Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: kamera do auta

Příspěvek

mr65: To s tím podřazováním můžu potvrdit u kolegy, co má Actrose MP3. Ten na to furt nadává, že si pod kopcem podřadí, ale auto mu naznačí jistou debilitu a vrátí tam 12..

A když jsem zaskakoval na Aroscu s automatem. tak to má strašný zpoždění. Tam, kde bych to stih projet přes hlavní přd autem, tak s automatem mě pán vytroubil :D
Dojížděl jsem do křižovatky, byla mezera a chtěl jsem jet - tak jsem šláp na plyn, ale než se to hnulo, tak auto už bylo v křižovatce...
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pát dub 27, 2018 5:47 am

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: kamera do auta

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne pát kvě 10, 2019 3:51 pm, celkem upraveno 1 x.
pát dub 27, 2018 12:06 pm

mr65
Příspěvky: 167
Registrován: pon kvě 27, 2013 5:15 pm

Re: kamera do auta

Příspěvek

David 29 : to je přesně tak, zřejmě soudruzi z Německa udělali někde chybu u všech typů MB.
Přijedeš do křižovatky, vyhodnotíš, že to stihneš, dupneš na plyn a ono nic ! Apštros strčí hlavu do písku a dlouze přemýšlí, jaký kvalt tam kopnout. Mně se už dvakrát stalo, že se moc dlouho nemohl rozhodnout a pro jistotu tam vrazil neutrál, pustím tedy plyn, znovu ho sešlápnu, on na to : tak tedy jo, pojedeme, a šoupne tam 4, rozjezd do kopce ( kruháč od Eurowagu v Modleticích ), souprava s nákladem dohromady 40 tun, suneme se velice pomalu, pražáci v bavorácích, kteří jedou na své haciendy okolo Říčan se můžou vzteky přeskočit...

Sof : toto jsem taky zažil na okresce, zapomněl jsem to vypnout, po krajnici jel cyklista a když jsem se k němu blížil, Actros skočil na brzdy a já na čelní sklo. A myslím, že předtím ani nestihl dát tu výstrahu. I když je ten radar - hlídač odstupu vypnutý a před tebou někdo zpomalí a ty nebrzdíš, ozve se alarm a rozsvítí velká červená výstraha na budíku. Tohle mi už pomohlo, čumím do blba a přede mnou auto odbočuje, naštěstí automatická reakce - noha na brzdu a dobře to dopadlo. Na dálnici to zapínám v těch zúženích na D1, drží to odstup od auta přede mnou, ale myslím, že zbytečně moc velká mezera, např při rychlosti 75 km/h 45-50 metrů.
Ty zúžení na D1, to je na samostatnou debatu, každou noční šichtu jich projíždím pět tam a pět zpět ( Modletice - Velká Bíteš ) a skoro pokaždé mám smůlu na šoféra před sebou, který jede okolo 70 km/h, ať už s osobákem, nebo kamionem. Pak je zúžení do kopce a oni jedou za mnou třeba 50 km/h a zřejmě hryžou volant.. Občas mně začne předjíždět borec v dodávce, to držím pevně volant a čekám, co bude.
pát dub 27, 2018 12:42 pm

Uživatelský avatar
karlos3007
Příspěvky: 12
Registrován: čtv úno 24, 2011 2:39 pm
Bydliště: Lnáře

Re: kamera do auta

Příspěvek

Těm co mi odpověděli na dotaz ke kamerám Truecam díky.
Těm které přechytračí nějaká Helmutovo plečka se ani nedivím, pač jsou ve vlákně o kamerách a evidentně si toho nevšimli. :D :(
pát dub 27, 2018 10:36 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: kamera do auta

Příspěvek

Zkoušel jsem vytáhnout GPS z té truecam a rušení je tam pořád. Mám ještě jednu, tak jí zkusím, jestli to dělá taky.

Další věc je, že v autě jsou další 3 GPS, nevím, jestli to může mít vliv?
BES - běs
sob dub 28, 2018 3:33 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: kamera do auta

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne pát kvě 10, 2019 3:51 pm, celkem upraveno 1 x.
sob dub 28, 2018 5:36 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: kamera do auta

Příspěvek

Ono další věc je ta rychlost, mě ta Truecam ukazuje o 5km/h víc než tachograf. Ve středu zkusím tu druhou a uvidíme.
BES - běs
sob dub 28, 2018 6:41 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: kamera do auta

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne sob kvě 25, 2019 11:06 am, celkem upraveno 1 x.
sob dub 28, 2018 7:00 pm

mr65
Příspěvky: 167
Registrován: pon kvě 27, 2013 5:15 pm

Re: kamera do auta

Příspěvek

Moje zkušenost : v tahači TrueCam A7 - ukazuje rychlost o 3-4 km/h vyšší, než tachograf,
v osobním autě DOD LS470W ( vynikající, ale poněkud drahá kamera ) rychlost o 2-3 km/h nižší, než na tachometru ( tempomatu )
Už jsme se o tomto v nějaké diskuzi bavili, rychlost vozidla, která je získáváná přes GPS ( je jedno, jestli v navigaci, telefonu, nebo v kameře, je přesnější podle toho, z kolika satelitů najednou je schopno to zařízení přijímat signál. Čím více, tím lépe, rozpětí u různých značek a modelů může být ze 4 - 12 satelitů najednou. Bohužel málokterý výrobce těch zařízení uvádí, jak je na tom zrovna ten čip GPS, který on do výrobku montuje. Například u telefonu se to nedozvíte, ale jistě jste si všimli rozdílu, za jak dlouho se různé modely na GPS připojí ( ty nejlepší to umí zároveň na GPS, Glonass i Galileo)
sob dub 28, 2018 10:42 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: kamera do auta

Příspěvek

K cemu je v kamere rychlost to netusim a je myslim uplne nepodstatne.Jezdim normalne,ne jak hovado,jak s kamionem tak s osobakem,ktery sice jede 250kmh ale jel jsem tak jednou v zivote,poprve a naposled v Nemecku.Ja bych u kamery uvitel co nejsirsi zaber at ma,citelne spz,poradne nocni videni.Ostatni funkce jsou pro me zbytecne a nepodstatne.Kdyz chcu vedet kolik jedeu koknu na tachometr,ten to aspon problizne ukazuje.Nektere dopravni firmy z Litvy maji kamery i na boku,nad spiglem,z obou stran auta.Staci byt vsimavy a koukat kolem sebe.
Neřeším...
ned dub 29, 2018 2:00 pm

mmartinzjm
Příspěvky: 1373
Registrován: pát dub 18, 2008 5:58 pm
Bydliště: Hodoninsko

Re: kamera do auta

Příspěvek

Jozine ale to jsou kamery na nádrže.nebo se mýlím?
ned dub 29, 2018 4:58 pm

Mechoš
Příspěvky: 200
Registrován: čtv úno 04, 2010 4:57 pm

Re: kamera do auta

Příspěvek

SOF: podle normy EU tachograf analog i digital u nákl. a bus můžou ukazovat a zaznamenávat v toleranci +-6 km/h.
U osobáků je tolerance max 10% , ale nikdy by rychloměr neměl ukazovat míň než kolik ve skutečnosti jedeš.
Proto bych asi více věřil GPS
ned dub 29, 2018 8:18 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: kamera do auta

Příspěvek

Ta rychlost na kameře je čistě pro zajímavost, v případě nějaké kolize by se stejně rychlost vypočítala
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pon dub 30, 2018 5:08 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: kamera do auta

Příspěvek

mmartin-asi kvuli nadrzi,nebo i plachte z boku.Dnes jsem videl dva v nemecku,a melo to.Muj nazor na to je ze je to lehce prekonatelne,jak tam prehodis treba ksiltovku pres to nebude to fungovat.Ale lepsi nez nic to je jasne.A kamera za oknem je urcite fajn jen by nemela slouzit k tomu at tu davaji truckeri videa jak museli ubrat plyn nedejboze zpomalit i kdyz byl na hlavni...
Neřeším...
sob kvě 05, 2018 12:38 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: kamera do auta

Příspěvek

Na východě jsou často i kamery do kokpitu vozu
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
ned kvě 06, 2018 11:35 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů