Mýtné na Ukrajině, tipy na truckstopy, pravidla apod.
kisha
Příspěvky: 21
Registrován: úte led 06, 2009 2:24 pm

Všeobecné info- kdo poradí ???

Příspěvek

Prosím za všechny novice na Ukrajině. Zajímá mě vše... Mýto, poplatky, policie, hranice.. Však to znáte. Díky...
Má- li problém řešení, není třeba si dělat starosti.
Nemá- li řešení, ani starosti nepomohou.
pon čer 21, 2010 9:03 pm

Uživatelský avatar
homer
Příspěvky: 1100
Registrován: ned zář 21, 2008 10:15 am
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

tohle téma tady je...
úte čer 22, 2010 8:30 am

Marty
Příspěvky: 59
Registrován: úte dub 22, 2008 9:41 pm

Příspěvek

Něco o Ukrajině se dočteš pod vláknem Ruska.Jsem teď zrovna ve Lvově,dokonce tu na hotelu od minule dodělali wifi,tak ti něco málo napíšu.Čekám na vyclení,takže času dost :) .Hranice jsou pro toho kdo jede poprvé trochu maturita.Jel jsem poprvé přes Užgorod a pak už několikrát přes Korczovu.Při výjezdu z unie na polské straně uděláš pasováka a celníka,kde odevzdáš průvodku.Tam je to pohoda.Na ukrajinské straně ti při vjezdu dají takový papír na který sbíráš razítka.Nejdříve jdeš k pasovákovi,vyplníš imigrační kartičku,půlku si nechá a druhou část musíš odevzdat při návratu do unie.Pak vyřídíš malého celníka,SMAP,celníka,ekologa,fito a další,sám v tom mám trochu hokej.Samozřejmě musíš mít ukrajinské povolení,do kterého ti na SMAPU napíšou při vjezdu i návratu stav tachografu a na základě toho platíš poplatky.U každého předkládáš pas,techničáky atd.Je téměř nutnost vždy do pasu strčit nějaké hřivny,řádově od 10 do 50.Když nedáš nebo dáš málo,tak oni se přihlásí.Naopak když dáš víc než je běžné,tak ti dokonce většinou vrátí.Korupce tu opravdu kvete.Na hranicích potkáš vesměs jen ukrajince a pokud pojedeš pře polsko tak poláky,který od ukrajinců rozpoznáš těžko.Jsou takový trochu namachrovaný,jsou to ti co jezdí většinou jen tuhle destinaci a už se to na nich podepsalo.Ale vždy najdeš někoho ochotného poradit.Tohle všechno vyřizování zabere hravě i šest hodin.Jinak na ukrajině jsou silnice v dost špatným stavu,hlavní jsou hodně široký,tak je aspoň prostor na kličkování mezi dírama.Policajti jsou na každým rohu,když tě zastaví budou to stoprocentně zkoušet,že jsi pil alkohol.Někdy mají přístroje na zkoušku alkoholu s tisíckrát použitým náústkem,to radši nebrat do huby,někdy dejcháš jen na ně,když odmítáš vyhrožujou odběrem krve,ale jen z důvodu,aby z tebe něco dostali.Začínají na 300 euro,něco ukecáš,ale vždy něco zaplatíš.Dopravní předpisy nikdo moc neřeší,čára není zeď,občas tě někdo předjede zprava příkopem,ale na druhou stranu když ty někoho sprasíš nebo nedáš přednost,tak na tebe nikdo nebude houkat nebo ukazovat nějaký gesta,v klidu spomalí.V noci tu spousta aut jezdi jen na parkovačky,naopak jiní svítí za světla vším co mají.Ale zase,když ty budeš mít dálkový,nikdo proti na tebe nebliká,to máme vyzkoušené.Levné tu jsou cigára,alkohol a pohonné hmoty,jídlo v hospodě tě přijde o trochu levněji než u nás.Parkovat určitě na hlídaných uzavřených parkovištích,není to drahý a když dáš hlídači 10 hřivní navíc,máš jistotu,že bude vše ok,bude ti vděčný jak kdyby si mu dal tisícovku.Tak to je asi vše co mohu poradit.
úte čer 22, 2010 12:24 pm

Uživatelský avatar
FR1GTX
účastník zájezdu
Příspěvky: 1272
Registrován: stř pro 29, 2010 6:50 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

jó Ukrajina...vidět a umřít.Vozili jsme tam UA dělníky na svátky domu, z Brna do Ternopolu.Jak píše Marty,na těch hranicích to prostě nepochopí nikdo,tam je to hluboká totalita.Jel jsem přes Krakovec i Šehyni několikrát,ale sám bych tam nikdy v životě neprojel,naštěstí s náma jezdili úkáčkový mafiáni co hlídali aby ve voze nebyly problémy a měli zajistit i průjezd hranic.Lítáš jak blbec od čerta k ďáblu,od okna k oknu,z kanclu do kanclu a všude platíš,vypisuješ,platíš,podepisuješ a zase platíš.A k tomu pořád něco do pasu samozřejmě..já to neplatil,takže nevím kolik to dohromady mohlo dělat,ale myslim že ranec.Nejlepší je jejich ekologickej poplatek a silniční,to když tam potom jedeš po těch jejich polňačkách tak nevíš jestli se smát nebo brečet.Předloni na hranicích 9h čekačka o Vánocích v minus 10¨C.Zaplaťpámbu že už to nejezdím a snad ani nebudu muset.Je zajímavý to tam vidět a a zažít,ale mám raděj civilizovanější destinace.
úte led 04, 2011 6:36 pm

jarda
Příspěvky: 215
Registrován: úte bře 28, 2006 7:24 pm

Příspěvek

Jednou jsem byl na přechodu Užhorod - Vyšné Nemecké ve směru na Slovensko čistejch 12 hod ve třiceti stupnovém vedru , uplná extáze.
stř led 05, 2011 12:25 pm

jarda
Příspěvky: 215
Registrován: úte bře 28, 2006 7:24 pm

Příspěvek

Jo zapomněl jsem napsat že to bylo osobákem.
stř led 05, 2011 12:26 pm

vševěd
Příspěvky: 27
Registrován: čtv kvě 15, 2008 8:27 pm

Příspěvek

Celý ščasný tam mám jed- údajně potřebuju povolení od sveho dopravce o jízdě a to v rustině a ukrajinstině. Co vy na to? Místo hriven jim tam budu postupně nechávat cestující z busu. A dom pojedu sám.
Pelikán
sob led 29, 2011 9:33 pm

tonyy
Příspěvky: 330
Registrován: pon dub 26, 2010 6:42 pm
Bydliště: jizni morava

Příspěvek

taky bych mel par otazek...zda je lepsi prejet na ukrajinu ze slovenska ci polska?mam na mysli kde je to rychlejsi?na co dat pozor na hranicich??udajne sem slysel ze slovaci hlidaj stav nadrze aby tam lidi nejezdili jen nekam za hranice tankovat...ale je to zdroj jedna pani povidala...
diky moc za kazdou radu
sob led 29, 2011 9:47 pm

Uživatelský avatar
FR1GTX
účastník zájezdu
Příspěvky: 1272
Registrován: stř pro 29, 2010 6:50 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

vševěd:potřebuješ jejich potvrzení(ukrajinský) na každou cestu,je to podobný jako třeba chorvatský a vydává ho Česmad+interbus samozřejmě...těch hřiven si připrav balík,budeš je muset strčit úplně každýmu kdo za tebou přijde a ve všech okýnkách kam tě pošlou

tonyy: záleží kam jedeš...já jezdil přes Polsko,přechod Krakovec nebo Šehynj...Poláky nafta nikdy nezajímala,ale pročešou tě kvůli cigaretám a chlastu,jak to chodí na Slovači na hranicích netuším
ned led 30, 2011 3:05 pm

trumpetaax
Příspěvky: 3
Registrován: úte úno 22, 2011 6:46 am
Bydliště: zlín

cesta na uk

Příspěvek

Zdar,byl jsem tam jako turista s kamarádem.Jeli jsme do Kyjeva.Přes Slováky.Mužu potvrdit co tady píšou kluci o celníkach a gayce.Hodně peněz na uplatky jak na celnici kde děláš nekonečny kolečko kolem okínek,tak pro všechny ktery potkáš.Cesty tragédie a nemluvím otom najít normální čistej záchod.V Kyjevě jsme šli po zaparkování jako že do hospy,byl to spíž obchod jak u nás na vesnici s lavicema kde se chlastalo.Ještě k těm cestám,přes karpaty dobry nová balená ale dál samá jama a samej hrb.Cigára Camel vyšli na 15kč krabička ,kartáč asi třicet hřiven a ostaní šmejdy ještě levněji.Na zpátek jsme jeli přes Slováky,měřijou naftu a jak máš víc jak 100l tak platíš,Bacha hledají cigára a chlast tak pokud chceš něco převízt tak dobrou skrýš.Měli jsme jet přez madari ti naftu prej neměři takže u ukáček mužeš natankovat do plna, nafta byla taky 15 kč litr.Pozor nejsou to aktuální cenové informace takže ted to tam muže být dražší ale ty uplatky stopro zustali :D Jel sem tam jednou a stačilo .Fakt někdy by se člověk uchlámal-já závozník,a ubrečel kamoš řidič když vymetl díru.Musím dodat že tam jel porvé a myslel že do Kyjeva nedojedem že se kamion rozsype kvuli povolení všech šroubu :D A jinak v kopcích karpat dělají dobry šašlíky,možná ze psu ale dobry
pát úno 25, 2011 6:52 am

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

No?

Ja jezdim vychod 25 let! A toto co tady ctu, tak si myslim ze by to chtelo trochu pribrzdit. Kdyz potrebujete pred sefama smazat prosustrovane penize, tak je tomu i jiny spusob nez tady vypsavat nesmysly! Proto ze uz kdyz tam jezdite tak vite ze ty cifry co tady nadhazujete az tak vysoke nejsou!
A hlavne ty milicajti! Ja si s nima uzil az az dost, ale za 25 let co tam jezdim, se mne nestalo zeby si nektery z nich dovolil zadat 100 EURO nebo 100 dolaru!!! Tak toto je fakt i na mne nejak dost! Bezna taxa na pokute bokem do kapsy je 50 griven a touz musi bit fakt hrube naruseni, pokud se nejedna o chlast! Kdyz jsem ozrali tak je to 100 EURO a uz je to jedno v Uzgorodu nebo v Charkove! Jinak bezna pokuta je 20 griven!!! Kurs je 10,5 Griven za 1 EURO.
A neni nejak na miste urazet ukrajince psim saslykem! Tady ves take nikdo neurazi!!! Ja si myslim ze ukrajinci na rozdil od tady tech nasich lidi v CR, jsou pracoviti.
Takze pano trochu vas pozadam o skorecni se pri tech osirackach! Nechtel jsem tady psat, ale fakt kdyz uz pisete tak alespn piste tak jak to do opravdy je! A nedelejte dulezite, proto ze ste nekde byly nebo nebyly! Diky!

A milicajti nikoho bezduvodne nezastavi. Kdyz clovek nenarusi pravidla silnicniho provozu, tak si ho ani nevsimaji!
sob dub 16, 2011 10:15 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

A jeste dodam k tem osobnim vozum.

Tak fronty a dlouhe cekani neni vinou ukrajinskych celniku, ale je to problem zakonu demokrace EU ktere omezuji dovoz cigaret a alkoholu na uzemi EU. A vzhledem k tomu ze je to tak, tak celnici jak slovensti, tak polsky i madarsti provadeji rozsahle kontroly, cim vznikaji fronty a zdrzeni. Ja jezdim dost casto Ukrajinu i osobakem, a nejradeji pres Madarsko hranicni prechod Zahony-Cop, tam to je v pohode, muze bit predemnou i 300 aut a do pul hodiny tam nejsem!

A u tech uplatcich nebo vsimneho.

Tak osobni doprava Ukrajina, pasovak do pasu si veme 5 Griven, celnik take 5 Griven, nic vic a nic min!
U nakladni dopravy je to o trochu vyssi, nakolik se jedna o komercni dopravu. At vas tady nezhazuju, chapu ze kazdy chce si prividelat tak to vypisovat nebudu! Ale neni problem. Ja jezdim jak osobakem, tak i tatrou! Takze jsem i na osobni celnici, i na nakladni, to same u tech milicajtu!!!
sob dub 16, 2011 10:31 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Silnice a silnicni tahy na Ukrajine.

Halvni tahy Ukrajiny jsou ve velice dobrem stavu, pripadne v dostavbe. Zbytek ktery nema takoveho vyznamu, je ve stavu horsim. Je se potreba podivat na stav ukrajinske ekonomiky ktera je ve slozite situaci, ale stejne silnice jsou v podstatne lepsim stavu nez byly v dobe zacatku 90-ych let, kdy to fakt byly totalni katastrofa! CR ma ve srovnani s Ukrajinou podstatne min kilometrickeho asfaltu, a neni schopna ani si opravyt hlavni tepnu "D-1" co je nejakych 200 km z Prahy do Brna takze clovek v jak tomu tady rikate civilizovanem svete jezdi po panelce v 21-em stoleti! A neni to jenom D1 ale vsude, staci se podivat na spravy, zrovne vcera ukazovali Pardubicky kraj, a Jizni Cechy! Takze to tady nepisu jen tak, ale dle faktu.

Hlidana parkoviste, tak ja je nevyuzivam, nakolik na tech hlidanych parkovistich se stava nejvice problemu. A na Ukrajine dnes uz ani neni situace jak v 90-ych letech ze cloveka okradli za jizdy! V CR a na Slovensku se krade podstatne vic, i za byleho dne, primo v provozu, prevazne na krizovatkach kdy vam kdy koli zaleze nekdo do auta zadnimi dvirky! Pripadne vas okradou na parkovisti, u pumpy a pod.

Z milicajtama kdyz clovek jedna slusne, tak neni vubec zadny problem, musi si uznat vinu, protoze ten milicajt jenom tak pro nic za nic nezastavi, takze uznat vinu a kamaradsky se domluvit. Kdyz se jedna o maly prestupek, tak nechteji ani penize, jenom domluvi a pak pusti. Takze nedelat machry, jak je to prevaznou praktikou! A uz vubec ne se povysovat za "ja jsem nekdo"! To uz vubec ne!!!
pon dub 18, 2011 10:28 am

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

A ty psi saslyky, tak staci se podivat na spravy "Prima" nebo "Nova" kolik krat ukazuji ve spravach restaurace kde se vari ze skazeneho masa, po lhute, pak kolik krat ukazuji hypermarkety jak prodavaji stare maso.

Takze ja si myslim ze se i potvrzuje pravidlo, ze u druheho vidis v oku smitko, a svuj bordel nevidis. Takze posuzujte tady doma, a pak osirejte jine!

Co se tyce Ruska, tak v Rusku jak celnici, tak i milicajti, uz dnes si nedovoli aby se snizil k tomu a rekl si o nejaky ten rubl bokem do sve kapsy! Tam jak celnici, tak milicajti maji natolik dobre platove ohodnoceni, ze nejsou na vsimne odkazani. Takze se vse resi oficialne. I kdy najdou se i jednotlivci, ale tady u nas to je to same!

Takze stastnou cestu na vychod!
pon dub 18, 2011 10:33 am

Uživatelský avatar
T143
Příspěvky: 170
Registrován: ned dub 17, 2011 8:08 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

tééééda děs...já se ptal v práci Ukáček a ujistili mě že to je dnes už dávno jiné...naposledy jsem tam byl v.r 97 a mohlo mě jebnout a ted tu čtu co jsem tam poznal...hranice,eko poplatek, GAI a DAI....tak nevím,jsem se chystal do Kijeva s vanou....no přeptám se Tatrováka Arktika:-) myslel jsem že eko se neplatí když tam jedeš ale jen když přez UK jedeš??? :driver:
T143 Scania
pon dub 18, 2011 3:16 pm

Odpovědět

Zpět na „Ukrajina“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host