle těsnění pod výfukovym sběračem? a pod? podfuk mezi hlavama? podfuk pod vstřikama?
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob říj 06, 2007 11:01 pm

riko
Příspěvky: 936
Registrován: sob dub 15, 2006 10:49 am
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Příspěvek

co takovéto těsnění k výfuku?nevím jak to správně jmenuje,my sme tomu říkali brýle
sob říj 06, 2007 11:16 pm

Uživatelský avatar
Samer
Příspěvky: 2171
Registrován: úte bře 21, 2006 9:55 am
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

riko píše:co takovéto těsnění k výfuku?nevím jak to správně jmenuje,my sme tomu říkali brýle
Hm, takže těsnění pod svodama k turbu je nový, to starý bylo tvrdý jako zkamenělina... Nezdá se mi, že by ten pazvuk bylo přímo nějaký foukání na povrchu... Ani k těm vstřikům se mi to nezdá...

Vzpomněl jsem si, že jsem sem nenapsal jednu věc... Když jsme dělali vůle na ventilech, zdálo se mi, že v jedný poloze se právě na čtvrtým válci odněkud fouká vzduch...bylo syšet syčení... že by tohle poukazovalo právě na nětěsnost ventilu? A hlavou by to šlo nahoru pod ventilový víko..?
Stara Liazka rezavi. Stara laska nikoli.
sob říj 06, 2007 11:25 pm

riko
Příspěvky: 936
Registrován: sob dub 15, 2006 10:49 am
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Příspěvek

no možné je všechno,já už taky liazku nemám 5 roků,tak sem z toho celkem už vypadl, a taky bych to asi potřeboval slyšet
sob říj 06, 2007 11:32 pm

Uživatelský avatar
Samer
Příspěvky: 2171
Registrován: úte bře 21, 2006 9:55 am
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

riko píše:no možné je všechno,já už taky liazku nemám 5 roků,tak sem z toho celkem už vypadl, a taky bych to asi potřeboval slyšet
To je mi jasný, i tak díky
Stara Liazka rezavi. Stara laska nikoli.
ned říj 07, 2007 1:50 am

Uživatelský avatar
Karlos
Příspěvky: 442
Registrován: stř led 24, 2007 10:25 pm
Bydliště: Doma

Příspěvek

A nemas nahodou pridrenou trysku to pak dela podobny zvuk i kdyz jak pises jen pri odstaveni plyn. pedalu by to tomu zas tolik neodpovidalo.Takhle po netu se to tezko posuzuje kdyz to clovek neslysi.Pokud ti to sycelo pri pootaceni motorem je dost mozny ze mas praskly sedlo-dost bezna zavada u liazek,nebo ventil je pridreny a nedovira.Ja bych zkusil znova mrknout na ventil.vuli nebo nejlip shodit pruziny a s pistem v horni uvrati(at ti to nespadne do motoru) vyzkouset zda ventil chodi tak jak ma. :wink:
ned říj 07, 2007 8:45 am

Uživatelský avatar
Samer
Příspěvky: 2171
Registrován: úte bře 21, 2006 9:55 am
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Karlos píše:A nemas nahodou pridrenou trysku to pak dela podobny zvuk i kdyz jak pises jen pri odstaveni plyn. pedalu by to tomu zas tolik neodpovidalo.Takhle po netu se to tezko posuzuje kdyz to clovek neslysi.Pokud ti to sycelo pri pootaceni motorem je dost mozny ze mas praskly sedlo-dost bezna zavada u liazek,nebo ventil je pridreny a nedovira.Ja bych zkusil znova mrknout na ventil.vuli nebo nejlip shodit pruziny a s pistem v horni uvrati(at ti to nespadne do motoru) vyzkouset zda ventil chodi tak jak ma. :wink:
Taky napad...
Stara Liazka rezavi. Stara laska nikoli.
ned říj 07, 2007 1:20 pm

Janik
Příspěvky: 450
Registrován: pát říj 20, 2006 10:51 pm
Bydliště: Spiska Nova Ves SLOVAKIA

Příspěvek

Skus dat tiahlo cerpadla do takej polohy aby motor nenastartoval a skus tocit so starterom ci nebudes pocut odkial sa ten zvuk oziva
ned říj 07, 2007 7:13 pm

Karel334
Příspěvky: 1602
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Příspěvek

Samer-www.liaztrucks.com píše:
riko píše:no možné je všechno,já už taky liazku nemám 5 roků,tak sem z toho celkem už vypadl, a taky bych to asi potřeboval slyšet
To je mi jasný, i tak díky
b Sundej sání na motoru a povol zběr.potrubí výfuku na motoru aspon ho odtáhni od hlav aby bylo slyšet z jakého válce to syčí.Protáčej motor starterem tak aby nenastartoval vyvlíkni táhlo od plynu.Při protáčení jasně poznáš kterej ventil fouká z nějakého kanálu to bude slyšet.Typuji ventilové sedlo a co pružiny na ventilech ?
ned říj 07, 2007 7:18 pm

Uživatelský avatar
Samer
Příspěvky: 2171
Registrován: úte bře 21, 2006 9:55 am
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Karel334 píše:
Samer-www.liaztrucks.com píše:
riko píše:no možné je všechno,já už taky liazku nemám 5 roků,tak sem z toho celkem už vypadl, a taky bych to asi potřeboval slyšet
To je mi jasný, i tak díky
b Sundej sání na motoru a povol zběr.potrubí výfuku na motoru aspon ho odtáhni od hlav aby bylo slyšet z jakého válce to syčí.Protáčej motor starterem tak aby nenastartoval vyvlíkni táhlo od plynu.Při protáčení jasně poznáš kterej ventil fouká z nějakého kanálu to bude slyšet.Typuji ventilové sedlo a co pružiny na ventilech ?
Pružiny...? Jako že by byla prasklá nebo prostě špatná tak, že by ventil úplně nedotáhla?

Díky moc kluci, takovýhle rady jsem tu přesně hledal
Stara Liazka rezavi. Stara laska nikoli.
ned říj 07, 2007 9:04 pm

Odpovědět

Zpět na „LIAZ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 hostů