Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
jaroslavmlady
Příspěvky: 1
Registrován: úte dub 14, 2015 12:25 pm
Bydliště: Kolín

Výběr

Příspěvek

Zdar všici, já můžu doporučit truecam A7s.. šlape perfektně a zatim i spolehlivě, super je hlavně když jezdíte po EU, že víte o všech radarech, protože maj nějakou tu databázi radarů po EU. Takže pokud ještě někdo hledáte, zkuste tuto.
čtv črc 14, 2016 11:53 am

Majkl92
Příspěvky: 2
Registrován: čtv pro 15, 2016 1:00 am
Bydliště: Praha

Re: kamera do auta

Příspěvek

Já se rozhodoval na základě toho článku http://autotrip.cz/kamery-do-auta/ najdete tam nějaké informace o kamerách.
stř kvě 17, 2017 7:55 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: kamera do auta

Příspěvek

Taky o ni uvazuji,i kdyz jsem si vzdy myslel ze je zbytecna.Ale jak dnes vidim jak ty hovada jezdi,predevsim v CZ,myslim tim osobaky,a hlavne neco pak dokazovat,uz jsem rikal babe ze ji chcu na narozky.Zadnou full za deset litru,nepotrebuji,kolem dvojky ,funkce urcite nepotrebuji naklonove cidla,radary rychlosti a podobne blbiny.At to ma co nej.uhel snimani,urcite at ma senzor pohybu.
Neřeším...
sob kvě 20, 2017 9:25 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: kamera do auta

Příspěvek

Tak jsem dostal od deti kameru,od pohledu je to asi to nejlevnejsi co existuje,nejaka HD DVR portable 2.5TFT screen.Tak to zitra dam do auta.karta 32.Funkce vicemene zadne,tak uvidim.Zazraky necekam ale snad tam neco bude videt.
Neřeším...
čtv kvě 25, 2017 9:27 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: kamera do auta

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne sob kvě 25, 2019 11:30 am, celkem upraveno 1 x.
pát kvě 26, 2017 8:59 am

Mechoš
Příspěvky: 200
Registrován: čtv úno 04, 2010 4:57 pm

Re: kamera do auta

Příspěvek

Zdravím, od zimy používám MiVue C330 od Mio ,v akci byla za 1900kč a jsem max. spokojený. Kvalitní obraz, malé rozměry, možnost přepínat mezi GPS a Glonassem, je tam i hlídač radarů s možností si přidat další, propracovaný manager záznamu který jede i na Vistách, 3-osý G senzor nárazu, do obrazu si můžete dát SPZ, rychlost a další blbiny. Po zapnutí klíčku automatické nahrávání. Nevýhodou je malá výdrž baterie, pro někoho absence park. senzoru. Kartu jsem dával 32, na stránkách Mia byla tab. s doporučením karet a je zajímavé že nedoporučovali 64 , ale 128 ano
pát kvě 26, 2017 6:59 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: kamera do auta

Příspěvek

Kazdy to mame jinak teda.Radary vubec nepotrebuji,ne proto ze jsem svaty,ale snazim se jezdit normalne,tudis jak je nakde 60.nejedu 90.Naopak,senzor pohybu byl na prvnim miste co jsem chtel.A nejake GPS je uplny blbina do kamery pro me.
Neřeším...
pát kvě 26, 2017 10:32 pm

akegonic
Příspěvky: 13
Registrován: čtv pro 25, 2014 10:58 pm
Bydliště: Malacky, Slovenská republika

Re: kamera do auta

Příspěvek

Kameru som kupoval iba ako záznamové zariadenie kvôli vybrzďovačom a iným mentálom. Najprv som sa pohrával s myšlienkou kúpiť nejakú no-name čínu ... nakoniec som kúpil výbehovú Lamax Drive C3 za cca 40 € aby mala záruku. Je to ľahká plastová krabička ktorá sa dizajnovo tvári ako super kamera, ale ja som s ňou celkom spokojný. Ak by som si chcel zaznamenávať krásy našej/vašej vlasti tak si určite priplatím viac.
sob kvě 27, 2017 9:41 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: kamera do auta

Příspěvek

Rychlost v obraze má stejnou hodnotu, jako když řidič naložené sklopky bude tvrdit, že se do váhy vejde, že to je polystyren

Kamera není cejchovaný měřící zařízení - jako průkazné ohledně rychlosti by se rychlost vypočítávala - kdyby to byl údaj, který by byl potřeba a došlo by na lámání chleba


Mě třeba kamera pořád ukazuje 0 - tak to bych uhrál defacto jakkoukoliv nehodu, že jsem stál... :D :D :D
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
sob kvě 27, 2017 11:08 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: kamera do auta

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne sob kvě 25, 2019 11:30 am, celkem upraveno 1 x.
ned kvě 28, 2017 12:47 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: kamera do auta

Příspěvek

A ja mam cinskou no name za 600,co jsem dostal na narozky od deti a taky to funguje.Rychlosti atp neresim,zbytecnost.
Neřeším...
ned kvě 28, 2017 2:00 pm

xkubisekx
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 363
Registrován: ned lis 02, 2008 1:32 am
Bydliště: Zlín

Re: kamera do auta

Příspěvek

Ahoj, koupil jsem na doporučení jednoho šoféra tyto kamery - 6ks. Jedou cca 2 měsíce, zatím všechny bez problémů. Záznam jakš takš koukatelný, jako důkaz dostačující.
Krátké video, je na něm jak od předjíždějícího auta odletuje kámen do předního skla, jde vidět, už řeším pojistnou událost, a pojišťovně se nedaří se vykroutit (teď moc skla nechcou řešit ze zákonného poj.)

Záznam z kamery v 7-8. vteřině letí kámen, ve videu v PC se mi zdá kvalita vyšší, youtube asi trochu kazí kvalitu
https://youtu.be/Jk6KAocttno

No-name čínská kamera:

https://www.aliexpress.com/item/2-7-Car ... a4cbf66c8e
Není umění jet na západ, ale na východ. Do portugalska dojede i chobot s osobákem, do Kazachstánu Pan řidič...
ned kvě 28, 2017 7:45 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: kamera do auta

Příspěvek

Made in china,600kc
Obrázek
Neřeším...
ned kvě 28, 2017 7:59 pm

mikispider
Příspěvky: 37
Registrován: stř kvě 31, 2017 3:22 pm
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: kamera do auta

Příspěvek

Tak já za sebe doporučuji tuhhle kameru z Aliexpressu https://www.aliexpress.com/item/Free-Sh ... 0.0.Soqbx9 vyšla na cca 1600 stovek a hlavně má GPS - to jsem požadoval.
Jak jste tu někteří zmiňovali, tak i reklamace na Ali je v pohodě: kamera přestala po cca 2 měsících fungovat, tak jsem jen jsem zaplatil poštovné, a jako dárek a kompenzaci za poštovné jsem dostal 32GB kartu. Jinak tam nakupuji dost často, a zkušenosti jen ty nejlepší :-)

Videa z kamery jsou tady:
https://youtu.be/654nbCXm3G8
https://youtu.be/vBnpkvPZlgM
https://youtu.be/0BZVn51sNaY
DAF XF 480 Euro 6 SSC
Pokud píšu bez diakritiky a s překlepy, tak se omlouvám, ale píšu z telefonu :dance:
čtv čer 01, 2017 11:03 am

mr65
Příspěvky: 167
Registrován: pon kvě 27, 2013 5:15 pm

Re: kamera do auta

Příspěvek

Já mám TrueCam A7 skoro dva roky a dobrý, píšu o ní (včetně odkazu videa na YouTube) v tématu ,, Splněný sen - řidič kamionu "
Dá se koupit za 3.600 plus karta. Záznam v noci, mimo osvětlené silnice je fakt dost dobrý (a nelze to posuzovat na displeji v té kameře, ale vyndat kartu a přehrát v něčem, co má kvalitní displej, taky je potřeba správně nastavit parametry nahrávání v menu kamery). Sof má pravdu, že je potřeba koupit kvalitní a dražší kartu, na kapacitě tolik nezáleží, když jsem dal do kamery nějakou levnou, např 32GB za cca 400 Kč, za 3-4 měsíce přestala zapisovat a na displeji kamery se objevil nápis vadná sd karta. Asi to souvisí s tím, že se na ní stále dokola nahrává a maže video, ve vysokém rozlišení se na 32GB vejde cca 1,5 hodiny záznamu. GPS záznam je asi taky důležitý, ale rychlost na záznamu mám vypnutou, ukazuje o 3-4 km/h vyšší, než tachometr a tachograf.
Baví mně lidi, co mají v noci zapnutý ten přísvit a myslí si, že to něčemu pomůže. To se používá leda tak v případě, že je nutno v noci venku pořídit do záznamu i fotku, např rozbitého auta .
čtv čer 01, 2017 2:55 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 12 hostů