Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
trucker911
Příspěvky: 140
Registrován: sob srp 06, 2011 11:29 pm
Bydliště: SVĚT

aktualizace NAVON N750 TRUCK

Příspěvek

chlapi nevíte někdo kde by se daly zadarmo stáhnout aktualizace pro tuhle navigačku?
díky za info...
čtv črc 12, 2012 8:56 am

Trucker David
Příspěvky: 833
Registrován: úte čer 16, 2009 10:05 am
Bydliště: Na cestách/Praha/Lukavec

Příspěvek

trucker911: Co třeba na jejich webu? http://www.navon.cz/navon-n750-truck-na ... ny-dodavky Jinak se tě rovnou zeptám, jaké s ní máš zkušenosti. Přemýšlím, že bych si časem pořídil taky navigaci pro náklaďáky bo jestli by stačilo jenom sehnat jinou mapu do navigace pro osobní, kterou mám... :o
VW Golf IV - Trochu Dýmu Ignoruj
Volvo FL 240, Iveco Eurocargo 120E25 - Hanzalííík
Daf LF, Man TGL, TGA, TGX - firma z Prahe
Člen sdružení řidičů www.sdruzeniridicu.cz
čtv črc 12, 2012 9:30 am

trucker911
Příspěvky: 140
Registrován: sob srp 06, 2011 11:29 pm
Bydliště: SVĚT

Příspěvek

tady jsou ty aktualizace placený..
můj názor je až si budu o5 kupuvat navigaci,koupím si špičkovou navigačku pro osobáky, tyhle rádoby navigačky pro trucky jsou zatím dost nedokonalý...
dám příklad,navigace je v modu pro trucky... měla by respaktovat zákazy, mosty atd.... naložím někde vě Španělsku a vykládka je v ČR někde hodně zapadlá.. a je to třeba za závorou zadáš trasu a ona ti napíše že cílový bod je izolovaný a tím si skončil,musíš tu stějně přepnout na režim pro osobáky.
čtv črc 12, 2012 10:44 am

Trucker David
Příspěvky: 833
Registrován: úte čer 16, 2009 10:05 am
Bydliště: Na cestách/Praha/Lukavec

Příspěvek

Aha, tak to je na prd, ale tak určitě to není tak časté nebo jo? :roll: Četl jsem už o různých, tady se mi líbí ta cena, jinač co jsem koukal na navigace pro kamiony, tak jsou daleko dražší, ale zase mě zajímá, jestli je tahle kvalitní nebo se vyplatí si připlatit za TomTom apod nebo jestli je vůbec nejlepší si sehnat navigaci do notesu. Uvidím časem, zatím budu jezdit jen po ČR a většinou jen po městech a né do nějakých vesniček, takže bez problému, ale když funguje, jak má, tak si myslím, že to může být dobrý pomocník ohledně těch podjezdů, zapadlých míst vykládek... :)
VW Golf IV - Trochu Dýmu Ignoruj
Volvo FL 240, Iveco Eurocargo 120E25 - Hanzalííík
Daf LF, Man TGL, TGA, TGX - firma z Prahe
Člen sdružení řidičů www.sdruzeniridicu.cz
čtv črc 12, 2012 2:09 pm

Uživatelský avatar
vencaZE
Příspěvky: 188
Registrován: stř črc 25, 2007 12:58 pm
Bydliště: Plzeňský kraj

Příspěvek

Teď někdy v létě mají přijít na trh Navony 750 Truck Plus. Oproti předchozí verzi jsou tam snad nějaký vylepšení. Zatím na ni tedy netrpělivě čekám :( .
Proč by jsme se dřeli,když můžeme spálit trochu nafty.
DEF-DAF____http://www.svobodni.cz
pát srp 03, 2012 12:08 am

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Mě truck navigace nepřesvědčily, měl jsem taky Navon, teď mám nový Garmin a jsou to asi tak shodné krámy, pošlou tě klidně do zákazu, nebo pod most. Stezky kudy vedou, jsou jak pro cyklisty :evil: Vůbec na to není spolehnutí, ale ani trochu, vyhozené prachy, stejně musím čučet do mapy.
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
pát srp 03, 2012 5:17 pm

trucker911
Příspěvky: 140
Registrován: sob srp 06, 2011 11:29 pm
Bydliště: SVĚT

Příspěvek

tak mi poraďte z vlastní zkušenosti fakt dobrou navigaci... díky
pát srp 03, 2012 10:16 pm

Uživatelský avatar
vencaZE
Příspěvky: 188
Registrován: stř črc 25, 2007 12:58 pm
Bydliště: Plzeňský kraj

Příspěvek

Já doteď jezdím podle starýho Pioneera s mapamy z roku tak 2007. A až na vyjímky se to dá. Takže předpokládám že ten Navon, alespoň pro mne, bude zlepšení o 200%.. Je to otázka nastavení a ne-přehnaných očekávání řekl bych.. Jde mi hlavně o výšky mostů, zbytek myslím že doladím operativně..
Fakt dobrá navigace asi neexistuje. Pořád je nutno myslet hlavou a já říkám že naštěstí :idea: .
Proč by jsme se dřeli,když můžeme spálit trochu nafty.
DEF-DAF____http://www.svobodni.cz
pát srp 03, 2012 10:43 pm

iconek
Příspěvky: 524
Registrován: sob kvě 29, 2010 10:48 pm
Bydliště: Mělnicko

Příspěvek

Já jezdím podle navigace, co tady jeden klučina petrpetr321 prodává za 3200 i s poštou.Nechci dělat nějakou reklamu, ale tahle krabice mě bez problémůdovedla kde jsem potřeboval.A zvláště v Holandsku, kam člověk jezdí pro zeleninu i do nemožných míst.Používá to navigační systém Igo a aktualizace jsou v pohodě a zadara.Ale žádná navigace není 100 procentní, i tahle mě protáhla příměstskou zástavbou kolem domečků, nicméně žádnou překážku co se týče mostů či viaduktů jsem nepotkal.Prostě jako každý program počítá s tím, že pokud je trasa kratší o 500 metrů, uzná tuto za nejkratší a vede tě tudy.To už musí člověk kouknout do mapy papírové a ignorovat otočení se zpět o 180 stupňů :D
pát srp 03, 2012 11:43 pm

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jenomže u nás (ČR) žádná navigace nefunguje, protože výrobci zatím s mapovým pokrytím pro trucky, na východ serou.
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
sob srp 04, 2012 1:29 am

mtc

Příspěvek

Kluci a nebude to tím že ji máte špatně nastavenou?Já mám Evolve a mám tam mapy IGO PRIMO pro kamiony.Mám nastavenou délku,šířku,výšku a váhu vozidla a s 18t Dafem mě zatím dovedla bez problémů jak u nás tak ve Slovinsku i Maďarsku.Když tě to nechce pustit přes závoru a vyhodí chybu tak zadej ulici co je vedle a navede tě normálně a zbytek už snad najdeš
úte srp 07, 2012 9:28 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů