Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

mmartin-dekuji,to nebyva zvykem :shock: .Jeste horkovzduch na Dafu nebyl spatny aspon co jsem chvilku jezdil stara vrana 95.530 ale foukalo to hezky pod postel,prijemne teplo.Jinak osobne postupuji rano pri startu tak ze bufik vzdy pred vypnu startem a necham ho dobehnout,pak teprve startuji.Vypnu i radio a svetlo v kabine,nic stim nezkazim.Na stary lianach(martin 440 by si mohl pamatavat :D )byl a takova cedulka v aute ,Eberspechrem.pred startem motoru vypnout bufa.tak to mi utkvelo v pameti.
Neřeším...
ned říj 23, 2016 5:43 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

jozin, jo bejvalo to tam ..asi kvuli skoku v napětí ...těm dnešním už to nevadí , je to všechno chráněný, jo, daf byl taky ok horkovzduch , ve volvu mám taky jen vzduch a je víc slyšet jen při startu a než vytopí asi 5-10min podle teploty , pak už je ticho , jen šelest :wink: ale man byl určitě nej ..byl vlastně mimo v kastliku pod podlahou krytej deklem + kobercem a pod ....tichota
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned říj 23, 2016 6:09 pm

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

FH euro 3 me malem nekolikrat zadusilo ve spanku, kolenem sem otocil to kolecko na stene nadoraz az sem se z toho vzbudil a nemohl ani dychat pomalu a hnal ke dverim a vylejzal ven :lol:
ned říj 23, 2016 8:55 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Trochu offtopic...

Ale máte někdo zkušenosti s funkcí "využití zbytkového tepla"?
Mám to v Aroscu - prostě při chcípnutým motoru to dál topí normálně. V návodu uvádějí, že až 90min... Je to realný?
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
ned říj 23, 2016 11:28 pm

nocnak
Příspěvky: 127
Registrován: ned pro 05, 2010 11:05 pm
Bydliště: Kaplice

Příspěvek

David29
Jo,realný to je.U Actrose to používám o pauzách,nakládkách.Nemusí se budit bufík
pon říj 24, 2016 2:58 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

To já si o bufíku můžu nechat zdát :-D

Tak to je fajn, že nemusím jen kvůli tomu vrčet :-)
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pon říj 24, 2016 5:52 am

Uživatelský avatar
Čonkin
Příspěvky: 991
Registrován: sob srp 02, 2008 11:47 am
Bydliště: hl.m.P.

Příspěvek

Většinou to je elektrické oběhové vodní čerpadlo, které žene teplou vodu přes radiátor topení po vypnutí motoru.......
Chodí to dobře, ale neseje to...
www.bm-autocross-team.euweb.cz
pon říj 24, 2016 8:10 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

scania to umi taky topit bez pusteneho bufa,45min pauzu stim udelas :D
Neřeším...
pon říj 24, 2016 9:41 pm

Uživatelský avatar
zvladnemto.cz
Příspěvky: 2
Registrován: ned úno 21, 2016 11:23 am
Bydliště: Rakvice
Kontaktovat uživatele:

EBERSPACHER chyba F15

Příspěvek

Ahoj, neporadil by nekdo jak se zbavit chyby F15 u EBERSPRACHER D1LCC.
Pravdepodobne jsem zpusobil prehrati.
Dekuji za pomoc.
sob lis 12, 2016 6:33 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: nezávislá topení

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne sob kvě 25, 2019 10:57 am, celkem upraveno 1 x.
úte srp 28, 2018 10:04 am

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: nezávislá topení

Příspěvek

T.
úte lis 20, 2018 4:44 pm

Jestřáb
Příspěvky: 7
Registrován: stř lis 11, 2020 4:29 pm

Re: nezávislá topení

Příspěvek

Zdravím Vás všechny,
chtěl bych požádat o radu. Webasto VEVO mi vyhazuje předčasnou detekci plamene, zjevně je ohmická hodnota svíčky/přívodní kabeláže nad 0,5ohm a tak to hned po zapnutí vyhodnotí, že je v komoře plamen. O víkendu se v tom chci vrtat a moje otázka je následující - jak rizikové je vyzkoušení webasta zda zapálí bez připojení na vodní okruh? Jedná se o vestavbu v osobním automobilu, webasto je strašně špatně přístupné v podběhu, oběhové čerpadlo vody nemohu také normálním způsobem demontovat abych to celé na place propojil hadicemi s kýblem vody. Jde mi čistě jen o zjištění zda to zapálí abych to nemusel složitě zpátky usazovat do podběhu jen pro potřeby zkoušky.
Předem se omlouvám že toto nesouvisí s nákladním autem, ale na málo kterém fóru se téma bufíků poměrně do hloubky a se znalostí problematiky rozebírá.
Moc díky
PS: podotýkám že stávající topný okruh bude ale přerušen! Budu muset splácnout hadice svorkami, aby mi nevytekla voda. Tudíž oběhové čerpadlo by tlačilo proti ucpávce. Nevím, jestli toto čerpadlo je jen "vrtulka" a nebo tlakové, tak aby se nepoškodilo...
pon lis 16, 2020 8:27 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: nezávislá topení

Příspěvek

čerpadlo je tam, nebo bejvalo "magnetický" motor mimo a vrtulka se uháněla magnetem ....jak to je dnes nevím , ale bez funkčního okruhu bych to nezkoušel ...vaří to hned ..... a elektronika by to asi ani pustit neměla....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pon lis 16, 2020 11:48 am

Jestřáb
Příspěvky: 7
Registrován: stř lis 11, 2020 4:29 pm

Re: nezávislá topení

Příspěvek

Tak nějak jsem doufal že to čerpadýlko bude průtočné, když není zaplé webasto aby normálně protékala voda. O tom vypnutí elektronikou při spuštění bez vody jsem uvažoval že se děje až ve chvíli, kdy ř.j. naměří přes čidlo teploty hodnotu myslím 125°C a vypne webasto aby zabránilo přehřátí. Šlo mi jen o to vyzkoušet jestli z toho vylítne horkej vzduch vejfukem a pak to hned vypnout.
Ale nebudu to teda zkoušet nasucho. Díky
pon lis 16, 2020 12:46 pm

Karel334
Příspěvky: 1601
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Re: nezávislá topení

Příspěvek

Asi to bude znít drze. Hodně jsem se vrtal a trápil s bufíkama všech značek a už nikdy bych to nedělal, je to zbytečný čas a nehorázné peníze za díly a servis. Jak to nefunguje a není to zrovna naft, čerpadlo ihned to vyndám a hodím do popelnice. Ruské topení Planar/Binar je spolehlivé a levné , koupil jsem jich už 5 ks a max spokojenost, dobrá cena!
pon lis 16, 2020 9:06 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů