Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

ladiikk
Příspěvky: 19
Registrován: ned led 31, 2016 10:26 pm
Bydliště: Lázně Bělohrad

Příspěvek

Našel jsem toto - http://volvo.czechmat.cz/6722/detail-st ... lvo-fm-400 za 1,6m. Co na toto vozidlo říkáte? Ještě uvažuji na variantiou auto 4x2 a třínápravový vlek jelikož třínapravový vlek za třínápravové auto nemá smysl, kvůli celkové povolené hmotnosti.

Hrozné jak jsou ty auta drahý. Docela by mě zajímalo, kolik musí stát nové. To musí být snad 4 miliony
čtv úno 11, 2016 11:07 pm

ladiikk
Příspěvky: 19
Registrován: ned led 31, 2016 10:26 pm
Bydliště: Lázně Bělohrad

Příspěvek

Ten DAF se mi asi líbí víc. Jaké jsou DAFy? Jsou poruchové?
čtv úno 11, 2016 11:12 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Příspěvek

auto potřebuješ tříosý, vlek pak může být i dvouosý když ti stačí menší tonáž


Daf, Volvo, ono je to jedno, důležitý jak se o auto staral předchozí majitel, jestli poctivě servisoval

ruka ideálně aby nebyla starší jak auto, často to různě v bazarech přehazují


http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... geNumber=1
pát úno 12, 2016 6:51 am

Uživatelský avatar
kedud
Příspěvky: 60
Registrován: sob úno 27, 2010 10:02 pm
Bydliště: Teplice

Příspěvek

ladiikk, pokud máš dobrou ruku tak se dá účtovat za skládání klidně 100kč a ten zákazník to zaplatí. Dělám ve stavebninách a ruku nemám nejlepší (palfinger pk 10000), např. paleta zámk. dlažby která neváží míň jak 1500kg, a mám ji za kabinou tak s ní nehnu, takže určitě bych v první řadě koukal po kvalitní ruce. Jinak se mi ne málokrát stává, že třeba s 10 paletama třikrát přejíždim aby to PÁN měl tam kde on potřebuje, to vždycky kvetu :D hlavně člověk pak nic nestíhá.
A jestli můžu ještě jednu věc, tak mám 12palet z auta za 15-20minut sám bez pomoci, bez dálky vyloženo, ale zas záleží jestli máš vidle nebo to vše děláš popruhama :).
Jinak mě osobně se líbí tahle scanie, sice nemá ty požadavky které jsi napsal, ale mít něco našetřeno a hlavně mít jistotu práce tak jdu do ní, ale tu jistotu dnes nemá nikdo, že. Takže na ni budu dál koukat jen na netu :D
http://www.mascus.cz/preprava/autojerab ... u60fy.html
pát úno 12, 2016 12:04 pm

ladiikk
Příspěvky: 19
Registrován: ned led 31, 2016 10:26 pm
Bydliště: Lázně Bělohrad

Příspěvek

No mám vydle a ruku italskou Amco Weba 811 3s. Má dosah 9,5m při 980kg. Takhle rychle skládat nedokážu. Vždycky se vydle otáčí nějakým směrem a než je dostanu do palety, tak k nim musím alespoň jednou jít. To samé při vyndávání vydlí z palety. To koukám jak si rychlý... :)
Myslíte, že je dobrý mít ovládání ruky na rameni ze sedátka? Nedokážu si představit s tím dělat a běhat otáčet ty vydle neustále. Bazarový auta ze západu toto ovládání mají často.
pát úno 12, 2016 1:33 pm

Uživatelský avatar
kedud
Příspěvky: 60
Registrován: sob úno 27, 2010 10:02 pm
Bydliště: Teplice

Příspěvek

Když jsem s tím začínal před dvěma roky tak jsem nevěděl kam dřív koukat, jestli páčky, vidle nebo co děla ruka :D.. Taky záleží na tom jak to máš naložené na autě, já si vše nakládám tzv. na píchačku, právě z toho důvodu, že při skládání to beru jen na široko ty palety, takže vidle položím na auto a HR si je nasunu do další palety, takže to pak pěkně odsejpá. Když se s tím člověk naučí tak je to paráda :)..Ale to už jsme trošku mimo téma.
Takže za mě bych v první řadě vybíral auto podle ruky, ta scanie vypadá že nemá špatnou ruku, a krom té sedačky kterou bych také nemusel jsem koukal že má i dálku na jedný fotce.
pát úno 12, 2016 2:27 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Příspěvek

Od té doby,co máme auto s dálkovým ovládáním,bych už do ruky bez něj nešel,je to pro řidiče-jeřábníka neskutečné ulehčení práce,nejen když skládá sám,taky to hodně snižuje riziko poškození čehokoli,prostě si stojíš,tam odkud máš nejlepší rozhled,klidně přímo u palety(břemene) a nejsi odkázaný na to co ti kdo ukáže,nepotřebuješ rotátor,nezablokuješ si krční páteř... :lol: Souhlasím s názorem,že je třeba hledat podle ruky.V tvém případě každopádně ruku na zadku,kromě skládání vleku lepší trakce zatížené poháněné střední nápravy a taky s rukou na zadku dostaneš vždycky dál od auta,zadek auta strčíš kamkoli narozdíl od kabiny...Ta Scania vypadá hodně dobře...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
pát úno 12, 2016 11:23 pm

Safky
Příspěvky: 3310
Registrován: čtv čer 10, 2010 8:33 pm
Bydliště: ????
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Nebylo by variantou koupit 3-letý 6x2 BDF podvozek (najeto cca. 250 Tkm, cena kolem 55 tis. EUR bez DPH), na to novou ruku dle potřeby, nástavbu upravit ze starší BDF nástavby (cca. 30 tis. Kč) a k tomu 2-osý točnicový BDF přívěs (nový od 11 tis. EUR) + starší BDF nástavba (cca. 30 tis. Kč)? Auto už bude zachovalá E5 s málo ujetými km, nová ruka, nový/zánovní přívěs a výměnné nástavby jsou dostatečně robustní, budou možná trošku orezlé, ale hlavním nosníkům nic nebude. Taková souprava by pak pár roků mohla bez větších investic vydržet. My máme nejstarší BDF nástavbu z roku 1991 (ještě Kässbohrer), za celou dobu se 1x opískovala, 1x nalakovala, nová dřevěná podlaha a funguje pořád. Přívěs je točnicový 2-osý Krone z roku 2004 (koupen v 2007), kromě popraskaných kotoučů a výměny pneu žádné náklady, vše původní. Auto máme MAN TGA 26.360 6x2 LL, taky z roku 2004, koupen v roce 2007 (měl najeto 342 tis. km), dnes má 630 tis. km a za celou dobu dražší opravy:
spojka, turbo, výměna vstřiků, těsnění pod hlavou, gumičky pod vložkami, teď se motor překroužkoval, jinak běžná údržba oleje, filtry, brzdy, výměna baterií.
Tatra + MAN = Superstroj!
sob úno 13, 2016 12:15 pm

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tak to je ten Man docela děs, na Magnumu se stejnýma km a r.v. jsem měnil jen baterky (preventivně) a vodní hadici.
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
sob úno 13, 2016 1:20 pm

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Příspěvek

Tak to si děj večer panáka na oslavu, jsi klikař a měl jsi štěstí na auto. A postav mu pomník :D
sob úno 13, 2016 8:05 pm

Kony15
Příspěvky: 425
Registrován: pát úno 20, 2009 8:15 pm

Příspěvek

My 2x magnum etech..úplně bez problémů...původně jsme chtěli many.. Na magnum nedam dopustit s Mackem to je držák... 400 000 najetí bez poruchy...jen sem tam kravovina..
ned úno 14, 2016 2:38 am

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Příspěvek

My je měli s Mackem 4 kousky. Do 700 000 dobrý, pak neštěstí. Každý týden něco. Od kravovin po převodovku
ned úno 14, 2016 10:30 am

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne stř úno 19, 2020 6:28 pm, celkem upraveno 1 x.
ned úno 14, 2016 11:42 am

vojta0202
Příspěvky: 124
Registrován: pát bře 06, 2015 10:07 pm
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Zkusím to tady oživit, jak to dopadlo? :) ladiikk: koupil jsi něco? To auto jsi sháněl do svých stavebnin? Nebo děláš jen dopravu pro nějaké stavebniny?
ned led 15, 2017 11:15 pm

ladiikk
Příspěvky: 19
Registrován: ned led 31, 2016 10:26 pm
Bydliště: Lázně Bělohrad

Příspěvek

Ahoj, jezdím pro svoje stavebniny. Průběžně koukám na bazary když by se něco opravdu super výhodného naskytlo, tak beru hned. Občas zvažuji, jestli nevzít nové na úvěr, jelikož to by vydrželo třeba zase 15-20 let. Problém je v tom, že nové je obrovská investice a nikdo neví jak to půjde za rok natož za 5 let.... Jinak auto co mám ted Líza šlape dobře, protože je udržovaná, ale už to je na dnešní dobu skoro veterán. Trochu problém je to, že peníze, který za dopravu a skládání vybereme (když nepočítám to, co se vydělá na zboží) - třeba loni, tak dá akorát na naftu, pojistku, daň, STK a nějaké drobné opravy, ale už ne na nový auto nebo mzdu řidiče :/
pon led 16, 2017 5:31 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů