Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

to fahrer:no dle radioamaterů se vždy dělaly tyto nasobky kabelu,vona se pravě i ta anténa nechá doladovat tou dýlkou kabelu,ale,nekdo to tak dělá,a někdo nato peče.ja jsem o tom četl v odbornejch knížkách a uváději to tom tam stima nasobkama,mě by v autě stačily dva metry,ale mam to tam celý a zbytek tam mam skroucenej jak hada,navíc ten kablik stojí tak 30kč metr,což je sranda prace je to koaxiální kabel RG58 má impedanci 50ohmů někdo si tam dá obyč koax z televize,vypadá podobně ale pak to nefunguje
2x Nissan atleon 210
ned led 04, 2009 9:33 am

Uživatelský avatar
fahrer
Příspěvky: 662
Registrován: ned čer 08, 2008 1:51 pm

Příspěvek

Jo já to ma jako ty. Potřebuju metr a zbytek je stočenej. Vyměnit je to ale hrozná pakárna. Aspoň ta část, kde to vedeš dveřma nahoru a tam to musíš dostat ven k anténě, která je na bočním zrcátku. (Eurocargo). Díky tomu poškozenýmu kabelu je příjem zoufalej a tak to zkusím zkrátit, protože si myslím, že horší už to být nemůže. Nicméně info o násobcích si uložím, kdyby to zkrácení nefungovalo. Dík.
pozor na citace :roll: .... dík ... cuisine
ned led 04, 2009 11:36 am

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

spatnej prijem muzes mit taky diky uchyceni na tom zpetnym zrcatku.. protoze CB antena potrebuje tzv. protivahu, cili aspon 1 metr ctverecni kovovyho "zakladu" do kteryho je uchycena. Kluci co si je davaj treba do plastovejch PONY to delaj tak ze mezi strop a tapecirunk daj metr krat metr alobalu, na LIAZkach se to misto na laminatovyho maxika pridelava dozadu na plechovou kabinu.. atd..
ned led 04, 2009 11:47 am

Jakub88

Příspěvek

nejlepsim prikladem je DAF,ten to ma mezi celem navesu a kabinou...jezdil jsem na hodne autech a tady mam jasne nejlepsi dosah..nevim zda je to mozny,ale kdyz se mijime 2 auta z nasi firmy a mame to dobre postelovany,tak snad i 15km..ale to nevim jiste,ale kazdopadne je to nejlepsi reseni...
ned led 04, 2009 12:42 pm

Uživatelský avatar
fahrer
Příspěvky: 662
Registrován: ned čer 08, 2008 1:51 pm

Příspěvek

Globe-www.liaztrucks.com píše:spatnej prijem muzes mit taky diky uchyceni na tom zpetnym zrcatku.. protoze CB antena potrebuje tzv. protivahu, cili aspon 1 metr ctverecni kovovyho "zakladu" do kteryho je uchycena. Kluci co si je davaj treba do plastovejch PONY to delaj tak ze mezi strop a tapecirunk daj metr krat metr alobalu, na LIAZkach se to misto na laminatovyho maxika pridelava dozadu na plechovou kabinu.. atd..
Já vím, že to tak je. Ale na spoiler jsem to nechtěl dávat a pod něj mě to nenapadlo. Na tom zrcátku mi to připadalo elegantní. Jinak ten ant.jabel je opravdu poškozenej, protože jsme ho částečně projeli šroubem. :oops:
ned led 04, 2009 12:49 pm

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

na tom zrcatku je to hrozone hezky, nebo kdyz je na obou.. bohuzel to nic nemeni na tom ze to je na nic :D
ned led 04, 2009 12:51 pm

Uživatelský avatar
fahrer
Příspěvky: 662
Registrován: ned čer 08, 2008 1:51 pm

Příspěvek

:D
ned led 04, 2009 1:01 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

tak tak,na zrcátu se mi antena taky líbí,ale je tam na houby,já mam pravě nastavbu pony,a navíc nahoře by byla antena už moc vysoko,což by bylo kvuly příjmu super jenže by moc podjezdů nevydržela a ve městě bych pod trolejí schořel, takže to mam na tom zrcadle,no a žádná sláva
2x Nissan atleon 210
ned led 04, 2009 1:53 pm

Uživatelský avatar
Foglik
čelo až na záda
Příspěvky: 1899
Registrován: stř čer 04, 2008 9:41 pm
Bydliště: Přeštice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Helčo víc než na vysílačce záleží na anténě a na jejím umístění na autě. S tím by tě měl ale poradit nějaký odborník, nejlépe radioamatér. Ne prodejce.
To "topení"(zesilovač) je v Německu (jako všude) zakázané a když tě ho najdou je průser.
I na 4W se dá na dobře udělané anténě běžně fungovat na cca 5km. Za dobrých podmínek i na víc.
ned led 04, 2009 6:39 pm

Helena

Příspěvek

Já chci nějakýho odborníka!!!!!!!! Minule jsme jeli, 4,7m širokej náklad, silnice oba proudy dohromady 5,4m, olemovaný svodidlama a stromama. Byl předepsanej doprovod policie, ti měli jet vepředu a zastavovat protiprovoz. Jenže policie se objednává 48 hodin dopředu a na to nebyl čas, tak jsem jela já vepředu a ty úseky s těma svodidlama byly částečně dost dlouhý. Musela jsem jet několik km dopředu, bloknout protisměr a dát přes vysílačku vědět, že můžou jet. No fakt se blbě pracuje, když to nechodí, jak má. A jeden vtip, jedno z aut, který jsem zastavila, byli policajti :D . Poslušně zastavili, zajeli snad až do příkopu. Tak jsem vteřinku přemýšlela, co mám dělat, stála jsem jim naproti čumáku :D a pak jsem jela prostě dál. Jakoby nic. A oni asi mysleli, všechno tak, jak má bejt a nepronásledovali nás :D .
ned led 04, 2009 7:01 pm

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

jeee helco to je skoro az vtipny jakej z toho mas zazitek kdyz vemu ze pro Tebe je to neco uplne vyjimecnyho :D :D pro nas je to denni chleba, a obcas se taky stane ze odejde vysilacka a musi se improvizovat bez ni :D

(a jednou taky kolegovi co jel prvni upadlo za jizdy kolo, ale to je zas jina historka :D)
ned led 04, 2009 7:35 pm

Helena

Příspěvek

Jo Globe, kdyby jenom zážitek, nervy to stojí :D . To fakt, když se dojede, je to pivčo zasloužený.
pon led 05, 2009 12:17 pm

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

a tos jela v nemecku.. kdyby sis dala par jizd v Cechach a videla, co jsou tu lidi schopny vymyslet, musela by ses uchlastat :D
pon led 05, 2009 1:05 pm

Lbor.N
Příspěvky: 12
Registrován: pon led 21, 2008 1:20 pm
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek

Ahoj.CHci se zeptat jestli máte někdo zkučenosti s vysílačkami Albrecht.Díky
čtv led 08, 2009 7:29 pm

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

Lbor.N píše:Ahoj.CHci se zeptat jestli máte někdo zkučenosti s vysílačkami Albrecht.Díky
mam jednu v jednom aute, a muzu jen doporucit! Super kvalita za rozumnou cenu :)
čtv led 08, 2009 7:35 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů