Mýtné ve Finsku, tipy na truckstopy, pravidla apod.
Irys

Příspěvek

Ota: Jj, Romantika tam je.
Obrázek
stř úno 18, 2009 2:40 am

Irys

Příspěvek

Potřebovala bych taky poradit - jezdí z Tallinnu do Helsink ještě jiná společnost než Tallink a Eckerö? Myslím nákladní dopravu, ale ne kontejnery.
stř úno 18, 2009 2:45 am

Petr.75

Příspěvek

ned bře 08, 2009 9:56 pm

qwertz

Příspěvek

do finska jsem jezdil ještě když byly hranice,lodí z roztoku do helsinek.cesta 2 dny.supr plovoucí hotel.bazén,sauna.
čtv dub 09, 2009 8:34 pm

Irys

Příspěvek

No to je moc hezká představa, ale bohužel je to o chloupek dražší než drandit po Pobaltí a plavat z Talinu. :(
pát dub 10, 2009 10:24 pm

Petr.75

Příspěvek

Nevím to přesně ale z Rostocku Superfast stojí snad nějakých 1300,- euro... :roll: a plave to ne 2 dny ale asi 25 hodin
sob dub 11, 2009 7:08 am

Petr.75

Příspěvek

Na Uulu je hospoda teď zavřená,už ani moc aut tam nejezdí,Fero odjel zpátky na Slovensko a vypadá to že tradice večerních česko-slovenských pivních dýchánků zanikne.Škoda :cry:
sob dub 11, 2009 7:43 am

ridermann

první finsko

Příspěvek

Děkuji za příspěvek na první stránce od Petr.75
Po novým roce mi "hrozí" možnost jet do Finska a to nejspíš trajektem už z Rigi do Helsinek.

Mám otázku ohledně max. rychlostí přes polsko, litvu, lotyšsko a finsko.
Je potřeba nějaká jiná poviná výbava než je unás? hasičák řetězy atd?
a jestli náhodou se nebudou někde zavádět nejaké nové poplatky?

Děkuji
Obrázek
pát pro 18, 2009 11:15 am

Petr.75

Příspěvek

Webkamery ve Finsku,dá se z nich udělat obrázek o situaci v místech kam člověk jede... http://alk.tiehallinto.fi/alk/english/f ... frame.html
stř úno 03, 2010 11:26 am

Jarek666

Finsko

Příspěvek

Ahoj chci se zeptat brzy pojedu s kamošem do finska a pak budu mit šanci tam nastioupit do firmy , A tak se chci zeptat bo sem se ho nesthil zeptat co a jak ,,, Ani nevim od kud jede trajektem řikal že jede přes polsko a trajektem asi 2-3 hodinky No a řikal mi že přes trajekt se budu muset schovat někam do zadu při vjezdu at mě nevidí nikdo a pak že už mužu vylest bez placeni ale nebudu mit svoji kajutu a jidlo a tak jestli nevíte jestli se tam tak da dostat nebo co mam čekat ? :)Ale že pak mužu jit na jeho kajutu bez problemu
úte črc 30, 2013 10:54 am

truck-maniak

Příspěvek

Zdravim.. snad mi ted v lednu dopadne první cesta do Finska..pobaltim..cetl jsem komplet co tu bylo receno, ale vse je pomerne dost stare, proto prosim mohl by dat někdo aktualnejsi info o ceste do Talinnu..na polsko krabičku mam, ale jak je to s mytem dal, pripadne kde na trase je vhodne nocovat a kde rozhodne ne.. Ve Finsku se myto stále neplati? dekuji :-)
STRALIS 500 EEV - Černej
čtv led 02, 2014 9:31 pm

Radys

Příspěvek

for truck-maniak: sem schopnej ti zoodpovedne popsat cestu po Tallin pres Balticu:) v PL problém s parkovišti není,zatím sem tam neměl ani problém s vykradením nafty či nákladu,otázka je odkud z naší domoviny vyjíždíš takže parkoviště ti ted hned včil neporadím:) jedninej možnej přechod hranice do Litvy je Budzisko,kde projedeš bývalým polským terminálem a na litevske straně koupiš Vinětu na 1 den za 37 litu(cca 7 kc),cesta smer Lotyšško-Kaunas odkud značeno až na Rigu-není kam uhnout:) cca 25 km od Hranic za Městem Bauska(od projetí kruháčem myslím 5km) vlevo hlídane parkoviště placene-mozno i EU,od tama do Tallinu cca 6 hod(?) někdo znalej opravte mě:)
Co se týče rychlosti přes PL jedu většinou s provozem 23-5hod pres vesnice povolena 60,poslední dobou probíhaji i kontroly přes noc at už radarove nebo ITD, Litvu nijak moc neřeším jezdím jak se má-přes vesnice 50 mimo obce města do těch 90,na 70 70:) jednoduchy a nemam problém:) to stejné v Lotyššku...:)
vyvaruj se nočních pauz na obchvatu Rigy a mensich benzinkach,kde stoji místní je jistota-aspon ja tak funguju. Estonsko bezpečny..
a Na Finsko se musis doptat kudy tudy do bavorova z Tallinu:D
pát led 03, 2014 12:02 am

Venca R

Příspěvek

Tady je hojně navštěvovaný tzv Ruský parkoviště https://maps.google.cz/maps?ie=UTF-8&q= ... =0CMkBELYD spousta krámků s doplňky do aut, restauračky, velkej parkáč. Je to na obchvatu Varšavy, přez město su už tuším nesmí, stejně tam jsou kolony. Ještě bych doporučil Radomsko, tam je i krám s potravinama. V litvě před Kaunasem tzv Kontejnery, bezpečné a docela velké parkoviště. Právě tam dost často měří 70. Už jsem tam dlouho nebyl ale do SZ ti pošlu číslo na kolegu, ten tam byl nedávno
pát led 03, 2014 10:23 am

Radys

Příspěvek

ne tech kontejnerech si nejsem jistej protoze jeden tyden je to zavreny a druhej tyden je tam plny parkoviste...sem tam byl naucenej stava-sprchy,zachod,wifina,jidlo, pak zniceho nic to bylo zavreny tri tocky pak zase dve otevreny.pak zase zavreny...
sob led 04, 2014 10:49 am

Papouch
1. NAPOMENUTÍ

Radys

Příspěvek

Máš pravdu,u furgona za Bauskou je výborné parkoviště a pak cca 5-6 hodin do Tallinu a do přístavu jedeš pořád po stejné silnici a ta končí na nakládací rampě u lodi :D :D :D není žádnej problém se tam vyznat. :P
sob led 04, 2014 8:45 pm

Odpovědět

Zpět na „Finsko“