Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

ABS stejne nefunguje pri rychlosti do 30kmh myslim....ABS neni zadny zazrak,predevsim to musis mit v hlave srovnane,zadne divoceni,prudke pohyby nechat auto plynout a vnimat co se deje pod koly.
Neřeším...
ned pro 06, 2015 9:58 am

Uživatelský avatar
Gepas
Příspěvky: 3381
Registrován: pát črc 03, 2009 10:54 pm
Bydliště: skoro Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

bihouz: máš pravdu, nedávno sem kvůli tomu na mokrých kostkách skolil telefonní sloup...
Gepasovo - aneb toulky mladého začátečníka po naší oblíbené domovině....
http://www.gepasovo.cz
ned pro 06, 2015 10:28 am

casper4252
Příspěvky: 251
Registrován: čtv lis 22, 2012 9:58 pm
Bydliště: Chvalčov

Příspěvek

No já ABS měl auto i vlek, stejně jsem mu nevěřil když jsem jel tak jsem jel a když už předemnou to odstavil náklaďák mladší odstavil jsem to taky a čekal na silničáře. Ale zeptám se, na Volvu máme brzdu přívěsu dá se to používat na kluzké cestě?
ned pro 06, 2015 10:32 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

samozrejme,od to ho tam ,,navesovka ,,je...Nic lepsiho na kluzko neni,jak te pri brzdeni neco taha odzadu.Bohuzel uz nobe auta toto nemaji,bud rad ze ji mas.
Neřeším...
ned pro 06, 2015 10:56 am

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

casper 4252: Pozor,jde o to jakou brzdu přívěsu máte,pokud tam máš druhou "páčku ručky",pak ano,s opatrností použít jde.

Pokud tam máš jen takový vytahovací pojistný čudl který má polohu zapnuto/vypnuto,tak na to ani nemysli,to vede akorát k zablokování a neovladatelnosti přívěsu,a můžeš se šeredne vysekat :wink:
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
ned pro 06, 2015 10:53 pm

casper4252
Příspěvky: 251
Registrován: čtv lis 22, 2012 9:58 pm
Bydliště: Chvalčov

Příspěvek

JiRaY - Né je to automat a je tam kolíbkový vypínač pro rozjezd do kopce to ja auto v brzdě znak a druhý kolíbkový vypínač a tam je vlečka v obložení. Tahem zapni stiskem vypni je pod ruční brzdou.
pon pro 07, 2015 4:52 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

Nebo umožní uložit sankci řidičům, kteří si v zimě před jízdou neočistí auto od sněhu a ledu. To především kvůli padajícímu ledu z plachet kamionů.

Tak a ted mudrujte, jak to v praxi dodržet a dodržet bezpečnost při práci.
Lze to vůbec za všech okolností splnit?
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
stř pro 09, 2015 12:20 pm

Uživatelský avatar
zdenekjihlava
Příspěvky: 1567
Registrován: sob zář 04, 2010 10:53 am
Bydliště: jihlava

Příspěvek

Nejde pokud nemáš nějaké lešení nebo lávku k odklizení sněhu tak podle pravidel bezpečnosti práce není žádná možnost.
Zijte dlouho a blaze.
ned pro 13, 2015 4:15 pm

clovek
Příspěvky: 122
Registrován: pát pro 13, 2013 5:34 pm
Bydliště: domov

Příspěvek

Co říkal bezpečák, tak normálně v provozu to nelze provést. Když už máš žebřík nebo lávku, tak je potřeba zajistit ještě min. 1,5 metru okolo z důvodu práce ve výšce. Takže by bylo potřeba tento zábor oznámit správci parkoviště nebo komunikace a než se to vyřídí, tak je po sněhu.
ned pro 13, 2015 6:38 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jaky to je problem treba otevrit vrata,tyckou zevnitr ty ledova blotne rozbit ,tak udelat dve osmicky treba na place na nechat to spadnout dolu?Moc prace,ruzumim...bavim se o plachtovem prazdnem navesu.Pred x lety mi spadl kus ledu na sibu osobniho volva,kterou mirozbil,jak jsem ho predjel a zastavil,vylezl typicky cesky trucker v drevakach s milon cedulama za oknem,otevrenym notasem a pustenym filmem,ptam se ho proc to aspon trochu neocisti,poslal me do pi.e na dve doby at ho neotrauji...
Neřeším...
pon pro 14, 2015 9:14 am

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

jasně jožine v několika málo případech to nějak lze, prázdná plachta, ale zákon se nevztahuje jen na prázdnou plachtu. Osmičku taky bude problem dělat třeba po pauze na benzince že? A když na ni bude 30cm sněhu, tak tyčka taky asi nepomůže. Ale jde mě o to, jak dostát zákona vždy. Takže zase bude řidič cálovat za něco, co nemůže ovlivnit.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
pon pro 14, 2015 9:45 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

jj ja to tak delam kazdou zimu,v podstate vzdy jak jsem prazdny a nikomu jsem jeste nic na okno nehodil,protoze vim jake to je.Ale česi si vzdy najdou tisic duvodu proc to nejde udelat.Jinak mas cele vychodni nemecko posete to novou dopravni znackot,te vlocky a rampy,jen tam musis sjet a pak to slozit.Jo uz to ctu,ze jich je malo atd,ale lepsi nez nic myslim.
Neřeším...
pon pro 14, 2015 9:53 am

clovek
Příspěvky: 122
Registrován: pát pro 13, 2013 5:34 pm
Bydliště: domov

Příspěvek

jozine, osoba která se stará na firmě o BOZP by měla vypracovat metodický plán, jak odstranit ten sníh nebo kusy ledu, popř. jak zabránit tvorbě ledové vrstvy na plachtě vozidla. Pochybuji o tom, že by tam bylo doporučeno použití nějaké tyčky nebo "dělání" nějakých osmiček. Nehledě na to, že pokud je nějakých - 10 stupňů a začneš rozbíjet led na plachtě, tak poškodíš vrchní vrstvu plachty a další rok můžeš měnit plachtu na střeše. Tady je problém v tom, že někdo odsouhlasil (odsouhlasí) nějakou povinnost, ale již nebere v potaz, že v praxi je to neproveditelné ve většině případech, nebavím se o situaci, kdy vozidlo stojí na firmě, bavíme se o situaci, kdy vozidlo je odstaveno mimo firmu.
pon pro 14, 2015 5:22 pm

vašek
Příspěvky: 1449
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Příspěvek

co třeba zaplatit řidiči 2měs dovolené navíc až do jara než sníh a led odtaje :D
pon pro 14, 2015 6:11 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Příspěvek

Můj zažitek, tak tři roky zpátky:

Dálnice A6 Nbg- Heilbronn. Pouštím před sebe český kamion, který najížděl z pumpy na dálnici. Týpek to začínal roztahovat, já lehce dobržďoval. Najedou se mu ze střechu zvedla kra jak rogalo a přesně mi na pravý horní roh okna. Zrcátko co je nad ním uletělo, sluneční clona polámaná. Halekám do vysílačky... Ozvali se snad všichni šoféři na 10ce, krom toho týpka. Vesele to hasil dál. Valím za ním, ale stíhám ho marně. Jede mu to o cosi rychleji.
Volám tedy šefovi (němec) Vykoktal jsem co se stalo a on že joo, at jedu za ním, že volá policajty. Udal jsem polohu a tak za 5 minut mi volá cobra 11, kde že to přesně jsme. Za dalších 10 minut nás dojeli a stáhli nás na první parkáč.

Týpek vyklepaný jak startka, nechápal co se děje. Tak jsem ho pochvalil a ukazal mu předek auta a on prý že to nic neeeenííí atd. Neříkám že to byla nějaká závratná škoda, ale platit to ze své kapsy nebudu že.
Pak na něj nastoupil Simír a prý že jestli má u sebe eura. K mému překvapení měl u sebe asi 130 euro, které mu byly rychle zabaveny. Nevím jestli ten týpek vůbec věděl že je v německu, bo na policajta furt mluvil česky... :lol:
No k mému překvapení mi dal ten policajt ty peníze, které od něj vybral, že to je prý náhrada škody :shock: Jsem myslel, že se to pořeší přes pojišťovny a hotove.

No načež se týpek dral zpátky za volant a myslel že je to vyřešeno (popravdě ja taky) a polizei ho hned nechal vystoupit a že ještě at nikam nespěchá, že mu musí zaplatit ještě pokutu, že neočistil střechu od ledu atd atd. Takže mu k těm 130ti eurum napočítal ještě dalších 80 euro flastr. No ten se tam moh posrat, nadával (česky) řval, třískal tam dveřma....

Jak to dopadlo nevím. Odjel jsem, ale dali mu to sežrat i s chlupama. Ještě se ti policajti náramě bavili tím, že se dva češi v německu neumí domluvit.

Tož tak v německu s ledem na střeše. Prostě to jde všechno na šoférové triko a neuhádáte nic.
pon pro 14, 2015 7:18 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů