Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: cb radiostanice

Příspěvek

Mozná blbej dotaz, je nějaká ruční cb která komunikuje s těma v nákladáku. Potrebuji se domluvit s obsluhou nakladače , jinak ji nepoužívam ( malokdo odpoví na dotaz) díky
stř dub 03, 2019 11:19 pm

vašík
Příspěvky: 139
Registrován: stř úno 25, 2009 9:31 pm
Bydliště: kousek od Jaroměře

Re: cb radiostanice

Příspěvek

Ano mám dvě doma je to teda už veterán CB. Občas ji beru do osobáku. Dosah nic moc.
Tak jsem vyměnil volant za důchod :hvizd:
čtv dub 04, 2019 7:01 am

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: cb radiostanice

Příspěvek

Značku a vybírá se to podle frekvencí ? Odkaz na web?
čtv dub 04, 2019 7:32 pm

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Re: cb radiostanice

Příspěvek

čtv dub 04, 2019 9:14 pm

Pawel
Příspěvky: 457
Registrován: pát led 28, 2011 6:11 pm
Bydliště: Velké Žernoseky

Re: cb radiostanice

Příspěvek

Čáu, páni mě praskla tahle objímka. Dá se sehnat?
Děkuji

Obrázek
Daf xf euro6 480
R I P Škoda Felicia 1.3 MPI 1997
Škoda octavia 1.4 TSI style plus 2016
Instagram pavelladnak
sob úno 29, 2020 11:38 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: cb radiostanice

Příspěvek

Otazku cb jsem poresil uz par let zpet.ve vsech autech mame President.to kupuje sef.model nevim.ja jsem uz tehda vysrouboval majka a jebnul snim pod postel a je to vyresene.nemusim resit do kopce proc jedu 50 a ten za mnou co je prazdny by chtel jet 90.atp.a ani ho neslysim,idealni stav teda bych rekl.
pon bře 02, 2020 8:23 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4464
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: cb radiostanice

Příspěvek

to jožin :D :D A nebo 5hodin klid, potkáš nějakého známého, pozdravíš a hned tě někdo seřve, že máte jít kecat na jiný kanál, že to je info kanál. :D :D :D Taky mi doma hnije na půdě.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
čtv bře 05, 2020 2:07 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: cb radiostanice

Příspěvek

Tam ji je fajn,nic se ji nestane.v dnesni dobe nekonecnych hovoru zadarmo ti muze kazdy zavolat a nikdo to aspon neposloucha jak delas osm cisel doma atp.
čtv bře 05, 2020 3:14 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: cb radiostanice

Příspěvek

Mám dotaz
Sehnal jsem starší CB vysílačku. Připojil na tovární anétnu a fungovala. Pak jsem tovární anténu zahodil a dal klasickej bič - od tý doby mrtvo.
Byl jsem na Rudný, a prej anténa úplně mrtvá. Promazal jsem závit, a anténu mi seřídila...

No, ale stanice pořád mrtvá. Nikdo mě evidentně neslyší, a já nikoho - je možný, že se provozem s "mrtvou" anténou něco posralo?

Ještě to svádím na neznámý čudliky že nevím, jak maj být nastaveny...
Jsou dvoupolohové - kdo ví co a jak mít cvaknuto, budu rád.
1.poloha / 2. poloha

DIM / BRT
LQ / DX
DNF / OFF
FIL / OUT
CB / PA (zde vím, že má být CB)

A kam nastavit otáčecí čudliky? MIC.GAIN, RF.GAIN
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pát črc 10, 2020 8:40 am

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: cb radiostanice

Příspěvek

RF Gain je nastavenie citlivosti prijímača, základné nastavenie- najväčšia citlivosť býva väčšinou v polohe na pravo. Otáčaním proti smeru hodinových ručičiek znižuješ citlivosť stanice. To sa používa na odfiltrovanie rušenia.

Mic Gain je nastavenie citlivosti mikrofónu. To neviem načo sa používa. Maximálna citlivosť tiež býva v pravo.

DIM/BRT neviem presne načo je, ale je možné, že sa tým nastavuje podsvietenie displeja, deň a noci? alebo niečo podobné... neviem..

LQ/DX -zapni si DX, vtedy má stanica najlepšiu citlivosť na príjem signálov z väčšej dialky. LQ sa používa ak prijímaš signály len z blízka. Napríklad jazdíš len na stavbe a si v blízkom dosahu s inými stanicami.

CB/PA Ak zapneš PA, vtedy môžeš vysielačku používať ako megafón, ale musiš mať namontovaný externý reproduktor.

DNF bude asi niečo s citlivosťou a filtrovaním rušivých signálov, asi by si mal skúsiť off

FIL- neviem
pát črc 10, 2020 12:24 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů