Mýtné ve Finsku, tipy na truckstopy, pravidla apod.
Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Ota: Jj, Romantika tam je.
Obrázek
stř úno 18, 2009 1:40 am

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Potřebovala bych taky poradit - jezdí z Tallinnu do Helsink ještě jiná společnost než Tallink a Eckerö? Myslím nákladní dopravu, ale ne kontejnery.
stř úno 18, 2009 1:45 am

Uživatelský avatar
Petr.75
Příspěvky: 822
Registrován: ned črc 09, 2006 2:23 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

ned bře 08, 2009 8:56 pm

qwertz
Příspěvky: 30
Registrován: čtv led 22, 2009 5:42 pm

Příspěvek

do finska jsem jezdil ještě když byly hranice,lodí z roztoku do helsinek.cesta 2 dny.supr plovoucí hotel.bazén,sauna.
čtv dub 09, 2009 8:34 pm

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

No to je moc hezká představa, ale bohužel je to o chloupek dražší než drandit po Pobaltí a plavat z Talinu. :(
pát dub 10, 2009 10:24 pm

Uživatelský avatar
Petr.75
Příspěvky: 822
Registrován: ned črc 09, 2006 2:23 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Nevím to přesně ale z Rostocku Superfast stojí snad nějakých 1300,- euro... :roll: a plave to ne 2 dny ale asi 25 hodin
sob dub 11, 2009 7:08 am

Uživatelský avatar
Petr.75
Příspěvky: 822
Registrován: ned črc 09, 2006 2:23 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Na Uulu je hospoda teď zavřená,už ani moc aut tam nejezdí,Fero odjel zpátky na Slovensko a vypadá to že tradice večerních česko-slovenských pivních dýchánků zanikne.Škoda :cry:
sob dub 11, 2009 7:43 am

ridermann
Příspěvky: 51
Registrován: úte dub 08, 2008 5:19 pm
Bydliště: Třebíč

první finsko

Příspěvek

Děkuji za příspěvek na první stránce od Petr.75
Po novým roce mi "hrozí" možnost jet do Finska a to nejspíš trajektem už z Rigi do Helsinek.

Mám otázku ohledně max. rychlostí přes polsko, litvu, lotyšsko a finsko.
Je potřeba nějaká jiná poviná výbava než je unás? hasičák řetězy atd?
a jestli náhodou se nebudou někde zavádět nejaké nové poplatky?

Děkuji
Obrázek
pát pro 18, 2009 10:15 am

Uživatelský avatar
Petr.75
Příspěvky: 822
Registrován: ned črc 09, 2006 2:23 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Webkamery ve Finsku,dá se z nich udělat obrázek o situaci v místech kam člověk jede... http://alk.tiehallinto.fi/alk/english/f ... frame.html
stř úno 03, 2010 10:26 am

Jarek666
Příspěvky: 27
Registrován: pon črc 29, 2013 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Finsko

Příspěvek

Ahoj chci se zeptat brzy pojedu s kamošem do finska a pak budu mit šanci tam nastioupit do firmy , A tak se chci zeptat bo sem se ho nesthil zeptat co a jak ,,, Ani nevim od kud jede trajektem řikal že jede přes polsko a trajektem asi 2-3 hodinky No a řikal mi že přes trajekt se budu muset schovat někam do zadu při vjezdu at mě nevidí nikdo a pak že už mužu vylest bez placeni ale nebudu mit svoji kajutu a jidlo a tak jestli nevíte jestli se tam tak da dostat nebo co mam čekat ? :)Ale že pak mužu jit na jeho kajutu bez problemu
úte črc 30, 2013 10:54 am

truck-maniak
Příspěvky: 42
Registrován: pát říj 29, 2010 9:56 pm
Bydliště: Usti nad Orlici

Příspěvek

Zdravim.. snad mi ted v lednu dopadne první cesta do Finska..pobaltim..cetl jsem komplet co tu bylo receno, ale vse je pomerne dost stare, proto prosim mohl by dat někdo aktualnejsi info o ceste do Talinnu..na polsko krabičku mam, ale jak je to s mytem dal, pripadne kde na trase je vhodne nocovat a kde rozhodne ne.. Ve Finsku se myto stále neplati? dekuji :-)
STRALIS 500 EEV - Černej
čtv led 02, 2014 8:31 pm

Radys

Příspěvek

for truck-maniak: sem schopnej ti zoodpovedne popsat cestu po Tallin pres Balticu:) v PL problém s parkovišti není,zatím sem tam neměl ani problém s vykradením nafty či nákladu,otázka je odkud z naší domoviny vyjíždíš takže parkoviště ti ted hned včil neporadím:) jedninej možnej přechod hranice do Litvy je Budzisko,kde projedeš bývalým polským terminálem a na litevske straně koupiš Vinětu na 1 den za 37 litu(cca 7 kc),cesta smer Lotyšško-Kaunas odkud značeno až na Rigu-není kam uhnout:) cca 25 km od Hranic za Městem Bauska(od projetí kruháčem myslím 5km) vlevo hlídane parkoviště placene-mozno i EU,od tama do Tallinu cca 6 hod(?) někdo znalej opravte mě:)
Co se týče rychlosti přes PL jedu většinou s provozem 23-5hod pres vesnice povolena 60,poslední dobou probíhaji i kontroly přes noc at už radarove nebo ITD, Litvu nijak moc neřeším jezdím jak se má-přes vesnice 50 mimo obce města do těch 90,na 70 70:) jednoduchy a nemam problém:) to stejné v Lotyššku...:)
vyvaruj se nočních pauz na obchvatu Rigy a mensich benzinkach,kde stoji místní je jistota-aspon ja tak funguju. Estonsko bezpečny..
a Na Finsko se musis doptat kudy tudy do bavorova z Tallinu:D
čtv led 02, 2014 11:02 pm

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Příspěvek

Tady je hojně navštěvovaný tzv Ruský parkoviště https://maps.google.cz/maps?ie=UTF-8&q= ... =0CMkBELYD spousta krámků s doplňky do aut, restauračky, velkej parkáč. Je to na obchvatu Varšavy, přez město su už tuším nesmí, stejně tam jsou kolony. Ještě bych doporučil Radomsko, tam je i krám s potravinama. V litvě před Kaunasem tzv Kontejnery, bezpečné a docela velké parkoviště. Právě tam dost často měří 70. Už jsem tam dlouho nebyl ale do SZ ti pošlu číslo na kolegu, ten tam byl nedávno
pát led 03, 2014 9:23 am

Radys

Příspěvek

ne tech kontejnerech si nejsem jistej protoze jeden tyden je to zavreny a druhej tyden je tam plny parkoviste...sem tam byl naucenej stava-sprchy,zachod,wifina,jidlo, pak zniceho nic to bylo zavreny tri tocky pak zase dve otevreny.pak zase zavreny...
sob led 04, 2014 9:49 am

Uživatelský avatar
Papouch
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 345
Registrován: sob úno 23, 2013 9:25 am
Bydliště: Pardubice u vody

Radys

Příspěvek

Máš pravdu,u furgona za Bauskou je výborné parkoviště a pak cca 5-6 hodin do Tallinu a do přístavu jedeš pořád po stejné silnici a ta končí na nakládací rampě u lodi :D :D :D není žádnej problém se tam vyznat. :P
sob led 04, 2014 7:45 pm

Odpovědět

Zpět na „Finsko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti