Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Ano peter to video i tvůj popis znám, vypadalo to, že si jel po ujetým sněhu naklouzaným, věděls že to klouže, ale tady bylo mokro, asfalt čistej a najednou zrcadlo, nebo tak sem to aspoň myslel já :wink: Ale to asi na severu moc není, že by pršelo a namrzlo třeba..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte pro 03, 2019 10:16 pm

wckr
Příspěvky: 1020
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Když to posles do skarpy tak ti policajt řekne to co sem ti řekl já. No řekne ti to i šéf......
stř pro 04, 2019 7:21 am

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Prouza - je to v NL, cely čas ok, +5, nepršalo, nesnežilo , nič a len najednou to začalo brzdiť, táto ledovka bola na úseku 3km. Keby nebrzdili, ani to nepoznám. A že hore neprší a nemrzne zároveň? Oj pane, -8, chcanec, kapky ti mrznú rovno na prednom skle🥴 , cesta ako sklo, ale reťaze sú na tom k ničomu , hroty v pneu sú na to super 👌🏻
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
stř pro 04, 2019 9:20 am

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Hej? Asi teplý průd :D By sem nečekal že bude nahoře pršet a mrznout :think:
Jinak kluci takový to "měls stát" si nechte :hand: Třeba složky zabezpečující chod státu(ADR cisterny s palivem, mlíkaři apod, samotní cestáři, pošťáci, doprava soli v zimě), pekaři, přeprava živejch, rychlokazitelné zboží atd.. ti musej jet i kdyby hořelo..
Jo šéf to řekne, ale jen proto, že tě seřvat musí, jinak je to vůl a policajti jakbysmet :roll:
Pavle, co na to silničáři, co máme dělat, když může bejt sklo?
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř pro 04, 2019 9:50 am

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Co ti na to říct, dělej si si chceš. Buď jedu pomalu abych to nevykulil nebo počkám. Sám bych asi počkal na tvém místě.
BES - běs
stř pro 04, 2019 10:00 am

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Jako myslíš šici ti, co sem menoval? Do jara jezdit 30? I peter v NL po dálnici? Neee :D Proto se ptám co s tím :idea: Takový to potom to zachránit tím, že se zkusím chytit na krajnici nemyslím..
No asi na to nebude nic než jen "jeď vopatrně, doufej a hlavně tam buď včas" :doh:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř pro 04, 2019 10:07 am

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Prouza , základ je pneu, potom aspoň tu hore je kus od krajnice vybruseny frezou, tak pravou stranou do toho vojsť , zodvihnúť nápravu na návese ( u nás to ide aj pri plnom zaťažení cisterny 👌🏻😁 ), nesibrinkovat volantom, vypnúť tempomat,prepnúť do manuálu , a nebáť sa toho, ale rešpekt je potreba. Ja tu zostať stať , tak stojím do cervna😅, takze idem🤷🏻‍♂️
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
stř pro 04, 2019 11:04 am

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Peter vieme vodiť a s tou zvedačkou mě rozčiluješ :D Jak to vlastně funguje tam nahoře, když ti to na náledí ujede, dostaneš flastr, že s tím neumíš jak tady?? Protože je to dost alibistycký jako, když bude náledí, že si ráno ani nevobejdu auto, tak budu přemejšlet jestli vyjet hned a pomalu, ale když jedu vklidu po mokrým a najednou škarpa tak bych vylít z kůže :doh:
Stalo se kdysi ségře, v lese zastavila na kopci a sjelo to samo dolu a šla přes střechu. Služební a tak volala benga, ti zastavili taky nahoře, bo to věděli a dojeli za ňou dolu po prd*li, tam dostala dejchnout, 500Kč, protokol a čau :roll:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř pro 04, 2019 7:53 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Prouza - ešte my to nesjelo nikam teda, a dúfam že ani nesjede. Proste ides🤷🏻‍♂️ Buď to okoves reťazami alebo podsypes pieskom keď je to len kúsok . Neviem čo ti na to povedať 😅😅 wiking má ťahal akurát s prasivou sliepkou , tak jazdim volvom zase, to som sa tenkrat zebejcil a zo sliepkou už do nórska nešiel, tam kde Volvo vyfuni, si sliepka ani neškrtne. Auto, gumy, reťaze, to je alfa omega tu. A zvedacka na návese😁👍🏻 Všetko korigujes plynom, na brzdu neslapes🤷🏻‍♂️
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
čtv pro 05, 2019 1:03 pm

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Za to slepica nemohla :D No ne, taky ti ten viking řek, že si tam neměl jezdit, nebo že si měl zůstat stát?
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv pro 05, 2019 1:19 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Nie nepovedal nič, jeho prácou je my pomôcť keď to ide, a nie remcat 😖 to bych mu to hneď vysvetlil. Kuknul akurát zda mám reťaze, dali sme lano a už má ťahal, všetko super, ešte my pomohol spraviť jeden rozklbnuty reťaz a s cestárom domluvil že my hore na kopci vyhrnul placek, kde som do rána spal.
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
čtv pro 05, 2019 1:33 pm

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Kurňa peter, to si měl napsat hódně velkým a tučně, aby to tu každej cestář a policajt viděl :!: :!: :!:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv pro 05, 2019 6:06 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11911
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Prouza88.... jednoduchý ...nesmíš to nechat "utéct"..... jak to uteče, nebo to necháš utéct víc, než jsou Tvoje schopnosti a umění (každej to má jiný)...nic už neuděláš ....pokud neumíš jezdit smykem o to hůře a je třeba max opatrnosti...taková škola smyku je k nezaplacení.... chovat se podle váhy , rozložení hmotnosti a možností svých i auta .... to je celý ..... tech stav a gumy ani netřeba psát ...to by měla bejt samozřejmost ....peter gasparovic Ti jistě potvrdí, že se na sněhu dá jet klidně kilo a někdy je 30 moc..... nejhorší na co muže člověk narazit je "černej led" ...brrr nic horšího neznám , zbytek je brnkačka :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
čtv pro 05, 2019 6:59 pm

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Jo jo, souhlas ten černej led, o tom tu teď mluvím a říkám, že jako šofér s tím nemáš šancu neco udělat, zbytek je brnkajda, bo tu vidíš a přizpůsobíš se :idea:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv pro 05, 2019 7:08 pm

jose rabano
Příspěvky: 7530
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Rubal jsem před mnoha lety do Kiruna.25tun dratu v lýtkách teziste hodně nízko.kurty full.na hnací přes 11 tun.gumy normal m+s žádné speciály jak mají oni tam.prvni šichtu jsem jel opatrně.tam je bílo furt.druhou už svižně a jak jsem dojížděl na vykládku držel jsem tempo jak ostatní.,. :) A to mám ze zimy respekt.no a vloni jedu po Moravě.ve tři ráno .únor.klesani .tma.snih nikdy.pribrzdim před zatáčkou a už jsem věděl že je zle.cvakani abs.naves bokem.volant tam zpět.poslal jsem to do protisměru.tam nikdo nejel.a nějak to srovnal sám nevím jak.je to hnus ten černý led...osobně furt nechápu jak s vtom může někdo vyžívat ale každý to máme jinak.
čtv pro 05, 2019 8:13 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů