Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Prouza88
Příspěvky: 6743
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Ok nějak to tu zahálí, tak z5 k zimě..
Jaro/podzim mlhy, zima sníh, teda spíš déšť a cestou do práce no ty.. :roll: Můžete mi vy, profíci říct, čemu konkrétně říkáte snížená viditelnost? Nemyslím co říká příručka, ale čemu už říkáte mlha a čemu sněžení??
Jako tma není snížená viditelnost že, takže vidím cca 40m před sebe pak nic, tak proč maj šici potřebu mlhovkařit, když vidí na dálnici 500m před sebou koncový světla, 100m obrys auta :wall:
Mám to tak, že dokavaď vidím na 50m auto před sebou(ne světla) a je tedy dál jak dosvítím, tak na to vůbec nehrabu, dokud na tu vzdálenost nevidím sotva jeho koncový.. Mám to špatně? Kurňa dyť máte šici diody, ty dou vidět aj se zavřenejma očima a mlhovkou akorát rozptýlíte světlo a vidíte kulový :doh: Prostě červenej flek v mlíku a nic.. Já bych ju zrušil! Když uměj spočítat svítívost rampy na Scanii, tak ať to spočítaj aj na koncový sakra :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon led 13, 2020 9:07 pm

Stralis 4P2
Příspěvky: 333
Registrován: ned pro 30, 2012 7:46 pm
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Zruseni zadnich mlhovek bych podepsal. Pri tom dnesnim provozu se stejne nestane, ze by byla treba. Zadni jsem pouzil tak pred dvaceti lety a pak kazdou STK a predni kdyz mi praskne leva tlumena. Nechapu ty dovedy, kdyz v kolone ve meste, pri naznaku mlhy zapne zadni, to bych ukous volant.
pon led 13, 2020 10:43 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Stralis 4P2...to nesouhlasím, ale dle mě je snížená viditelnost pod 50 m , zadní mlhovky by měli být automat .....na čidlo aby se sami rozsvítili pod viditelnost 50m a sami zhasli, pokud zezadu dojede další auto.... :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pon led 13, 2020 11:32 pm

Prouza88
Příspěvky: 6743
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Martin440: Pod 50m.. Jako kdy začínáš vidět na tu vzdálenost náznak mlhy, nebo když na tu vzdálenost nevidíš ani reflektor protivzdušný obrany? :D Automaty asi mlhu, fujavicu ani déšt(to bych vyškrt taky) nepoznají :idea: A máš tu třeba i kouř nebo písečnou bouří..
Já sem se Stralisem :think: Mlhovky byly plus na Embéčku, kde byly nutný aj za bílího dne.. Na Passatu sem měl 8! 5W koncovejch žárovek, tak na co mlhu :wall:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon led 13, 2020 11:45 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Já mlhovku na osobáku neměl puštěnou nikdy ani nevím kde to má knefl na to.Vzadu mi svítí světla tak intenzivně si myslím že pokud je mlha a střelec letí dveste za mnou má ubrat.Uplne ultra kokot se pozná tak že v mlze jede metr za tebou a furt vycumuje,když vedes kolonu,pak tě omete a nasadí ještě menší rychlost,bo nic nevidí.....
úte led 14, 2020 8:41 pm

Prouza88
Příspěvky: 6743
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Jo takovejch je, eště jak tě veme a zjistí, že nevidí, tak veme za všecko co tam má a posvítí ti pěkně do očí :D Dělaj to hodně osobáky, jako já mám radar, když su první(a su furt), tak ho v mlze narychtuju na 100m a letím 90, osobák, za mnou bez radaru, předjede, zjistí a 60 :wall: V zákazu ideál :D A když sněží, tak to samý, vůbec když jedeš první stopu, to je taky sranda, koukat kde sou "vyjetý" pruhy :doh:
Loni to bylo vyjetý na trojce okolo sjezdu Laaber až do odstavnýho, borec předemnou to nějak neodhad, zmátly ho stopy na sjezd a trochu si s Berlingem zaskákal přes "parkáč na nadměry" :D
Obrázek
Sem zapoměl dodat, že tu mlhovku použiju třeba když večer natočím a praskne mi H7 :doh: Abych nemusel měnit hned, nebo když couvu a nevidím tam, tak si ju pustím :arrow: další světlo :wink: Mimochodem, někde v zákoně je ale, že nesmíš mejt víc jak myslím dva couváky, sem platil za 2+2 na vleku :roll:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte led 14, 2020 8:57 pm

Prouza88
Příspěvky: 6743
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Asi maj letos nějakou kluzkou sůl, jinak si to nedovedu vysvětlit :D
https://www.novinky.cz/krimi/clanek/aut ... -internetu
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát led 24, 2020 7:31 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

V hangáru ji je dobře že soli.Tam se jim nezkazi :D ,neubývá...Zas budou na jaře vypisovat kolik milionů tun ušetřily...
sob led 25, 2020 8:42 am

Prouza88
Příspěvky: 6743
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

No ale hangár to sežere :D A na jaře jí navozí zase do Knorru na koření a kuchyňskou sůl :doh:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob led 25, 2020 8:55 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Prouza88....ty toho nasereš :lol: :lol: sůl jako sůl , dyť se to těží v jednom dole :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob led 25, 2020 9:18 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

A v Polsku do klobas,aby vysrani češi jeli z Praha 3 metry za Náchod a koupili kilo klobas za 50 Kč. :D Sůl jak sůl, jak píše Martin.Ani nemusí s byt řezník a můžeš dělat klobasky,stačí to presolit.
sob led 25, 2020 11:56 am

Prouza88
Příspěvky: 6743
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

No pak má bejt na silnici, když v ní máte naloženej bůček na uzení :doh:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob led 25, 2020 3:21 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Prouza88..buček nežeru,,,, :lol: :lol: ale uzenou šunku mužu
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob led 25, 2020 4:53 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Já jim jen špek,slaninu.raz za týden kousek,děda jedl denně na snídani,dožil se 88let a u doktora byl jednou a to naposled.Salam, párek i klobásy dávno nezeru a taky žiju. :) Kte zime-dnes jsem potkal v naší ulici sypač,letos poprvé, asi zabloudil.
sob led 25, 2020 5:34 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Sůl stejná asi je, ale jde o poměr vápence v ní.
BES - běs
pon led 27, 2020 3:21 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů