Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
mirek G.
Příspěvky: 62
Registrován: stř led 02, 2008 3:08 pm
Bydliště: Ostrava-Radegast 10°

Příspěvek

nu ještě mě napadla asi poslední myšlenka. Když vyvrtám díru do střechy někde cca doprostřed, nebude mít ta anténa tendenci mi tu střechu lámat? aby třeba vypoulením nepopraskal lak. Napadlo mě, zda někdo dával pod anténu nějaký plecha něbo profil jako zesílení, nebo jestli je to zbytečné?
úte led 19, 2010 8:08 am

Uživatelský avatar
Pavel Bíteš
OPM - Tuning
Příspěvky: 953
Registrován: stř říj 28, 2009 9:45 pm
Bydliště: Velká Bíteš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Mirku, ideál je, když se trefíš na místo, kde je výztuha střechy a provrtáš ji durch. Tím pádem budeš mít stabilní anténu. Když bys ji dal jen na plech, ohýbala by Ti při rychlejší jízdě střechu okolo antény. Přez výztuhu to bude držet! Ideál je mít anténu také cca uprostřed, aby vysílala rovnoměrně do všech stran. Kdybys to neměl tak daleko, klidně bych Ti poradil a pomohl s instalací a s naladěním!

73!
Obrázek
úte led 19, 2010 9:07 am

mirek G.
Příspěvky: 62
Registrován: stř led 02, 2008 3:08 pm
Bydliště: Ostrava-Radegast 10°

Příspěvek

ok, rozumím, to je docela užitečná informace, snad se mi podaří sundat tapecírung :mad:
úte led 19, 2010 9:21 am

Uživatelský avatar
Pavel Bíteš
OPM - Tuning
Příspěvky: 953
Registrován: stř říj 28, 2009 9:45 pm
Bydliště: Velká Bíteš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

To většinou není velkej problém! Většinou drží za clonítka, potom za úchyty rukou na bocích, nějaký světýlko a když ztáhneš horní hrany těsnění dveří, tak by to mohlo spadnout.
Obrázek
úte led 19, 2010 9:24 am

mirek G.
Příspěvky: 62
Registrován: stř led 02, 2008 3:08 pm
Bydliště: Ostrava-Radegast 10°

Příspěvek

byl jsem v Krámě a usoudil jsem, že z hlediska estetického bude stačit metrová Iowa člověk by nevěřil jak může být metr dlouhý :P :P

Prodavačka tvrdila, že má na autě taky metrovou a dosah 15km dálnice na kopci až 70km dle počasí, což bude stačit i mi, pokud nekecala.

Ještě musím zkouknout net, protože mi 1300,- přijde opravdu hodně :x
úte led 19, 2010 10:24 am

Uživatelský avatar
Pavel Bíteš
OPM - Tuning
Příspěvky: 953
Registrován: stř říj 28, 2009 9:45 pm
Bydliště: Velká Bíteš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

No s dosahem to je trošku relativní, ovlivňuje to mnoho faktorů, hlavně poloha! Já měl na osobáku Santiago 1200 a měl jsem spojení například: Chorvatsko, Anglie, Švýcarsko, ale je taky období, kdy je velké rušení a máš problém se domluvit na 5 Km. Takže neházej při prvním neůspěchu flintu do žita, vyjeď na kopec a uvidíš! Na anténě se nevyplatí šetřit! Na té záleží, kam se dovoláš! Pokud máš neupravenou vysílačku, má podle vyhlášky výkon 4W, a je jedno, jaká je to značka, ale pokud máš špatnou anténu a polohu, nic s tím nenaděláš! Přeji Ti hodně spojení na pásmu!
Obrázek
úte led 19, 2010 11:28 am

mirek G.
Příspěvky: 62
Registrován: stř led 02, 2008 3:08 pm
Bydliště: Ostrava-Radegast 10°

Příspěvek

Tak jsem se právě vrátil z krámu a koupil jsem z 1230,-kč Iowu 102cm
Měli skladem i magnetky od 400,-kč ale to se mi zdálo jako pro vysílačku z kinder vajíčka. Doufám že ta Iowa bude stačit. Mám ale problém, dnes to nainstaluju, ale nemám nikoho kdo by mi napájel koncovku na kabel od antény a nemám nikoho kdo by mi naladil anténu. Mechanik z toho krámu bude k dispozici až za týden a to bych trpěl.

Takže nezná někdo někoho z Ostravy nebo okolí, kdo by mi provedl ladění?
úte led 19, 2010 12:23 pm

jog!n
Příspěvky: 731
Registrován: sob bře 25, 2006 5:54 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

jestli se ti chce zajet do Opavy tak ti můžu dát kontakt.
Na přechodu pro chodce, drtí TATRA důchodce. Důchodce se vrtí, ale tatra drtí :D
http://kontejnery.ic.cz
úte led 19, 2010 12:27 pm

Uživatelský avatar
Pavel Bíteš
OPM - Tuning
Příspěvky: 953
Registrován: stř říj 28, 2009 9:45 pm
Bydliště: Velká Bíteš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Škoda, že je to tak daleko! Udělal bych Ti to hned a grátis!
Obrázek
úte led 19, 2010 12:47 pm

mirek G.
Příspěvky: 62
Registrován: stř led 02, 2008 3:08 pm
Bydliště: Ostrava-Radegast 10°

Příspěvek

Jogin: Pokud se nenajde žádný Ostravský technik, tak bych zajel i do Opavy. Můžeš mi kdyžtak dát kontakt do SZ, díky

Pavel: Škoda :( Kdyby jen bylo víc takových jako jsi ty :stavka:
úte led 19, 2010 12:53 pm

mirek G.
Příspěvky: 62
Registrován: stř led 02, 2008 3:08 pm
Bydliště: Ostrava-Radegast 10°

Příspěvek

a zase se zeptám, když jste tu všichni nabití informacemi :twisted:

Na vysílačce píšou, že se nesmí zapínat bez přimontované antény, což už jsem si přečetl i zde, ale mám dotaz

Když to komplet zapojím, ale anténa nebude odborně naladěná, můžu to zapnout a zkoušet vysílat?
úte led 19, 2010 1:31 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11911
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

pokud to zapojíš tak jak to má bejt (dobrá kostra a pod) tak jo -poměr (nenaladěnej) bejvá 1:2-1:3.5
nad tohle neni dobrý to zkoušet -určitě ne na delší vysílání než pár vteřin- mohl by jsi odpálit koncák..radši si to nech naladit a pak "hulákej" :D
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
úte led 19, 2010 1:39 pm

mirek G.
Příspěvky: 62
Registrován: stř led 02, 2008 3:08 pm
Bydliště: Ostrava-Radegast 10°

Příspěvek

ok :twisted:
úte led 19, 2010 1:48 pm

Uživatelský avatar
Pavel Bíteš
OPM - Tuning
Příspěvky: 953
Registrován: stř říj 28, 2009 9:45 pm
Bydliště: Velká Bíteš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jak říká Martin, radši vydrž! Pokud nebudeš mít připájenou koncovku, jak jsi psal, tak to radši nezkoušej! Mohlo by se stát, že půjdeš pro nové CB! Jsou některé staničky, co vydrží strašně moc, ale v dnešní době už jich moc není, proto pozor! Nic Ti neuteče! Radši to pořádně udělej a o to budeš mít pak větší radost, až se Ti budou dařit nějaký dobrý spoojeníčka. Pokud bys jel někdy okolo Bíteše, zkus houknout! Většinou jsem na desítce, mám CB i doma, tak poslouchám, kde se co děje. Když nekdákám někde jinde, jsem tam.
Obrázek
úte led 19, 2010 3:25 pm

mirek G.
Příspěvky: 62
Registrován: stř led 02, 2008 3:08 pm
Bydliště: Ostrava-Radegast 10°

Příspěvek

no nastal další problém. Byl jsem dnes u odborníka který mi nakázal vyměnit Iowu za magnetickou, protože nemám dost místa mezi tapecem a střechou, takže by mi spodek antény prořezal ten tapec :x

Doufám že mi to vymění, protože jsem ji již napůl rozbalil
úte led 19, 2010 6:12 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 hostů