Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Thor841
Příspěvky: 15
Registrován: čtv srp 02, 2012 7:22 pm
Bydliště: Třebíč

Opravdu polarizační brýle?

Příspěvek

Ahoj všem, chtěl bych se Vás zeptat, zda používáte brýle pro jízdu v noci, řečeno polarizační? Je jich strašná spousta, ale jak se rozhodnout pro ty opravdu dobré a kvalitní?
Má někdo osobní zkušenost?
pát srp 17, 2012 9:11 am

mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Než sem je zapoměl v jednom autě, měl sem polarizační brýle od polaroidu ale nebyly na noc (byly tmavé) Jinak ale musím uznat, že ten filtr poznat byl, potlačily naprostou většinu odlesků a lepší brýle jsem neměl.
pát srp 17, 2012 2:46 pm

Uživatelský avatar
CErin
Příspěvky: 760
Registrován: pon lis 03, 2008 7:44 pm

Příspěvek

Značkuju. O těch kvalitních-drahých jsem slyšel chválu, ale taky nevím, podle čeho vybírat...
pát srp 17, 2012 7:26 pm

Thor841
Příspěvky: 15
Registrován: čtv srp 02, 2012 7:22 pm
Bydliště: Třebíč

Příspěvek

To je právě ono, podle čeho vybírat?
pát srp 17, 2012 7:49 pm

PedroKV
Příspěvky: 543
Registrován: čtv bře 13, 2008 5:23 pm

Příspěvek

polarizační brýle neslouží pro jízdu v noci. Polarizační brýle odfiltrovávají odlesky. Takže po dešti, když zasvítí, neuvidíš v určitých případech silnici bílou-odlesk, ale asfalt. Uvidíš i do protijedoucích aut, protože se zruší odlesk nebe na čelním skle. Nefunguje to vždycky a stopro. Ale jsou ohodně lepší než normální.
Měl jsem polarizační brýle za 200Kč, nosil jsem je jen do práce a na práci, neměly kvalitní skla. Už jsem je úplně zničil, tak teď budu taky shánět cenově dostupné. V autě mimo práci nosím brýle za 1200Kč a to je jiné kafe.

edit: jsem tak nějak předpokládal debatu o slunečních brýlích. Teď mi došlo, že jsou i dioptrické...
pát říj 12, 2012 3:54 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

no já mám polarizační značkové se slevou vyšly na 2 600 kč a i pouzdro mi daly :lol: :lol:
jsou opravdu výborné ale jen na den,v noci vidíš prd na jízdu v noci mám v autě takové intimčo červené světlo které dodal výrobce a díky tomu se oči tak rychle neunaví a řekl bych že je to dostačující,ani tě tak prodijedoucí auta co mají světla na osvětlení hvězd neoslní tak moc.
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
pát říj 12, 2012 5:17 pm

Uživatelský avatar
fahrer
Příspěvky: 661
Registrován: ned čer 08, 2008 1:51 pm

Příspěvek

To mě zajímalo, na co to červené světlo v kabině je. Takže myslíš, že pomáhá proti únavě?
sob říj 13, 2012 6:13 am

Žorž.FH12
Příspěvky: 1054
Registrován: stř črc 01, 2009 12:53 am

Příspěvek

Já též přikoupil, Polaroida a je to fakt šupa a kor pro člověka který má trochu rozostřený zrak a potřeboval by nějakou tu optiku navíc :) Přes den opravdu paráda .. na noční ježdění ti polarizační čočky nepomůžou , jestli chceš hodně dobře vidět tak pořiď noktovizor :) ale to už je pro fajnšmekry :D
sob říj 13, 2012 9:06 am

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

fahrer-jo je to tak lepší když si to rosvítíš,oči nejsou tak rychle neunavené jako když by jsi seděl ve tmě,pochopitelně pokud nemáš naspáno,tak ani červený světlo ti nepomůže :-)
i když možná by i pomohlo nějaký světlo aby bylo přímo na čelním skle,a svítilo z vrchu přímo na čelní sklo,taky by to pomohlo proti protijedoucím autům ale nesmělo by se odrážet od skla do tvých očí,pokud si dobře pamatuji něco podobného se kdysi za bolševika prodávalo.dneska nevím.
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
sob říj 13, 2012 9:21 am

Uživatelský avatar
fahrer
Příspěvky: 661
Registrován: ned čer 08, 2008 1:51 pm

Příspěvek

Ok, dík. Koupil jsem auto, kde ta lampička je a myslel jsem, že je to jen takový divadlo. Má i dvě polohy, kdy svítí víc nebo míň.
sob říj 13, 2012 10:03 am

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

vyzkoušej,a uvidíš,jinak pak jedině přes den a nebo k očnímu :wink: :lol:
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
sob říj 13, 2012 10:05 am

Uživatelský avatar
fahrer
Příspěvky: 661
Registrován: ned čer 08, 2008 1:51 pm

Příspěvek

Jj, od očního už to mám pořešený. :shock:
sob říj 13, 2012 10:17 am

marrtin
Příspěvky: 221
Registrován: stř pro 28, 2011 12:06 am
Bydliště: ostrava

Příspěvek

roadtrain : za sebe bych teda řekl, že červené světlo v kabině mi oči utahá, mám ho ale docela intenzivní. samozřejmě každému vadí něco jiného.

... v každém případě je to spektrum, které tě neoslní když se v noci podíváš přímo do něj a pak z okna ven.

a ohledně brýlí, mám vyzkoušené polaroidy za cca 2.800,- . perfektní, ale nesmí se nechávat dlouho ležet v hospodě bez dozoru. v každém případě, jsem si teď pořídil dvoje brýle od würtha, jedny obyč za 8eur, a polarizační za 17eur. do auta akorát, jsou o jen pacovní ochranné brýle, ale nevypadají špatně a max spokojenost (cena/výkon). a pouzdro používám z polaroidů :)))
TGX 18.500 EF3
stř říj 17, 2012 11:40 am

Uživatelský avatar
Voody79
Příspěvky: 324
Registrován: pon led 04, 2010 5:52 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvek

Roade, jestli se nepletu tak to "světýlko" by mělo mít zabarvení lehce do fialova, měl jsem něco podobného už ve škodofffce (Š110L) a mělo by to zmírnit osvit očí od protijedoucích aut..

No a jinak nedávno jsem pořídil Relaxy s polarizací a musím uznat, že rozdíl je fakt znát! Hned se přes to dívá tak nějak líp :D A hlavně je to o dost ostřejší a nejsou vidět žádný odlesky a odrazy sluníčka...
Renault Master '07 2,5 dCi 120k - bejvávalo
Teď Sprinter 2013 313 a vše co je zrovna na dvoře k dispozici

..čím větší auto, tím víc práce je po vás vyžadováno.. (takže u mě spokojenost) :D

#JáTaky
úte říj 23, 2012 8:42 pm

Francoa
Příspěvky: 72
Registrován: čtv zář 20, 2012 11:17 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

roadtrain : Tak to sem taky netušil že to červený světlo je na jízdu v noci :-) a já nad tim furt přemejšlel proč je hergot červený když to vůbec nesvítí! :-D mám ho u spolujezdce, teď v zimě se tahle informace bude velice hodit! :-)
úte říj 23, 2012 8:56 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů