Mýtné na Ukrajině, tipy na truckstopy, pravidla apod.
Uživatelský avatar
T143
Příspěvky: 170
Registrován: ned dub 17, 2011 8:08 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

a Ty se hned nečil Arktíku:-)
T143 Scania
pon dub 18, 2011 3:17 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Ja jsem v klidu! Jenom se mne nelibi ty frajerinky nekterych, jak ze sebe delaji "hogo-fogo" protoze byl nekde na Ukrajine! Tak si mysli ze je nadclovek nebo co! Ja tu Ukrajinu uz procouval nekolik krat kdyz si to tak vemu!
pon dub 18, 2011 10:43 pm

sepultrans
Příspěvky: 44
Registrován: čtv kvě 20, 2010 9:01 pm
Bydliště: benešov

Příspěvek

..........
Naposledy upravil(a) sepultrans dne ned dub 22, 2012 4:10 pm, celkem upraveno 1 x.
sob kvě 07, 2011 12:18 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

sepultrans:

Ja jsem na vychode 25 let! A kdyz toto tady ctu, prispevky nekterych, tak mne to zveda ze zidle! Kolik hovadin a nesmyslu si umi vymyslet jen aby ze sebe delali dulezite!
Furt kdyz se neco stalo, nebo semlelo, tak furt si zato byl vinenn ten nebo onen jednotlivec! Co si vykladat hovadiny! Vzdyt vim jak to funguje! Prijedou na parkoviste, ozerou si drsky, pak sukaji kurvy, a rano se divi, ze je okradli, vykradli, atd atd!!! Ja uz videl i povesene na zrcatkach a kde co vsechno! Ale furt zatim stoji fakt, ze ten jednotlivec dal k tomu podnet!
Ja osobne vim, ze na vychode, uz je jedno Ukrajina, Rusko, Kazachstan, tam ti lidi vyjdou vstric, pomuzou, a stavi se k cloveku s nejakou uctou, vzhledem k tomu ze prisel z daleka! A ne tady hovadiny jak to ctu, tak je mne na bliti!
A realita je takova, ze je potreba se zamyslet nakolik je bezpecno tady v CR, kdy te okradou u pumpy rumunsti cikani, nebo na silnici, nebo jak to ukazovali v televizi ve spravach s ceho vari cinani na Vaclavaku, a po pravde nejenom cinani, ale je to skoro vsude, kdy prijdes do hypermarketu a prodavaji maso s cervama!
Prave proto jse tady i napsal, aby panove laskave neosirali, a radci se zamysleli co tady pisou!
sob kvě 07, 2011 1:12 pm

GothicAngel.cz
Příspěvky: 203
Registrován: pon pro 13, 2010 9:58 pm
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Arktik

Příspěvek

tedka sem tam měl točku a hranice průměr 50e úplatky policie kontrola 5-10e silnice aš na pár vesměs mezinárodky katastrofa neudržovaný průměrná rychlost na nich 40km parkování jen na benzínkách ( 20hřiven) nebo TIR parkování 2-5e hromadná doprava jen pro otrlé jídlo no každej at posoudí já měl sračku 3dny jinak pohostinej stát co sem měl tu čest tak v některejch částí ČECH je pro ně exot
sob kvě 28, 2011 2:05 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

GhoticAngel.cz:

Tak pak si asi byl nekde v Kongu! Ja kolik let jezdim(25), tak "stavky" jsou danne, pasovak 10 GR, celnik 50 GR, SMAP 10 GR, ekologie 5 GR, sanitarka 5 GR. To je celnice u nakladni dopravy. Osobni doprava pasovak 5 GR, celnik 5 GR.
Dale policajti. Kdyz neporusis predpisy tak si vubec nikoho nevsimaji, muzes jet cim chces! A tak kdyz porusis, tak je to nasledujici. Bezne prekroceni rychlosti 20 GR, pak bezny prestupek "plna cara" 10 az 20 GR, chlast ten je tvrdy 300 EU! Jinak nic jineho ani neresi! Delej a jezdi jak chces!
Jo, kdyz vidi zacatecnika, ktery neumi v tom chodit tak z neho se snazi sedrat i kuzi, ale z ostrileneho stareho vlka se jim to nejak nedari!!! Na vsechno jsou tzv. "stavky" ktere kazdy ovlada! :lol:

Silnice, tak Ukrajina ma hlavni tahy velice dobre, ja si myslim ze podstatne lepsi nez je D1 v CR, dale co se tyce jidla, tak jsem nezaznamenal nejaky problem, v realite kdyz se tak divam v CR tak tady te driv otravi vietnamci tema svyma srackama! Takze zase az natolik bych neosiral ukrajince!!! Podivej se tady doma co ti prodavaji v "TESCO" a pak osirej dalsi!
pon kvě 30, 2011 11:18 pm

GothicAngel.cz
Příspěvky: 203
Registrován: pon pro 13, 2010 9:58 pm
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Arktik

Příspěvek

no manželka dělá v masně tak o potravinách něco znám
sem čekal kdy se ozveš co píšu je opravdu čerstvé vrátil sem se 27,5 a ty krásné silnice sem potkal po skromnu a na přechodech už hřivny moc neplatěj kdyš je ukážeš tak se smějou a chtěj eura a co tam jezdí kolega ( slovák ) stejný poznatek skusil sem i autobus no supr adrenalin :D
co se týče silnic tak z Lvova do Sryy no supr pak na Užgorod slušný jinak paseka vjížděl sem přes Korczowou a hned za hranicí cca 5 km končej silnice a začíná tankodrom zhruba do 10 minut uklizeno na palubce cesta do Ternopil no supr jel sem to max 40 rychlostí a samy ukrajinci ti řeknou že za silnice se styděj jinak pěkná země mám supr fotky
čtv čer 02, 2011 1:25 am

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

GothicAngel.cz:

Ja uz to tady i nekde psal. Ja jezdim na vychode 25 let. A velice dobre poznam ty silnice jak z tehdejsi doby, tak i dnes! A vzhledem jak na politickou tak i financni situaci na Ukrajine, tak stejne da se rict ze ukrajinci nechrapou, staveji, a ty silnice dnes to je fakt supr! Nevim zda-li si jezdil zacatkem 90-ych let, ale tenkrat se dalo bavit o tankodromech! Projet z Uzgorodu pres Karpaty na Stryj do Lvova, tak ti co jezdili liazkama to byly jednoduse chudaci! S tatrou jsem byl podstatne rychlejsi.
A dnes? Tak ja se v nedeli vratil z Ruska Jekaterinburgu, a porad jedu pres Ukrajinu, ted jsem najizdel z Bacivske tamozni pres Gluchov, do Kieva, z Kieva na Zitomir, Rovno, Dubno na Lvov, a ze Lvova na Stryj a Uzgorod. A co se tyce kvality silnic, tak ja si myslim ze jsou ve velice dobrem stavu. Vzdyt i na vlakne "tri T" furt vyhazuju foto z cest, tak jsou tam videt i ty silnice.
Ted do 14 dni jedu zase.
Co se tyce potravin, tak ukrajinci maji skoro vse domaciho puvodu. Co tady u nas, nemame nic. Ja ted prijel a uz ve spravach jsem videla jak nas zase ta EU krmi otravenyma okurkama! Minule to zase bylo prochlastane maso lekama! A proc to je? No? To je ten demokraticky system, ta diktatura EU, kdy tady nam uz zakazali pomalu vse, nasi zemedelci nemaji penize, a tak se vse dovazi z EU.
čtv čer 02, 2011 5:05 am

GothicAngel.cz
Příspěvky: 203
Registrován: pon pro 13, 2010 9:58 pm
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Arktik

Příspěvek

taky sem potkal silničáře co dělaly novej povrch ale i ty co jen záplatovaly
jezdil sem to v 94 - 95 Užgorot a spodem dál a tenkrát to opravdu stálo za to ale i za peníze
co se týče jídla právě kdyš seš zvyklej seš v pohodě ale jinak to stebou zacloumá měl sem tam chleba chutově supr ale jak říkám silnice aš na pár ( mezinárodní tahy ne všechny ) katastrofa kluk tam na návěsu utrh zadní kolo v čepu u péra ( za den spraveno provizorně) mě tam ve městě na hlavním tahu zmyzelo auto pod prdely o 10 čísel až sem stoho utrh uchyt na vejfuku ( drát a hurá dál ) a to sem pro díry nevyděl tu kam sem vlít a co se týče vedlejších to je uplně v pr....
a hranice já tam platil co sem napsal kolega má manželku ukrajinku ( domluv. se perfektně) a taky cvakal v eurech
a pokuty já tam vjel do zákazu pro nákladní dopravu sice to tvrdil ale nepudu se spátky kouknout 12 km hřivny neeee 5e a hned zjihnul jen sem se ho zeptal jestly nestojej vepředu nerad dělám sponzora celé služebně
ale je pravda nevěděl sem kde je celnice a policie pomohla krásně mě tam odvedly a o bezpečnosti to tam říká snad každej
čtv čer 02, 2011 7:29 am

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

GothicAngel.cz

Tak ja nevim! Vim ze za chlast to je palba. Mne chytly a nastesti mne to vyslo jenom 100 EURO jinak 300 EURO jen tak fikne! A tak mne se za poslednich 10 let nestalo abych platil pokutu vic nez 50 GR a to uz fakt musel bit prestupek jak hrom, je tomu asi 3 roky v Stryju jsem nezastavil na stopce, a pak jsem to rozjel na 160 a pres plnou caru jsem objizdel asi 5 nakladaku. Tak tato sranda mne vysla na 50 GR. To jsem tam byl oktavkou. A celkove si ani nepamatuju ted v posledni dobe abych nejakou pokutu jsem platil. Asi pred pul rokem vypadovka za Uzgorodem tam je 60-ka a ja jel nejakych 70 tak jsem jim dal 20 GR.
A abych byl dite stesteny tak se rict neda!
Na celnicich to funguje tak jak jse uz psal! Tam jsou stavky! To znamena kazde dvere ktere otevres tak maji svuj tarif! Kdyz pasovak bere 10 GR tak celnik 50 GR, akorat je sranda ze kdysi se prochazelo jenom jednim celnikem a dnes trema, jeden je na vaze a jeden na vyjezde z celnice!
Ohledne jidla? Tak ti dam radu! Pred jidlem si dej panaka vodky (gorilky) tu maji dobrou, to te vydezinfikuje, a pak muzes jist i kameni! :lol:
čtv čer 02, 2011 8:24 am

GothicAngel.cz
Příspěvky: 203
Registrován: pon pro 13, 2010 9:58 pm
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Arktik

Příspěvek

hmmm to je problém že nepiju na cestách vůbec a doma sklenku Jemsna a to tak dvakrát do roka a vodku mám zakázanou naposledy co jsem ji pil se manželce narodil kluk
čtv čer 02, 2011 1:28 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

GothicAngel.cz:

Tak to mas smulu! :lol: Ja mam vodku dovolenou, tak po horcicakach bez problemu... :lol:
čtv čer 02, 2011 3:49 pm

fs450
Příspěvky: 16
Registrován: stř zář 14, 2011 9:33 am
Bydliště: Semily

Příspěvek

Osobákem na hranicích Krakovec neplatím ani korunu i když jsem pokusy zažil.Celnice zmatky předbíhání pokaždé jinak.Fronty na celnici o prázdninách několik hodin.Policisté zkorumpovaní buzeranti, kteří potřebují pokuty za každou cenu, hlavně do vlastní kapsy.Nehovořím o tom když překročím rychlost nebo provedu jiný přestupek, snažím se usmlouvat a zaplatit co nejméně. Několikrát jsem byl obviněn neprávem, předjíždění na zákazu alkohol aj. nedat se vyhrožovat ambasádou právníky, že budou platit zdržení chci jít na krev ap. Lidi v pohodě.bezpečno jako u nás. silnice mimo hlavních děs. Na jaře hlavní na Lvov hrůza nyní částečně opravena bude nový povrch. Ukrajinec je člověk šetrný koupý auto za milion a potmě nesvítí. Předpisy se často nedodržují spousta lidí si řidičáky koupila.Jídlo levnější ne na hlavních trasách stačí sjet do menšího města. Na vesnicích a městečkách malé obchody s potravinami otevřeny cca do 21 hod. i v neděly.
pát zář 16, 2011 3:08 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

fs450:

Tak elektrina je draha, i na Ukrajine! :lol: Proto nesviti! A ty jak ridic mas predvidat! Takze v pripade ze bys do takoveho neosvetlenyho vola narazil, tak hold si nepredvidal takovou okolnost! A v takovych situacich se dopravni nehoda resi tak! Ze ten dotycny kteremu si naboural auto, jednoduse vystoupi, hodi ti klice od sveho auta a ti jenom rekne ze si si prave koupil auto a chce penize! A odkud je vemes to tak nejak nikoho nebude zajimat! Kdyz sis koupil tak zaplat!
A spolehat na nejaky zakon a milicii, tak to je utopie!!! Takovy ti bohati maji vse koupeny, takze si ani neskrtnes! Takze na takove ty veci si davej velikyho bacha! A predvidej!!! :lol:
sob lis 12, 2011 4:37 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Nevim zda je treba se tak dohadovat,Neverim na extremy,tzn.ze tam je vse super,nebo naopak ,vse na hov.no.Zacnu silnicema-my,jako namysleny ceši absolutne bez pokory by chom meli pomlcet o cestach,protoze nase paterni D1 nema s dalnici nic spolecneho.Na tom se neda jet ani s mym bavorem,a ne s truckem v pravem pruhu.Madarsko napr.ma dalnice nove,z Budapesti kazdym smerem vede bahn,okruch temer hotov.Uvadimmadarsko protoze je na tom tak podobne ekonomicky jak cz.Jidlo-taky humus co se dal jeste nedavno koupt napr.v Hypernove nema obdobi.Ani muj pes,co bezne zere jabka,ten ,,salam,,nezral...Saslik jsem tam mel mnohokrat,myslim v rusku,vyborny.Chleba taktez,cihlu mam rad.Pivo take,ted dokonce pivo zn,Ziguli vyhralo soutez lezak roku.Tak asi tak hrozne nebude.To ze maji cesty dirave obcas,stim je treba pocitat.Tzn vypnout tempomat a koukat pred sebe.Je pravda ze Xlet jsem tam nebyl,az se tam projedu zas ,napisu sve dojmy.Kovany trucker zapadniho tipu,v drevakach,vesta Volvo,slipy volvo,notas pres cele okno,bile ponozky na palubovce,bude vzdy na vychod nadavat.To vsak neni muj pripad,takze se aj tesim na moji dalsi vychodni cestu.
Neřeším...
úte lis 15, 2011 7:51 am

Odpovědět

Zpět na „Ukrajina“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti