Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, Frenky, cuisine

Odpovědět
peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Příspěvek

Paja 706 - to ze ti to niekto povedal na financaku,ci niekto do telefonu vobec nic neznamena. Mne 3roky tvrdili,ze za 813 nic platit nebudem a pak mi to zratali spatne aj s urokami a penale. Tiez som sa obhajoval tym ze mi to zenska na financaku rekla,nemali to ziadnu vahu. Jedine co je mozne urobit je vyziadat si od financaku to co ti povedia,tak nech ti to daju pisomne. Je na to papier,a na rok na jedno auto to stoji 10.000kc. Tym padom keby chceli nieco po rokoch zaplatit,preukazes sa tymto papierom a je to ok,inak si v prd... Financak je jedina inštitúcia kde musis dokazovat ty im,nie oni tebe. Oni povedia vy ste jazdil,a ty musis dokazovat zes nejazdil,takze to co mi niekto povie do telefonu by som vobec nebral v potaz. Zajdi si yam a nech ti to dajuna papier ze to rekli,uvidis ako sa budu cukat a krutit.
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
čtv zář 15, 2016 8:58 am

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Jenže je potřeba se začíst do originálu zákonu a ne do kopie převzaté někde. Tak totiž vypadne to podstatný a to že se o 100% silniční daně snižuje u vozidel od 3,5 do 12 tun pokud se používají fyzickýma osobama a ne za účelem výdělku. Toto znění prosadil kdysi Kalousek jak ministr zemědělství a to jako podporu obyvatel venkova a jejich Prag V3S u domu a zajištění dovozu palivovýho dřeva apod. Takto to bylo tenkrát zdůvodněný v Parlamentu.

Já měl kontrolu z Fú na můj vozový park a dokonce mi ukázali i řadu dávno odhlášených a i prodaných LKW aut a vleků, ale jako aktivní v registru. Jednak mají bordel v registru když tam nemaj záznam o odhlášení, ale to mě nezaskočilo a měl jsem kopie všech techničáků které požadovali. A písemný zápis kontroly byl že mám vše dle znění zákona a že daňová povinnost je 0 % . Taky se úřednici Fú líbilo že mám jen nadcházející veterány a vzpomínala na dětství kdy je viděla na silnici :D . A nevadilo že jich mám řadu a tak vše bylo naprosto OK.
Ale narozdíl od jiných s autama nad 12 tun kde je peklo v podobě penále.
Volvo FL 614.
čtv zář 15, 2016 9:09 am

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Příspěvek

Tak jasně, lecjaké znění lze vyložit různými způsoby.

Původní dotaz zněl,zdal lze na Liazce provést oficiální přestavbu pod 12t u nás v ČR a zda to už někdo zkusil absolvovat???
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
čtv zář 15, 2016 9:28 am

101.124
Příspěvky: 54
Registrován: stř úno 12, 2014 8:00 pm
Bydliště: opičí hory-orlickoustecko

Příspěvek

Otázka pro místní znalce ,jakou ma ta agrovka zadní napravu ,dikza případne info
Obrázek
sob zář 24, 2016 8:46 pm

Uživatelský avatar
Melda
Příspěvky: 630
Registrován: čtv úno 14, 2008 8:16 am
Bydliště: Na severu

Příspěvek

Madara jako ta přední.
ned zář 25, 2016 10:47 am

Karel334
Příspěvky: 1601
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Příspěvek

Liazku pod 12t lze přestavět formou obytného vozidla.Auto s bednou ,nějaká bydla , okna a ponk. Samozřejmostí musí být závěs na 24t a na něm tahat přívěsy ty nákladní.Taková pojízdná dílna s podvalem za 1500kč pojistného a žádnou silniční daní.Takto by to asi šlo.
ned zář 25, 2016 5:26 pm

101.124
Příspěvky: 54
Registrován: stř úno 12, 2014 8:00 pm
Bydliště: opičí hory-orlickoustecko

Příspěvek

A co toto s rozvodovkou zvlášt https://auto.bazos.cz/inzerat/65607715/ ... i-dily.php to maj snad jen nove dakarky nebo se pletu
ned zář 25, 2016 6:37 pm

Nowiz
Příspěvky: 322
Registrován: pát bře 01, 2013 2:44 am
Bydliště: Vamberk

Příspěvek

Obrázek
pon říj 24, 2016 12:20 am

Roman_UDS_114
Příspěvky: 5
Registrován: stř zář 21, 2016 3:41 pm
Bydliště: Teplice nad Metují

Příspěvek

Zdravím pánové. Platí se silniční daň i za UDS114 na T815, když není určena k přepravě a je psána na soukromou osobu? Tedy není s ní podnikáno? Jaké existují možnosti, jak daň nemuset platit? Dát značky do depozitu? A jakým způsobem se výše daně v praxi platí, měsíčně, ročně? Ví někdo, kolik to ročně cca vychází? Děkuji za vaše postřehy z praxe. Přeji hezký den, Roman
UDS 114 na T 815, krásný nadčasový design, vyladěné poměry geometrie, jedinečný zvuk motorů, stroj s vlastním duchem. Pro kreativní práci.
stř říj 26, 2016 11:33 am

Uživatelský avatar
Luďa
Příspěvky: 1426
Registrován: sob říj 31, 2009 10:24 pm
Bydliště: Nížkov (ZR) - Brno

Příspěvek

Nevím, proč se na Tatru údéesu ptáš v Liazu u sklopek a ne u Tater, ale když už

To dej na Veteránský značky. Mělo by tam bejt i levnější pov.ručení.

Předmětem daně silniční jsou silniční motorová vozidla a jejich přípojná vozidla registrovaná a provozovaná v České republice, jsou-li používána k podnikání nebo k jiné samostatné výdělečné činnosti nebo jsou používána v přímé souvislosti s podnikáním anebo k činnostem, z nichž plynoucí příjmy jsou předmětem daně z příjmů u subjektů nezaložených za účelem podnikání podle zvláštního právního předpisu.

http://www.kurzy.cz/kalkulacka/silnicni-dan/

Kolik ta Tatra váží? Je do 12i tun? Pokud jo tak malá citace § 6
(9) Bez ohledu na datum první registrace se sazba daně podle odstavce 2 snižuje o 100 % u nákladních automobilů včetně tahačů, nákladních přívěsů a nákladních návěsů s největší povolenou hmotností nad 3,5 tuny a méně než 12 tun, pokud:
....
jsou tato vozidla používána fyzickou osobou pouze k činnosti, ze které nebo v přímé souvislosti se kterou neplynou příjmy ze samostatné činnosti podle zákona upravujícího daně z příjmů, nebo......
Když se potíš u polívky - jsi zdravý.
Když se potíš u acylpyrinu - jsi nemocný.
Když se potíš u sexu - jsi starý.
Když se potíš u práce - jsi blbý
stř říj 26, 2016 12:08 pm

Roman_UDS_114
Příspěvky: 5
Registrován: stř zář 21, 2016 3:41 pm
Bydliště: Teplice nad Metují

Příspěvek

Za tu kategorii se omlouvám. Ale nemyslím, že by to bylo důležité v tomto případě. U dotazu k daním nerozhoduje, jestli je to Liaz nebo Tatra. V TP je u druhu vozidla napsáno Speciální automobil. To nemůže pomoci? Hmotnost je 22t
UDS 114 na T 815, krásný nadčasový design, vyladěné poměry geometrie, jedinečný zvuk motorů, stroj s vlastním duchem. Pro kreativní práci.
stř říj 26, 2016 12:34 pm

Uživatelský avatar
Luďa
Příspěvky: 1426
Registrován: sob říj 31, 2009 10:24 pm
Bydliště: Nížkov (ZR) - Brno

Příspěvek

Tak dopodrobna ti to řeknou na finančáku.
To pomáhá, bo tahače platěj raketu. Ale podle týkalkulačky je to cca Výše silniční daně za zdaňovací období* 11076 až 13845,- Kč. Záleží na roku výroby.
Když se potíš u polívky - jsi zdravý.
Když se potíš u acylpyrinu - jsi nemocný.
Když se potíš u sexu - jsi starý.
Když se potíš u práce - jsi blbý
stř říj 26, 2016 2:36 pm

Michi
Příspěvky: 1276
Registrován: čtv kvě 07, 2009 7:05 pm
Bydliště: Rousínov (Vyškov)

Příspěvek

U soukromé osoby nad 12t 52% z 21300 (3 nápravy, 21-23t, sleva 48%). Ale pokud je starší 1989 tak ještě +25%....
Vyhneš se jen depozitem, veterán, odhlásit....
pát říj 28, 2016 11:33 am

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Příspěvek

Michi - nejde dat 2 platby na jedno auto,to znamena ze dostane dostane 25% za stari alebo 48% ulavu,ale spis dostane to navysenie. Zalezi jak si to obhaji. Znas financak,preco mame uberat,ked mozme naložiť. Idealny je depozit,veteran,odhlasenie,inak platit,jak mourovaty.
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
pát říj 28, 2016 11:49 am

Michi
Příspěvky: 1276
Registrován: čtv kvě 07, 2009 7:05 pm
Bydliště: Rousínov (Vyškov)

Příspěvek

No je to jen a jen na finančních úřadech, takže ideální osobní návštěva s něčím dobrým v kapse. Ale cca pro orientaci je ta cena taková...
pát říj 28, 2016 1:12 pm

Odpovědět

Zpět na „LIAZ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů