Mýtné na Ukrajině, tipy na truckstopy, pravidla apod.
Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Tak ja jezdil jenom pres Uzgorod. Ale cim dal tim to bylo horsi. Kolik krat si stal uz na slovenske celnici, a ti slovensti celnici to maji uplne v prdeli. Tak si tam stal i nekolik hodin primo v celnim prostoru, a jenom si se dival jak ti zmetci si tam mezi sebou povidaji za penize danovych poplatniku.
Ukrajinskou celnici to projedes jedna dve, ale slovenska celnice tak to je dilo!
Radci se otocit a jit na Cop-Zahony pre Madarsko a mas svaty pokoj. Tam je to sice take vjezd do EU, ale madarsti celnici delaji. Takze prijedes na hranici, i kdyz je tam fronta pred tebou treba i 100 aut, ale do hodiny tam nejsi! Ani nevis ze si projel hranici. Madarovi nerozumis, pasovak ten jenom prijde a se podiva do pasu, a celnik, tak to same. Prijde zepta se, cigareta alkohol? reknu nem! a vyreseno. Proleze auto to je tak 5 minut a jedes pryc. Takze zadne zbytecne zdrzovani, madarsky celnik je take celnik z EU ale dela si svoji praci, takze se to hejbe. Co u slovaku se to rict neda. Tam to jasne vidis jak to maji v prdeli, jak to berou hakem, takze takovy normalni clovek si jenom povi, podivej ja platim dane aby takove hovada z nich dostavali platy, a oni to maj vylozena na salamu.
Ja tam mel situaci na tom Vysnem Nemeckem kdy slovensky celnik mne sroubovakem poskodil palubni desku u nove oktavie, u toho pri kontrole vozu se mu divam na ty jeho spinavy pracky co delaji, tak vidim ze toto co udelal tak udelal schvalne, a jeste mne tam tvrdil ze to tak bylo. Takze se clovek jenom rozciluje a hada. Jsem si rekl dost, na moje nervy to staci a radci jedu pres polaky, nebo pres madary. Jak jsem si vsimnul tak dejme tomu pres hranicni prechod Cop-Zahony jezdi docela dost espezetek MI, TV, KE, a podobne takze i samotni slovaci uz tech svych krajanu maji dost a radci jezdi obloukem!
stř dub 25, 2012 10:45 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jak ted vypada Ukraina,myslim prujezd durch,od Pl hranice,na druhou stranu,Novosachtinsk?Dlouho jsem tuto trasu nejel,predpokladam ze po Euru hodne hlavnich cest opravily.Od Charkova pres Izjum to nebyla zadna slava,ty hrby v zime celkem problem.Aspon co jsem ja zazil,ale je to uz celkem davno.Ma nekdo aktual info?Na Novosachtinsk jsem stal 5. v rade 2dny na ceste,ted uz tam snad je nejaky terminal??
Neřeším...
sob srp 18, 2012 8:53 am

jarda
Příspěvky: 215
Registrován: úte bře 28, 2006 7:24 pm

Příspěvek

9.8. 2012 jsem jel osobákem přez Užhorodský přechod kolem poledne byl jsem 8 auto na UK straně trvání asi 15-20 min absolutně bez prohlížení jen pasy , pak 1,30 hod. u Slováků s důkladnou prohlídkou, dvě kikiny blondýny po sezoně dělali jak praštěný, jako bychom byli mafiáni a ne rodina s dětmi, hledali hlavně mléčné a masné výrobky, alkohol je moc nezajímal spokojili se stim že jsem řekl že vezu normu, jinak ta doba byla bezkonkurenčně nejkradší kterou jsem zažil z UK domu přez Užhorod.
pát srp 24, 2012 2:53 pm

Bender 86
Příspěvky: 424
Registrován: stř úno 02, 2011 10:25 pm
Bydliště: Ledeč na Sázavou

Příspěvek

Chlapi jak je to s těma vízama?Jeden známej tam ted chtěl jet
a na hranicích mu řekli že potřebuje vízum.Tak jel zpátky.
A já myslel že s UA už vízová povinnost neni.
úte zář 11, 2012 9:26 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Coze?

Na Ukrajinu viza neni potreba!!! Bezvizove!!!
úte zář 11, 2012 9:46 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

jarda!

Tak to mas tak! tady se vse rozkradlo, statni kassa je pradna na buben a tak se stat trese nad kazdou korunou, protoze z toho zu kupujes cigarety u nas tak z toho ma prachy, ale kdyz cigara koupis na Ukrajine tak ten stat ta EU ma z toho hovno!
A tebe osobne jako kurakovi to je jedno, protoze z ukrajinskych cigaret je ta sama rakovina jako z europskych!
No na dnesni den jak se divam na spravy s tim chlastem v CR tak si myslim ze s tech ukrajinskych cigaret ta rakovina mozna bude mirnejsi!
Protoze co se tyce chlastu, tak za 25 let co jsem na vychode, to ja se ochlastal uz kdeceho vseho, ale se mne nestalo abych oslepnul, co tadu v CR je vse podle EU norem a podivej se!!!
Hlavne jak v CR ukazuji tu reklamu!
Tak co chlapci! Dame si borovicku? A cesi jenom povysene povidaj! Ale picu borovicku, my patoky nepijem! Prazska vodka!
Osobne jsem ji pil jednou, normalne redeny spiritus z vodou, co se v hube hned rozdeli na spiritus a vodu. Takze ta prazska vodka se slovenske spisske borovicce nevleze do prdele!
tady mame chlast podle EU! Na hranicich te budou buzerovat, co uz hranici z lidskou dustojnosti! Mne osobne to nejak neni po chuti, a slovensti celnici to jsou prasata! ja uz se vysral i na cele Slovensko a jejich hranice, ja radci jedu pres Madarsko a mam svaty pokoj! Tam to je v pohode i kdyz madari jsou take EU ale asi v nejake jine EU protoze toto co vyvadeji ty slovenske prasata na madarech neuvidis!!!
úte zář 11, 2012 9:55 pm

Bender 86
Příspěvky: 424
Registrován: stř úno 02, 2011 10:25 pm
Bydliště: Ledeč na Sázavou

Příspěvek

No to sem mu taky řikal, ale prej že je chtěli.
No kdoví kde byl, a ted machruje.
úte zář 11, 2012 9:57 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Machruje nemachruje, to nevim, ale jedno co vim na 200% tak na Ukrajinu vize neni potreba! Ted v patek jedu zase smer Ukrajina, tak jak se vratim ti to muzu cerstve napsat co je na Ukrajine noveho! :lol:
úte zář 11, 2012 10:18 pm

Racochejl

Příspěvek

...pánové je moc když řidič platí na úplatcích na PL/UA Korczowa za průjezd 1200-1500 hrivní, je to za cestu tam i zpet...díky za vaše názory
pát zář 14, 2012 1:20 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Tak kdyz to platis za celou kolonu aut, tak to moc neni, ale kdyz jedes jednim autem tak je to az fest! To asi pak platis predplatne na cely rok neomezenych poctu jizd! :lol:
pát zář 14, 2012 6:09 pm

Racochejl

Příspěvek

takhle to zdůvodnuje
smerem na UA:celnik 500, vojak 30,eko/rad 100, smap 50, sast 100, fito 100,
smerem zpez do PL: vojak 20, smap 50, eko 50, celnik 200, kontrol 50
ja sem na ukraine nikdy nebyl takze tezko rict jestli je to hodne nebo malo, ale zda se mi to dost
...blby kdo dava blbejsi kdo nebere
pon zář 17, 2012 1:40 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Tak co ja jezdim tatrama, jsem to psal i do vlakna tri T, tak vojak nic, celnik 50, SMAP take 50, ekolog 10, veterinar take 10 a to je vse!
Alespon tak to funguje na Uzgrodu, jak na vjezdu tak vyjezdu UA.
Tam to nekde mas presne kolik co obnasi! :lol:
stř zář 19, 2012 12:44 pm

MAGNUM
Příspěvky: 24
Registrován: pon kvě 15, 2006 8:52 pm
Bydliště: Brno

Cesta do Kyjeva

Příspěvek

Zdar chlapáci, v únoru jedu poprvé do kyjeva na výstavu. Jedu s návěsem takže bych potřeboval nějaké info kudy jezdí víc čechů abych se měl koho na čáře poptat a kudy je nejlepší jet, vedení nezajímájí kilometry navíc. Rady jak projíždíte osobákem mě nezajímají, s východem mám praxi ale s UA ne. tak se pochlapte.Dik.
úte led 22, 2013 6:26 am

fs450
Příspěvky: 16
Registrován: stř zář 14, 2011 9:33 am
Bydliště: Semily

Příspěvek

S osobákem jsem na tomto přechodu neplatil ani korunu, pokusů stáhnou z peněz je dost a těch kteří platí je taky dost.Obdobně u kamionu nedej se nic neplať.
ned úno 24, 2013 11:51 am

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

ojoj! ojojoj! Dobra rada nad zlato!
ned úno 24, 2013 12:01 pm

Odpovědět

Zpět na „Ukrajina“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host