Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Santík
Příspěvky: 41
Registrován: stř led 13, 2010 4:25 pm
Bydliště: Olomouc

Závada řízení brzdového systému MAN TGX

Příspěvek

Zdravím,
poslední dobou se mi začala objevovat na displeji hláška ,,závada řízení brzdového systému''. Vždy to udělá při rozjezdu a následném šlápnutí na brzdu. Hlášení se zobrazí na displeji, potvrdím ho tlačítkem O.K. a zmizí. Poté až do vypnutí zapalování a opětovného rozjezdu nic. Žádná kontrolka nesvítí, jen se mi zdá že návěs je ostřejší na brzdy. Vozidlo MAN TGX 2012 a návěs schmitz 2011. Pro jistotu jsem vyzkoušel koupit propojovací kabel EBS a nic, dokonce i s odpojeným kabelem EBS se při rozjezdu hlášení objeví. Pokud se stímto někdo z vás setkal, budu rád za každou radu.
Předem díky Santík
stř lis 19, 2014 9:37 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Příspěvek

návěs je po tom ostřejší na brzdy,protože je EBS v nouzáku a dává plný tlak do brzd,budeš to muset napichnout v servisu(návěs)může tam být nějaké čidlo,zaoxidovaný kontakt,velká vůle snímače atd...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
stř lis 19, 2014 9:47 pm

Santík
Příspěvky: 41
Registrován: stř led 13, 2010 4:25 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvek

Díky moc,
příští týden jsem objednaný na diagnostiku, jen mě zarazilo že se nerozsvítila kontrolka abs přívěsu. Po telefonu se servisem mi bylo řečeno že jakákoliv závada brzd na návěsu je signalizovaná touto kontrolkou.
stř lis 19, 2014 9:55 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Příspěvek

hmmm to by měla...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
stř lis 19, 2014 10:07 pm

Uživatelský avatar
Wlado
Příspěvky: 816
Registrován: pát pro 25, 2009 12:31 am
Bydliště: Nováky SK

Příspěvek

Mne to občas spraví pri štartovaní , nie pri brzdení ,ale príves brzdí normálne . ABS sa my tiež nerozsvecuje a v servise na nič neprišli :shock:
http://www.profivodic.sk
MAN TGS 26.480 - SVAN CHPT 18
čtv lis 20, 2014 6:18 pm

Santík
Příspěvky: 41
Registrován: stř led 13, 2010 4:25 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvek

Tak mám další posun, včera mi to nedalo a po příjezdu jsem vypřáhnul návěs. Dělá to i bez přívěsu, po rozjezdu a šlápnutí na brzdu závada. Zítra se stavím v servisu a uvidím :(
ned lis 23, 2014 12:45 pm

Uživatelský avatar
Wlado
Příspěvky: 816
Registrován: pát pro 25, 2009 12:31 am
Bydliště: Nováky SK

Příspěvek

Mne to robí iba s prívesom , na solo je všetko ok , ale daj potom vediet na čo v servise prišli , lebo ako vravím tak u nás nezistili nič .
http://www.profivodic.sk
MAN TGS 26.480 - SVAN CHPT 18
ned lis 23, 2014 7:27 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 3 hosti