Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Prouza88
Příspěvky: 6769
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

:D No dík, nic nepotěší víc, než "uznání" vod kolegy :D
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv lis 21, 2019 6:03 pm

jose rabano
Příspěvky: 7526
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Šebek.bylsněkdy v Rakousku v zimě někde na okresce??pod každým kopcem máš spur před ním znacka lkw mít ketten a jdeš do monterek
čtv lis 21, 2019 7:32 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

jose: nebyl, s kamcem nebo trakem jsem jezdil jen dálnice a většinou v létě. S osobákem jezdím ty rakouský bundesky jen přes léto.
BES - běs
čtv lis 21, 2019 10:35 pm

Prouza88
Příspěvky: 6769
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

:roll: A já sem odborník z novinek.cz s trakerským pohledem :doh:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv lis 21, 2019 11:29 pm

jose rabano
Příspěvky: 7526
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Pavel.já jsem se jen zeptal.tak koukni někdy na ty značky jak tam pojedes osobakem oni je nesundavaji.ta země na zimu není opravdu to právě orechove vsak koukas na zprávy někdy jaknjim tam ted fuja snehem
pát lis 22, 2019 8:33 am

Trucker-1
Příspěvky: 39
Registrován: sob lis 24, 2018 7:49 pm

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Tak už máme na Humpolecku to nový omezení, už vidím RO, HU, PL jak jedou vpravo :mrgreen:
stř lis 27, 2019 10:45 am

Prouza88
Příspěvky: 6769
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Jén ať jedou, orgáni to budou hlídat, tak ať platěj :think: Jen mě vadí na těchhle zákazech, že pak většinou dojedeš osobák, karavan nebo nějakej vozejk co tě dovede 60 pod kopec a nemůžeš ho udělat :( Na sněhu pak problém a mám takovej pocit že to tam budou hlídat jak zasněží aby se ukázali.. No a tak to zašpuntujou pro změnu oni :doh:
Může mi prosím nějakej kovanej od Humpolca říct, proč se na všechno co je obrovský, nemotorný nebo těžký říká, že je to Humpolácký?? Uplně slyším tatu jak: "Co to máš za humpolácký kladivo" nebo "Kdo tam udělal takovej humpoláckej svár" :lol: Po netu ticho a jeden z Humpolca na mě koukal, že to vživotě neslyšel, tak sme koukali voba :shock:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř lis 27, 2019 11:14 am

wckr
Příspěvky: 1020
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Dneska sem najel na D1 směr Brno z 38 a orgáni si stáhli kamion a na pumpu a ta zarvana na sracky...... tak to postavili před kabiny lkw......
stř lis 27, 2019 2:45 pm

Prouza88
Příspěvky: 6769
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Jen si Vás kolegové dovolím upozornit na změnu týkající se zimních pneu..
https://www.saloodo.com/de/blog/winterr ... -fuer-lkw/
Nevím jak česky ale po našem to znamená, že v Německu jsou od příštího roku povinné "zimní" pneu nejen na zadku, ale i na předních řiditelných nápravách, tedy konkrétně M+S už v německu od 1.7.2020 nestačí, mimo ano, ale jen do roku 2024, kdy to bude v celý unii povinný, mít symbol 3PMS
Obrázek
To je on. A píšu to proto, že komu "šetří" gumy jako mě, tak letos dojet. Na trhu už dávno sou s tím novým symbolem, já je ještě nemám a na předku nemám ani M+S takže smolík. V praxi žádnej velkej rozdíl nečekejte, skandinávský gumy nedostanete, jde jen o byrokratické rozděleni pneu na vhodné na zimu a na obyčejné, kdy právě M+S znamenalo Bláto+Sníh :roll: Snad by to mohlo přinést o něco vhodnější gumy na zimu, popřípadě donutit dopravce točit dvě sady, nebo dávat na každou zimu nové gumy s dvojím dezénem. Uvidíme :think:
JakubS by nám pak mohl říct, jak se k tomu staví němečtí dopravci :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát lis 29, 2019 1:46 am

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Tahac;

Predok
Obrázek

Obrázek

Zadok
Obrázek

Obrázek

Naves
Obrázek

Obrázek
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
pát lis 29, 2019 7:05 am

Prouza88
Příspěvky: 6769
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Peter, to sů tie nórske hej? Inak super foto :D

Obrázek Obrázek Obrázek
Bo tyto budou kupovat nám na jihu, tákže furt to samý bezezměny 8)

Edit: doplním pro porovnání, tyhle mám teď na předku, jsou to XFA2 Energy X a nemají ani M+S, přesto se s nima jede gut..
Obrázek
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát lis 29, 2019 7:32 am

Prouza88
Příspěvky: 6769
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Mno, dva hlavní tahy a dva náklaďáky na ledu ve škarpě :think: No nepíše se, ale posyp tam nejspíš nebyl, OK beru, nešlo to... Jako, nebylo na tohle lepší, když se valil písek, ten se rozahal všude a bylo :idea:
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ri ... lanky-home
Nějak Vám nevím jak vlastně na takovou situaci regovat? Ty "zimní" gumy co chcou němci s tím nic nezmůžou.. Třeba žejo, si jedu 60, pohoda, pohoda a najednou za zatáčkou na rovině, náledí a bum, vyloženě tě to pošle dolu. Co s tím, jak řešíte? Jako sníh je jasnej, ten je vidět a je celkem sjízdnej, ale toto? A všechno to pak de za tebou žejo :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte pro 03, 2019 8:53 pm

wckr
Příspěvky: 1020
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Samo, mas jet 30 ne 60 nebo zastavit. Já klidně zastavím na BUSU a nechám ty co chtějí letět 90 ať jedou.
úte pro 03, 2019 9:18 pm

Prouza88
Příspěvky: 6769
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

To nemůžeš myslet vážně, nebo ty jezdíš celoročně 30? Co 15? A na severu jezděj kluci jen přes léto? Jak poznáš že vjíždíš na led dokavaď po něm nejedeš? Jó nečvachtá to, je ticho od kol, můžeš to zkusit brzdou, nebo plynem jak to klouže, ale když to nečekáš? Už si někdy normálně zastavil a auto ti na náledí odjelo? Já tahal svozovou cisternu za hadici, pohoda du a najednou mi někdo bere z ruky hadici.. Na silnici typicky sypač jede, solí a z hlavní odbočí, bo má trasu a ty to vpálíš na led.. je to tu "Jízda v Zimě", když chceš stát na Busu, tak seš ve špatným tématu :D
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte pro 03, 2019 9:56 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Prouza88 - v nl čiste sklo, frcal som po tom na tempomate, a keby osobaky nebrzdili, ani to nepoznám. Predomnou sa to rozblikalo, prešiel som do ľavého pruhu, diaľkové a stal som na tom, div som pedál nepretlacil.

https://youtu.be/5jPagAD-LLs
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
úte pro 03, 2019 10:10 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů