Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Michalhk
Příspěvky: 39
Registrován: ned bře 02, 2014 9:03 pm
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek

JJ taky by me zajímalo kolik s těma řetězama upaluješ.
sob led 03, 2015 4:34 pm

Giggsy
Příspěvky: 154
Registrován: ned pro 23, 2012 8:56 pm
Bydliště: Ostrava

RE

Příspěvek

Pro všechny rýpaly nedělám to protože firma předstírá že mě platí tak já předstírám že pracuji fifty-fifty. :D :lol:
Když mi bylo pět, maminka mi řekla, že klíčem k životu je štěstí. Když jsem přišel do školy, zeptali se mě, co chci být, až vyrostu. Napsal jsem "šťastný". Řekli mi, že nerozumím zadání. Já jim řekl, že oni nerozumí životu.
sob led 03, 2015 5:52 pm

Turek-bv
Příspěvky: 36
Registrován: čtv bře 25, 2010 8:31 am
Bydliště: Někdy i doma

Příspěvek

Nemá ten zámek být otočený po směru jízdy? Nebo je to fuk? No že by pak nebylo jedno na který kolo ten řetěz nasadíš.
Obrázek
sob led 03, 2015 6:07 pm

Mickl
Příspěvky: 255
Registrován: stř led 30, 2013 6:11 pm
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvek

Turek-bv Nechci rejpat ale me se zda ze to po smeru ma :shock:
sob led 03, 2015 6:17 pm

Turek-bv
Příspěvky: 36
Registrován: čtv bře 25, 2010 8:31 am
Bydliště: Někdy i doma

Příspěvek

No on tem můj nákres na původní fotce vypadá divně,to uznávám. Myslel jsem to tak, že ten řetěz když dáš na levý kolo bude mít ten zámek otevřeným koncem dozadu tak ho neohneš o nějaký kusy ledu,zmrazky atd.
sob led 03, 2015 6:25 pm

paprna
Příspěvky: 714
Registrován: stř říj 21, 2009 10:27 am
Bydliště: Morava

Příspěvek

Jo, nema ho po smeru, ale myslim si, ze je to jedno.
Střídač. Uz nestridam :P
http://www.youtube.com/paprna
sob led 03, 2015 6:30 pm

Mickl
Příspěvky: 255
Registrován: stř led 30, 2013 6:11 pm
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvek

Turek-bv Uz to vidim kolego je to proti smeru (omlouvam se) :oops:
sob led 03, 2015 6:36 pm

Turek-bv
Příspěvky: 36
Registrován: čtv bře 25, 2010 8:31 am
Bydliště: Někdy i doma

Příspěvek

Mickl- v poho. :hands:
sob led 03, 2015 6:44 pm

kruji
Příspěvky: 2440
Registrován: sob pro 05, 2009 10:55 am
Bydliště: hodonin

Příspěvek

Řetězy nasazuju dost často. Pořádně našponovaný řetěz sníh ani led neodemkne ať je po směru nebo naopak. Měl jsem řetězy Koxx a Ofa s hroty a cena byla kolem 30.000Kč. (Vím to páč mi je ukradli a policie se zajímala o cenu.)
Lesu zmar!
sob led 03, 2015 11:07 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

byla tu otázka o rychlosti .... měl sem -ještě mám pewagy celoobvodový s centrálním "utahovacím-šponovacím řetězem" nevim jestli to je správně napsaný Kruji určitě ví který , tak když byli fest utažený vydrželi v pohodě i 60 , ale musel sem je dotahovat tak 3-krát aby byli nadoraz , jinak např. v rakousku , kde si na ně zakládaj , tak 60 je max povolená s nima , ale viděl sem tam typy co lítali o dost i víc :wink: ale to bylo v 90-tejch
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned led 04, 2015 9:42 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Na Svinesundu/S-N/ prechod,ti to auto radi vybavi to neni probelm,staci mit plnou kreditku.7 retezu i na predni kolo zadny problem pro ne.Pro chytroliny-aj ti dokazou ze zimni pneu existujou,staci vybrat podle katalogu :shock: .Jak pise kolega-v nedalekem rakousku si s retezama taky uzijes dosyta,tam je kazdy mirny svah uz podzimu od podzimu oznacen,,Ab 7,5t nur mit keten,,ci co neumi ani slovo at si to hodi do prekladace.Nejake zdrimnuti na dve hodky ci pivo nic neresi,jak uz jsem psal v Norsku by si mohl spat pul roku pod svahem,nikdo ti ho neposoli(jen pluh).V rusku retezy netreba.Jak je metr na silnici ,nejede nic,pak dojede freza po dvou dnech,Kamaz sklopka plna pisku zacne sklapet a jede se dal(vse je v horizontu nekolika dni ale)
Neřeším...
ned led 04, 2015 10:16 am

Turek-bv
Příspěvky: 36
Registrován: čtv bře 25, 2010 8:31 am
Bydliště: Někdy i doma

Příspěvek

kruji- Díky za objasnění. Já jsem měl řetězy nasazený snad jen 5x. Tak jsem se raději zeptal zkušenějších.Někdo mě to totiž kdysi tvrdil,že to není jedno jak se namontují.
ned led 04, 2015 10:19 am

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Příspěvek

Zalozenie retazy - u tychto to je jedno, pretoze nemaju tie spanovacie polmesiace.
Rychlost - kazdy na kolko sa citi ale 80 nieje problem... Ale priemer tak 60-70km.
Jazda na retaziach a jak to vyzeralo cez den z Alesundu na Dombas [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=atLCBXJp ... lwKtMgDw_Q[/youtube] a potom dalej, vecerne videa kopec z Dombasu (jak spomina Jozin) smer Oslo [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5nGVB4nc ... lwKtMgDw_Q[/youtube] [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MOeHYKHv ... lwKtMgDw_Q[/youtube]

Z videa je patrne ze cakat 2 hodky by asi nebolo to prave orechove.. :wink: :lol:
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
pon led 05, 2015 11:40 pm

Uživatelský avatar
Voody79
Příspěvky: 324
Registrován: pon led 04, 2010 5:52 pm
Bydliště: Olomouc

To Peter:

Příspěvek

Dobrá práce ten návod! Já ho sice asi nikdy nepoužiju (lítám jen s dodávkama kolem "komína"), ale i tak je to poučné! Díky! :) Jo a zimní videa taky super!
Renault Master '07 2,5 dCi 120k - bejvávalo
Teď Sprinter 2013 313 a vše co je zrovna na dvoře k dispozici

..čím větší auto, tím víc práce je po vás vyžadováno.. (takže u mě spokojenost) :D

#JáTaky
úte led 06, 2015 6:44 pm

delivio

Příspěvek

Skvělá práce Peter v návodu a super videa. Snad se taky dočkám.

Jinak si přečtěte co psal Peter v tématu Norsko o povinném pneu.Je to novinka.
úte led 06, 2015 8:37 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 22 hostů