Mýtné na Ukrajině, tipy na truckstopy, pravidla apod.
Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

jezdim v bílejch ponožkách, páč mám rád v boudě čisto, notas mám taky , dřeváky -fuj , vestu Man nemám , a na východ nenadávám, kromě pár blbejch zkušeností se mi tam jezdilo dobře :D :D :D :D :D :D jestli sem kovanej nevim :think: :valetsesmihy: :valetsesmihy:

pardon OT
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
úte lis 15, 2011 11:23 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

martin 440-to nebyla narazka na tebe,ja te neznam.Tak nejak vypada dnesni trucker ale.A nejsrandovnejsi je,z meho pohledu teda,jak nekdo chvali a slechti do nebe treba FH ci TGXXL,pak sedne do sve skodofky ci podobneho vraku a jede s detma na vylet.Kdyby radsi neco udelal pro to at mu jeho vlastni rodina,ktera je ze vseho nejdulezitejsi aspon pro me,mela aspon trochu bezpecne priblizovadlo.
Neřeším...
úte lis 15, 2011 2:24 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

jasan , ja vim, myslel sem to jako vtip :D .....o zbytku se daj psát romány, ale to jsme jinde
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
úte lis 15, 2011 3:29 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Tak Ukrajina, kdyz se clovek diva v jakych je srackach, vecna bida, tak na ten stav jsou ukrajinci frajeri. Silnice stavi o sto sest. Takze uz dnes se daji rychle projet Karpaty protoze je tam nova silnice, u toho Lvova je to vice mene za kokot, ale to je tim ze silnici budou delat az po ukonceni vystavby fotbaloveho stadionu na EURO. Ale zase uz vyjezdem ze Lvovske oblasti dal na Rovno Dubno tam jsou vse nove vystavene silnice, v Rovenske oblasti se jeste dodelavaji ale uz jsou skoro hotove. Kiev a Kievska oblast ta prakticky zustala po starem ale misty opravena takze dobra sjizdnost bez debat. Pak smer na Charkov tam je silnice dobra.
To je takova ta hlavni tepna skrz Ukrajiny ze zapadu na vychod.
Zase kdyz to vemu smerem ze Stryje na Ternopol, Chmelnickyj, Uman tak je to kanonada! To same Ternopol, Chmelnickyj, Vinitsa atd. Furt po starem, takze rozmlacene docela fest. Jenom Chmelnickyj ma novy obchvat to jo!
Z Kieva na Odesu je nova silnice a kvalitni!
Zase z Kieva smerem na Gluchov a Bacivsk s vyjezdem do Ruska na Brjansk, tak z Kieva na Cernigov je to pomlacene ne fest ale je, a od sjezdu uz na Gluchov tam je to dobry. V zime pred bacivskem z poli nafoukava vitr snich a dela jazyky, takze od GAI na Gluchove pak do hranice z Ruskem prevazne byva zavrena silnice kuli snehovym jazykum.
Jo! V 90-ych rokach tak to bylo dilo! Prejet Karpaty, dira na diru, jako by je tam schvalne kopali bagrama, tak to chtelo se vybavit dostatkem uklidnujicich prasku! :lol: Zase s tatrou se jezdilo dobre.
No a zimni obdobi a udrzba silnic v zime, tak to uz je vec! Neposypano, neuklizeno, ten pisek co by meli posypat silnici, tak ho radci vysypou doma u baraku aby si z jara mohly budovat chlivky pro prasata a dobytek, nebo nejakou pristavbu k baracku! :lol:
Benzinky uz jsou na urovni jak u nas, cena nafty zhruba 10,50 GR co je asi tak 1 EURO, Zakarpatska oblast a Kievska oblast maji PHM zhruba na 1 GR drahsi nez ostatni oblasti, ale zhruba se litr nafty pohybuje od 10,50 GR.
stř lis 16, 2011 12:31 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tak stejne stavi v PL,i kdyz nasinec to nerekne nahlas.Ted je nova triproudova dalnice od Katovic na jich,smer Rybnik,paradni.A4 je taky solidni,pominuli usek Olszyna Boleslavec,to je hitler strase-dale maji nastaveny bezpocet obchvatu mest,neco jak u nas obchvat Holic.Neni to dalnice ale pomuze to.Na Stetin je taky novy usek dalnice.Jen v CZ otviraj 2km za rok...
Naposledy upravil(a) jozin dne ned lis 20, 2011 12:29 pm, celkem upraveno 1 x.
Neřeším...
čtv lis 17, 2011 6:09 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Tak ja v Polsku nejel tak nejak uz 2-3 roky. Tak ani nevim jak to tam vypada. Ceske silnice, tak ted jsou aktualni zase ty hadky kdo kde kolik nakradl, a kde kdo jak odrbal. D 47 nedavno ukazovali ve spravach ze je to dalnice postavena na "smetisti". Takze tady v CR jsou nejdrahsi dalnice, ktere se stavi nejpomaleji, a nekvalitne.
čtv lis 17, 2011 6:34 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Arktik

Příspěvek

hele Severáku :D o d 47 nemá cenu kecat....chvilku sem tam jezdil, když sem koukal, jak tam sypou žhavou strusku přímo od pece......(prej je to jako beton) :lol: :lol: :lol: ale až se to smíchá s vodou... od který se kouřilo ,,,,jak to asi mohlo dopadnout ...myslel sem si že když stavěli R-6 od prahy , že to je nej svinec co jsem viděl..... oooo jak krátkozraký a naivní jsem byl.....hamty hamty se tam předvedla přímo ukázkově.....mám pocit , že oni ne že jen nic za tu strusku nezaplatili, ale naopak dostali zaplaceno , že "někde zmizela".....co se asi mohlo stát když do těch vrstev postupně pronikne přirozená vlhkost????? :D :D :D :D to ta stavební suť co tam taky je , je jen .....no nic....ta nic nedělá....a že to tam vozili ve velkým a co auto to 35 tun .....
Naposledy upravil(a) martin440 dne čtv lis 17, 2011 8:22 pm, celkem upraveno 1 x.
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
čtv lis 17, 2011 8:08 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Martine!

Tak co tady rict! Vzdyt sme v CR! :lol:
Ja jezdil tatrou na dostavbe D 47 u Bohumina, jak je rondl pred Vrbici, jezirko, tak v tom useku jsem obsypaval dalnici hlinou. To jsem tam jezdil asi 2 mesice. Ale to uz byla silnice hotova.
čtv lis 17, 2011 8:15 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Bydlim u Ov,tak tam jezdim casto.UZ ted jsou tam vlny jak na mori,jet tam 200 tak urcite vzletnes.Je to humus p rvni tridy,tolik penez to stalo,tak dlouho to staveli a taky hnuj postavili.Ja bych ji nechal celou rozkopat a postavit znovu,at se z toho Sksnska nebo kdo to stavel omrda,dokud toje v zaruce.Jinak nevydrzi ani 5 let.Navic ostravsko je centrum tezkeho prumyslu tak je jasne ze auta jezdi nalozene do fullu a nevozi chipsy.
Naposledy upravil(a) jozin dne ned lis 20, 2011 12:30 pm, celkem upraveno 1 x.
Neřeším...
pát lis 18, 2011 7:53 am

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

jozin:

Ostrava a MS kraj! To asi ani jinak nemohlo dopadnou! Vzdyt v Ostrave a MS kraji to tak i funguje. Ja mel moznost videt jak se "lobovalo" za vystavbu centra bezpecne jizdy! A ta dalnice to je asi stavena na tom samem systemu!
Jo! Jo! Penizky z EU to je vec. Nase statni se rozkradli, tak ted jsou penize z EU tak hura do toho.
Ale jak se tomu ted moderne povida, vse je transparetni!

Ukrajina neni bohata zem, penize tam nejak nejsou, politicka situace tomu take nejak nepridava, ale co se tyce vystavby silnic, tak si myslim ze na Ukrajine se v tomto smeru delaji velke prokroky a ty silnice uz dnes, alespon z pohledu tech zakladnich hlavnich tahu, jsou podstatne lepsi nez tady v CR.
U toho silnicni fond Ukrajiny v 90-ych letech to byl v horsim stavu nez u nas tankodrom nebo ja nevim cesty v lomech a pod.
pát lis 18, 2011 9:29 am

bangladéš
Příspěvky: 15
Registrován: sob srp 18, 2007 9:35 pm

Příspěvek

Já jel na Ukrajinu v září.Hranice PL/UA v pohodě.Po Ukrajině jsem najel 2500km a nikdo mě nestavěl(pravda jezdil jsem v noci).Úplatek jsem žádný nikomu neplatil.Na Ukrajině jsou lepší USD než Eura.Cesty mimo hlavní tahy špatný,jinak vše celkem ok.Nafta jak kde,ale průměr 8Hřiven/litr.Bál jsem se o kvalitu,ale nafta je tam dobrá.Cesta zpět(hranice) nešel polákům systém a stálo to skoro 30h.Víc než Ukrajina mě sralo Polsko.
pát pro 02, 2011 9:29 pm

zeleznak
Příspěvky: 17
Registrován: čtv bře 08, 2012 7:04 am
Bydliště: Tišnov

Ukrajina osobakem

Příspěvek

Cus, truckeri. Chtel bych se vydat na ukrajinu osobakem, cca za mesic, zacatkem kvetna, nez zacne EURO. Zaparkovat nekde za hranicema, dat si jejich speciality a kouknout po kraji. Jak to ta ctu, nekdo nadava, nekdo naopak chvali, ze se situace znatelne zlepsuje. Je nekdo kdo tam jezdi osobakem, casto a muze popsat vlastni zkusenosti.
Jelo by nas vic, spolu s nami ukrajinska kolegyne z prace, takze s jazykem by problem byt nemel, umi rusky i ukrajinsky. Co DAI posty na cestach, pripadne namatkove silnicni kontroly? Rad jezdim na vychod Evropy, minuly rok jsem stravil tyden v rumunsku a libilo se mi tam daleko vic nez nekde na zapade. Problemem by mozna mohlo byt pouzite auto, jel bych Alfu Romeo 156 a je to takova moje lestenka :-). Kazdopadne zadne velke vylety do vnitrozemi neplanuju, na to spis shanim starsiho MB 190 :-).

Diky za pripadne rady
ned bře 25, 2012 11:29 am

buldog
Příspěvky: 33
Registrován: stř pro 15, 2010 8:21 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Příspěvek

Ve středu jsem se vrátilz cesty po Ukrajině.Cesta z Krakovce přes Lvov az po Zitomer lepší jak naše D1 a od Zitomre do Kijeva nic moc jeli jsme dál až do Sumy cesta misty dobrá a místy tankodrom.Zpět jsme jeli přes Uzhorod a tam nás nechali slováci pěkně vyměknout 6 hodin na hranici.Jeli jsme osobákem.Policie stejně uplatná jako vždy akorát čím víc na západ tím chcou víc.
pon dub 23, 2012 9:08 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Priste budes vedet ze na Uzgorod se nejezdi! Nejde ani o ty ukrajinske celniky jak o slovenske! To priste radeji objed pres polaky nebo pres madari a mas svaty pokoj!
pon dub 23, 2012 9:58 pm

buldog
Příspěvky: 33
Registrován: stř pro 15, 2010 8:21 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Příspěvek

Chybamy se každý učí.
úte dub 24, 2012 10:44 am

Odpovědět

Zpět na „Ukrajina“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů