Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

tomhais
Příspěvky: 46
Registrován: sob srp 30, 2014 4:03 pm
Bydliště: ČB

Příspěvek

Přesně tak. 99m3 :)
pát říj 30, 2015 6:08 pm

Krocan
Příspěvky: 850
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

zvědavost

Příspěvek

Teď jsem si našel toto téma a jsem zvědavý jako opička, jakým směrem se tato záležitost pohnula.
Dáš vědět, xkubisekx?
Díkx.
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
stř led 20, 2016 12:31 am

xkubisekx
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 363
Registrován: ned lis 02, 2008 1:32 am
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Ahoj, tak vše dopadlo nakonec jinak.
Ve Schwarmulleru se mi vysmáli a poslal mě do p..e. Prý si mám koupit návěs na vysokých kolech.
Na prodej mi nabídli Skanču i s návěsem a k tomu ještě jendu Skanču low decka. Tak jsem to vzal. Za ty prachy... "kup jak swiňa"
Chvíli jsem řešil jestli rozdělat Swarzmullera a udělat plato, pak se mi podařilo za 48.000 !!! Koupit od slováka Schmita, cena za jako za vrak, ale ve stavu 90% nového návěsu, úplně sem se bál jestli to není čórka.
Pak jsem teda řešil jak zvednout Skanču Low deck pod vysoký návěs, zvedací točna stojí neuvěřitelný balík, takže nápad za všechny prachy, vyměním točny na tahačích, low decka dám na vysoké kola a pozvednu na měchách.
Když už jsem vyměnil kola, zvedl na měchách, tak mi zavolala známá, že dávají pryč Schwarzmullera low decka třístranku, v supr stavu za supr prachy, tak je všechno zase jinak.
Skanča low deck zůstává low deckem, bude mít třístrannou shrnku, a centrální shrnku low deck, co jsem chtěl rozdělat na plato prodám (už je na inzerci)

Takže tak, aspoň vím, že tahač low deck jde bez větších problémů předělat na vysoké kola, a návěs low deck taky. Opačně by to nešlo.
Vypadá to pak sice pěkně blbě, ale zase to má ohromnou světlou výšku (krom přední nápravy a diferáku, ty zůstaly hooodně nízko)
Low deck tahač má přední nápravu cca 15cm nad zemí, je to fakt krutě nízko, jak jsem to zvedl, tak ploché nádrže, plasty a všechno se zvedlo ohromě od země a má to větší světlou výšku než standart tahač.

Takže všem moc díky za rady a tipy, nakonec vše zůstane tak jak je v TP, stačí mít štěstí a koupit kvalitní techniku za supr peníze.
Není umění jet na západ, ale na východ. Do portugalska dojede i chobot s osobákem, do Kazachstánu Pan řidič...
stř led 20, 2016 9:19 pm

vašek
Příspěvky: 1449
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Příspěvek

a to budeš mít zapsané v tp že low deck tahač jiná kola? trochu se změní převodový poměr do rychla když dáš větší kola
stř led 20, 2016 9:22 pm

Karel334
Příspěvky: 1602
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Příspěvek

taky jsem předělal nízké premko na 80ky kola.Pod přední pera jsem řidal podložku 2cm a na zadních kolech jsem přizvedl blatníky. pod točnu jsem dal vlnovec dle výšky návěsu a bylo vyřešeno.Výška měchů zůstala zachována.Kola jsem nechal dopsat jako altern.rozměr.Převodový poměr je stejný páč mám premko orig na 80kách a vykazuje to stejné otáčky i rychlost jako u toho překopaného.je to divné ,ale je to tak.
čtv led 21, 2016 12:49 pm

xkubisekx
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 363
Registrován: ned lis 02, 2008 1:32 am
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Ne, jak jsem původně zamýšlel, tak jsem chtěl přecejchovat tacho, vím že by se to řidiči líbilo, jezdil by cca 105, na tachu 90, ale to neee, to bych nemohl nechat tak.
Stejně do TP by mi Scania nenechala přepsat že dám na low decka velké kola, tak rozměr jako alternativní. Prý to neudělají, ptal jsem se ve Vizovicích. Třeba by to jinde šlo, ale to nevím.
Nechám to tak, rači vemu plachtu low deck a budu mít normál celou soupravu na nízkých kolech.
Je to bez pokusů a bez problémů.
Navíc, bez zápisu alternativy do TP, by mohl taky nastat průser, při nehodě by se pak mohl někdo šťourat v papírech, a průser by byl na světě...
Není umění jet na západ, ale na východ. Do portugalska dojede i chobot s osobákem, do Kazachstánu Pan řidič...
čtv led 21, 2016 4:39 pm

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

tvl mě v osobáku nedala přednost jedna pipka a já jí trefil, nikomu se skoro nic nestalo, jen plechy a pojišťovák mi pomalu kontroloval i pojistky jestli nemam jinak barevný :lol: a vy tu vymejšlíte takovýhle věci na kamionech, jiný kola, podložky :shock: ..to jako někde legálně projde todle??
ned úno 07, 2016 1:54 pm

vašek
Příspěvky: 1449
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Příspěvek

šak psal že už to neřeší......
ned úno 07, 2016 8:08 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 hostů