Mýtné na Ukrajině, tipy na truckstopy, pravidla apod.
Odpovědět
ateliersk
Příspěvky: 327
Registrován: stř led 05, 2011 8:28 am
Bydliště: Kutná Hora

Firemnim autem na Ukrajinu

Příspěvek

Ahoj,

jedu na Ukrajinu autem, ktere je psane na firmu (N1G kategorie) . Jake dokumenty potrebuji od vlastnika vozidla abych mohl na Ukrajinu a pripadne jestli museji byt prelozene uredne do ukrajinstiny. Vim ze driv musel byt uredne overeny papir o zapujcce vozidla tomu kdo ho ridi a uredni preklad. Nekde jsem slysel ze se to zmenilo, ale netusim jak. Mate s tim prosim nekdo zkusenosti ? Jsem zamestnancem firmy, nicmene cesta je soukroma. Firma je "pravnicka" osoba (a.s.)

Dekuji

Pepa
pát čer 22, 2012 3:46 pm

buldog
Příspěvky: 33
Registrován: stř pro 15, 2010 8:21 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Příspěvek

Zdravím tady je odkaz na plnou moc http://forum.ukrajina.tv/download/file. ... &mode=view musí být přeložena do Ukrajinštiny a ověřená notářem
pát čer 22, 2012 9:07 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Ja jenom doplnim, ze plna moc je potreba na veskere vozy jak osobni, tak dodavkove, nakladni a autobusy, pokud nejsou registrovany primo na cloveka ktery s tim autem jede.
Ja je mam delane tak ze na jednom listu papiru mam v ceskem a druhe pulce listu v ruskem prekladu, staci overeni na obecnim uradu, plati i notarsky overeny podpis.
Uredni preklad jsem nedelal, nikdo to nevyzaduje, staci ze na tom jednom listu papiru je text v cestine a rustine co je overeno podpisem na obecnim urade nebo u notare. A takove plna moc uz plati vsude, ve vsech statech byvaleho SSSR.
Ja mam ted propujceny pikap z firmy s kterym jezdim, a tak to mam, bez nejakych omezeni, abych na priste nemusel zase behat overovat podpisy. Takze plna moc na furt. Kdykoli sednu a jedu.
A tak to je i kdyz se jede treba osobakem ktery je registrovan na bratra, nebo rodice a jedu s nim ja, tak take musim mit plnou moc. Takze ne jenom firemni vozy, ale vozy kde je uveden majitel vozidla jina osoba nez ta ktera autem jede.
sob čer 23, 2012 9:08 am

ateliersk
Příspěvky: 327
Registrován: stř led 05, 2011 8:28 am
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvek

Dekuji za vycerpavajici info. Doufam ze me na hranicich nezavrou ;-)

Pepa
úte čer 26, 2012 10:46 am

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Proc? :lol: Zadny strach! :lol: Ukrajinskemu pasovakovi do pasu 5 griven, celnikovi take a mas to v suchu! :lol:
úte čer 26, 2012 4:51 pm

GothicAngel.cz
Příspěvky: 203
Registrován: pon pro 13, 2010 9:58 pm
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

:dance: Ukrajinskemu pasovakovi do pasu 5 griven, celnikovi take a mas to v suchu!

přesně a proletíš i s kamionem
úte čer 26, 2012 10:22 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

U osobaku, pikapu a dodavek, ktere jezdi pres osobni celnici takze vozy do 3,5 tuny, tam to tak funguje. Nakladni doprava je neci jineho.
Zase je moment kdyz dodavka jede nalozena tovarem na CMR, pripadne na karnet TIR, a to uz vzhledem na pruvodni doklady materialu a nakladni listy, i dodavka jede pres nakladni dopravu, a take tak vse plati jako nakladni auto, az na povoleni ktere vozy do 7,5 tuny celkove vahy nepotrebuji.
stř čer 27, 2012 8:01 am

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Jeste doplnim.

Osobakem, dodavkou, vozem do 3,5 tuny celkove vahy, lze prepravovat tovar bez celniho rizeni, ktereho hodnota nepresahuje 200 EURO, a s takovym nakladem se projizdi bezne pres osobni celnici.
Kdyz prepravujes tovar drahsi, ale doklad nebo fakturu mas vystavenou na 200 EURO, tak take projizdis pres osobni celnici, ale kdyz na tom tovaru je videt ze je drahsi, tak tam davas v takovem pripade celnikovi 50 griven a ten te pusti.
To te celnik da stranou, a pak k tobe prijde s dotazem. Co budeme delat? Tak ja jim rikam! Ty nacelnik, tak ty resis! Kolik? On rekne tolik, kdyz se mne to zda prhnane tak sam navrhnu kolik. Tak se najde nejaky stred, to mu das a jedes.
Zalzi jak, nebo jak draze vypada prepravovany tovar. Ale jinak zbezne 50 griven a valis dal.
Ja vozim dily na tatry, na Ukrajinu prevazne pouzite, tak se ukazuje cena srotu. Drobnosti novych dilu strcim do osobniho zavazadla at je neni videt jako trysky a podobne. Tak zalezi zdali vezu cely naboj kola na tatru vcetne bubnu a zaveseni kola, nebo jenom samotny naboj.
Kdyz vezu jeden komplektni pouzity naboj kola se zaveseni, tak 50 griven, kdyz vezu dva, tak uz je to od 70 do 100 griven, zalezi nakolik to usmlouvam.
stř čer 27, 2012 8:38 am

Suky
Příspěvky: 187
Registrován: stř srp 26, 2009 8:20 am

Příspěvek

S tou plnou mocí to není žádná legrace, četl jsem, že jedné ženské zabavili auto, bylo totiž na manžela, který zůstal kdesi na hotelu.

A konkrétní příklad od známého, který jel přes Ukrajinu na motorce a s ním dcera na jeho druhé motorce.
Zastavili je a chtěli po ní plnou moc, přestože majitel byl vedle 2 metry.
Asi chtěli drobné, on jim nic nedal a trápili ho dva nebo tři dny, než si na Ukrajině vyběhal plnou moc :shock:
Nejezdím s truckem (ale montuji/spravuji jim převodovky :- )
stř čer 27, 2012 8:54 am

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Tak zase az tak ne! Mozna ze natrefili na nejake nenazrance, kteri videli ze to tam ti kamaradi neovladaj, tak se chteli napakovat. Jinak v praxi to funguje tak.
Ja jsem byl s felicii v Uzgorodu, a zajel jsem ke kamaradum na navstevu, tam sme se striskali jak certi, a tak nalitej jsem nemohl jit autem. Tak se nasel strizlivi ridic, ktery sednul za volant meho auta, ja sedel vedle a jelo se.
Felicie ma ceskou registraci, za volantem ukrajinec, ja vedle. Zastavili nas milicajti, take od ridice chteli plnou moc, ten povida ze majitel je vedle, tak jsem predlozil doklady take, a vse bylo v poradku.
Takze kdyz je majitel ktery je vedeny v TP pritomen, tak by nemel bit zadny problem! Alespon jsem se s tim nestkal.

A s tou zenskou, to jo. Kdyz nema plnou moc, tak milicajti nebo celnik na celnici muze vozidlo odstavit do prosetreni puvodu vozidla, a vozidlo vyda jenom majiteli!
Vozidlo se zajisti na celnim skladu, a pak je to docela draha zalezitost.
stř čer 27, 2012 9:44 am

Odpovědět

Zpět na „Ukrajina“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti