Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Uživatelský avatar
fahrer
Příspěvky: 661
Registrován: ned čer 08, 2008 1:51 pm

Příspěvek

Voody79: Jj, ty fialky ve škodůfkách měly sloužit proti oslňování. Ale nesloužily. :D
čtv říj 25, 2012 8:09 pm

cempa
Příspěvky: 69
Registrován: úte úno 05, 2013 1:11 pm
Bydliště: Pardubice

Příspěvek

V Mercedesu actros je to světlo zelený ale nemyslim si že to nějak pomáha! Kdyby to byla tak převratná věc bude to ve všech autech. Spíš by mě taky zajímalo který brýle jsou dobrý? jak na den tak i noc
stř bře 06, 2013 3:17 pm

marrtin
Příspěvky: 221
Registrován: stř pro 28, 2011 12:06 am
Bydliště: ostrava

Příspěvek

lehce tmavé na den, nejlépe s polarizací a oranžové na noc. anebo kompromis jsou potom růžové, ty ale odporúčam nesundávat a vše půjde snáze :D
TGX 18.500 EF3
sob bře 16, 2013 4:26 pm

Kuba88
Příspěvky: 3
Registrován: úte bře 15, 2016 11:01 am
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Jezdím s polarizačními skly už asi , roky a za normální už bych je rozhodně nevyměnil. Jde trochu blbě vidět na navigaci, ale nic co by se nedalo vydržet.
úte bře 15, 2016 11:25 am

Kuba88
Příspěvky: 3
Registrován: úte bře 15, 2016 11:01 am
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Jinak třeba taky je zajímavý článek jak to vůbec funguje http://www.bryle-polaroid.cz/index.php/ ... ch-brylich
úte bře 15, 2016 11:26 am

aviatik
Příspěvky: 71
Registrován: stř bře 14, 2012 8:03 am
Bydliště: valašské království

Příspěvek

čau ogaři,nemáte někdo zkušenosti s těmito typy brýlí ,roky přibývají a kukadla jsou stále unavenější ale dioptrie zatím 0 tak bych jim chtěl trochu ulehčit

http://www.eyedrive.cz/

http://www.drivewear.cz/
ŠKODA 1000MB , A 31 T , Avia D100, Volvo FH,M-B MP4,MAN TGX,DAF XF 6
JAWA 21 Pionýr,Jawa 250, SUZUKI 600Bandit
pát úno 24, 2017 8:56 am

Uživatelský avatar
alf
Příspěvky: 31
Registrován: ned bře 15, 2009 9:43 pm
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravdu polarizační brýle?

Příspěvek

Ahoj já polar.brýle vybírám tak,že si pred sebe k výloze dám nějaký papír a když ten odlesk přes brýle nevidím jsou ok :)
Od Liaz přes Steyer,Volva F12 k dnešním tahačům
pon bře 20, 2017 9:27 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Opravdu polarizační brýle?

Příspěvek

Já jsem náhodou zjistil, že díky polarizačním brýlím (sluneční). vidím do protijedoucích osobáků... Když jsem je sundal, tak jsem na čelních sklech viděl jen odrazy.

Tož má zkušenst, v čem jsou lepší :-D
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pon bře 20, 2017 9:46 pm

mr65
Příspěvky: 167
Registrován: pon kvě 27, 2013 5:15 pm

Re: Opravdu polarizační brýle?

Příspěvek

Já používám Drivewear už pár let, jsou fakt dobré. Nevím jak teď, ale před těmi cca pěti lety byly u nás šíleně drahé, objednal jsem si je v USA, ovšem je riziko, že člověku nebudou sedět obroučky, takže je lepší si nechat poslat jen samotné skla a obroučky koupit u nás, v optice skla zabrousí do obrouček. Jsou výborné během dne, na běžné nošení i do auta, mnohem lépe je s nimi vidět i za šera, v dešti i mlze. Nelze je použít na řízení v noci, na to jsou moc tmavé. Na slunci ztmavnou více, ale ve tmě nejsou čiré nikdy. Na řízení v noci používám takovou žlutou clonu, dá se koupit asi za dvě stovky, má klips, kterým se připevní na clonu v autě. Hodně to pomáhá na ty vemena, co netlumí dálkové, nebo jezdí se zadními mlhovkami když spadnou tři kapky deště...
Drivewear se vyrábí i dioptrické, takže si je může pořídit i ten, kdo potřebuje brýle na dálku. Teď jsem trochu pátral na netu a ta cena je furt darda, nejlevnější co jsem našel jsou za čtyři tisíce - včetně obrouček, nějaká nabídka byla i na samotné skla, tři tisíce za jedno... Zatím si nemůžu vzpomenout na adresu té optiky v USA, kde jsem je objednával, risknul jsem to a koupil jsem komplet i s obroučkami, myslím že to vyšlo na 1.700 Kč i s poštovným.
pon bře 20, 2017 10:48 pm

mr65
Příspěvky: 167
Registrován: pon kvě 27, 2013 5:15 pm

Re: Opravdu polarizační brýle?

Příspěvek

Tak jsem našel stránky obchodu v Americe, který prodává ty polarizační brýle Drivewear, ale i spoustu jiných a taktéž brýle speciálně určené pro řízení v noci : http://www.vseyewear.com/store-sunglass ... frame.html
Cenově jakž takž, ale je potřeba připočítat poštovné a zřejmě i naši celníci si pak napočítají nějaké to DPH, jsou i na Amazonu a eBay, pokud by byly odeslány z EU, DPH a clo se neplatí. Co však stále platí je to, že Drivewear jsou kvalitní polarizační sluneční brýle, které reagují na intenzitu okolního světla a podle toho ztmavnou, při řízení se krom noci hodí za každých okolností a jsou hodně drahé, ať už si je koupíte v ČR, nebo jinde ( možná to má výhodu v tom, že si takové brýle nedovolíte jen tak někde pohodit, nebo odložit, já osobně je opatrně sundám z očí a vždy uložím do futrálu...)
pát bře 31, 2017 7:01 pm

aviatik
Příspěvky: 71
Registrován: stř bře 14, 2012 8:03 am
Bydliště: valašské království

Re: Opravdu polarizační brýle?

Příspěvek

Diky za recenzi,hledal jsem na netu a ceny jsou 4000 + a pokud si je chceš udělat na míru tak ceny začínají někde na 2600 a výš za jedno sklo a + obroučky,každopádně oči máme jen jedny :shock: a jak jsi zmínil tak ty světelné podmínky na cestách jsou hrozné ,tak si je asi pořídím,ještě jednou díky a kolečka důle,anténky navrch :D
ŠKODA 1000MB , A 31 T , Avia D100, Volvo FH,M-B MP4,MAN TGX,DAF XF 6
JAWA 21 Pionýr,Jawa 250, SUZUKI 600Bandit
ned dub 23, 2017 3:09 pm

splintet1
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 186
Registrován: úte led 13, 2015 10:56 am
Bydliště: Prahs

Re: Opravdu polarizační brýle?

Příspěvek

Ja bych potreboval bryle co jsou na cteni a sami se zatmavaji na slunci a v mistnosti je s nimi normalne videt.Samo,ze aby nestaly raketu...
sob kvě 06, 2017 7:01 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů