Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Myslíš do silnice?

Písek ani kamení, k čemu by to bylo?
BES - běs
sob úno 15, 2020 3:59 pm

Prouza88
Příspěvky: 6769
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Šíš, no na ty hromádky :doh: Nejede, vylezu, najdu hromadu, podhodím a odjíždím.. V alpách běžně :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob úno 15, 2020 5:07 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11910
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob úno 15, 2020 7:21 pm

wckr
Příspěvky: 1020
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

No to ale nemužete nechat volně v česku, druhou noc by to někdo ukradl. Když přejedu Dvořiště tak jak tam mají u škarpy naskladany ty kolíky pod podobnyma stříškama..... v česku by to dřevo protáhli kamnama...
sob úno 15, 2020 7:55 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Já vím co myslí, u nás ty hromady jako dítě pamatuju. Ale ptám se k čemu by to bylo? Na silnici první třídy.
BES - běs
sob úno 15, 2020 8:04 pm

Prouza88
Příspěvky: 6769
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Ne že bych to nějak sledoval, ale pár let z5 to ještě tady ve Znojmě v průserovejch kopcích dělali, napodzim když přehodili nástavbu z balený na posyp.. jen uplácali lopatou hromádku co 50m, žádný boxy..
Pavle :doh: Ale je sobota, tak to chápu, jinak to nemůžeš myslet vážně :doh: No já si vozím kýbl, teď mám písek, drť je nej, stačí totiž trocha i do hlubokýho sněhu, naberu lopatu a hodím na těch 6-8m a odjíždím :wink:

Edit: když to ještě dělal tata, tak do toho 2010, tak ten písek byl se solí.. kdž s tím vybetonuješ, nedrží, drolí se.. sekali sme kvůli tomu kanál, bo si tata spletl hromady :D
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob úno 15, 2020 8:18 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Prouza - tu je to video co som kedysi natocil.

https://www.youtube.com/watch?v=NdwZ11dCnRE
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
sob úno 15, 2020 10:42 pm

Prouza88
Příspěvky: 6769
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Peter, to seš pěknej slabčák, já bych ho sek :mrgreen:
Jinak hezký.. to je na nějaký pružině či co? Umí to natočit do strany a hrnout pak ±2 pruhy?
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned úno 16, 2020 9:42 am

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Prouza - tam je len jeden pruh a ja som nešoféroval, mal som šoféra na zaucenie. A som v práci, kam sa budem honit? 😁 Jj on si tu radlicu nakloní ako chce. Majú to vymakané 👍🏻
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
ned úno 16, 2020 9:55 am

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

BES - běs
ned úno 16, 2020 11:04 am

Prouza88
Příspěvky: 6769
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Kurňa muzika dobrá, ale kdyby to bylo komentovaný, bylo by líp :think:
Super ale :wink: Ten, břit, je to k něčemu? Dva tři náklaďáky a je to zas hladký ne?

Pavle, máte ten boční pluh? Jak se s tím jede? Já nikdy nehrnul a pouze předpokládám, ale radla tě musí tlačit nalevo když tlačíš 30cm lavinu ne? A když pak vyklopí ten bok(asi nebude mejt vliv na řízení), tak tě to musí odtlačit bokem :D
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned úno 16, 2020 11:35 am

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Boční pluh nemáme, já bych se s tím nikam nevešel a královská Terrnovka by ho neuvezla.


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

S Mercedesem a radlicí Schmidt je to v pohodě, když je hodně sněhu, tak to jenom nechce jet, ale směr to drží, s Tatrou se do toho musíš trochu opřít, ale hlavně ta radlice Kobit se pořád rovná, tak jí musíš vracet.

A tady ty drobný rozdíly, mezi českou světovou špičkou a Schmidtem


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A dočišťování traktorem



Obrázek
BES - běs
ned úno 16, 2020 1:32 pm

Prouza88
Příspěvky: 6769
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Vešél :mrgreen: Hele tam myslíš ten sníh na okně? Čímpato je? Vertikálním sklonem radlice?
Vlastně buď rád, že máš pořádnej pluh, co si pamatuju tak na Actrosu byly ty stěrače takový třepetací :doh:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned úno 16, 2020 2:38 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Však já jsem rád, že jako jedinej u nás mám pořádnou radlici, taky mi jí všichni záviděj. Na té české světové špičce je vlastně špatně úplně všechno.

Tři králové teď dostali novou, Chorvatské Rasco a ta bude taky dobrá, protože je to kopie Schmidt


Obrázek Obrázek Obrázek
BES - běs
ned úno 16, 2020 3:58 pm

Prouza88
Příspěvky: 6769
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Ty Pavle, mě tak došlo, není divný dostat novou techniku až na konci zimy? Já nechcu rejpat, ale to je za ušetřenou sůl ne :D
Už to aspoň otestovali?
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát úno 21, 2020 8:42 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů