Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
corsair
Příspěvky: 114
Registrován: ned dub 19, 2015 9:33 pm
Bydliště: Tvrdosin

LZ náboj Premium

Příspěvek

Zdravim, pri jazde premiumkou sa mi uvolnili matice na LZ kolese na co som dosiel pocas pauzy pri rutinnej obchadzke okolo vozu, tym sa znicili disky aj naboj. V disku bolo vymlete okolo matic, a okolo tych vystupkou na naboji, naboj mal zas tie vystupky zodrane.
V najblizsom servise mi vymenili naboj aj disky a pokracoval som v jazde. Odvtedy sa mi stale nieco nezdalo, naboj bol vyrazne teplejsi ako pravy. Po asi 5tis km, alebo teda po tyzdni sa z neho uz dymilo, tak teda odtah a na vymenu. Po vymene v znackovom servise sa mi to ale po 1000km znovu prilis nezda. Prvu vymenu robili v Rumunsku, dali novy komplet naboj, symeringy atd, + starsie, ale dobre disky. Druhu vymenu robili v Česku - nový naboj, symering a to co patri. Co s tym moze byt, ze sa to hreje? Nestalo to zrovna malo...
sob kvě 28, 2016 1:59 pm

Mechoš
Příspěvky: 200
Registrován: čtv úno 04, 2010 4:57 pm

Příspěvek

A není problém spíše v brzdovém třmenu nebo válci, že to pořád přibržďuje? Zkus to kolo zvednout a zatočit, mělo by se volně točit, pokud ne tak sundej takový gumový klobouček a zkus povolit seřizovací tisícihran ( je na něm redukce na 10 klíč), popř. vytáhnout desky a s tím třmenem zahýbat. Zpátky to seřídíš tak že dotáhneš a povolíš o 1 - 2 cvaknutí - zase kolo by se mělo volně točit. Jestli je problém ve válci tak nafoukej auto, odbrzdi a na válci vzadu je šroub(tuším 22 nebo 24) - tak ten vyšroubuj co půjde - bacha tím vyřadíš brzd. válec z činnosti!!
sob kvě 28, 2016 6:28 pm

corsair
Příspěvky: 114
Registrován: ned dub 19, 2015 9:33 pm
Bydliště: Tvrdosin

Příspěvek

Cdaka za typ. Vyskusam
ned kvě 29, 2016 9:58 am

Mechoš
Příspěvky: 200
Registrován: čtv úno 04, 2010 4:57 pm

Příspěvek

Proč ti při výměně v ČR měnili zase náboj? Premko jako takové neznám, ale mám za to, že se dají měnit jen ložiska tak jako na DAFu nebo MANu.
ned kvě 29, 2016 11:58 am

corsair
Příspěvky: 114
Registrován: ned dub 19, 2015 9:33 pm
Bydliště: Tvrdosin

Příspěvek

Ja som len používatel, nie mechanik takze ja viem povedat, ze sa z toho kolesa dymilo. Ci sa to da alebo neda vymenit neviem...
ned kvě 29, 2016 1:11 pm

corsair
Příspěvky: 114
Registrován: ned dub 19, 2015 9:33 pm
Bydliště: Tvrdosin

Příspěvek

Mechoš mal si pravdu, pribrzdovanie sa potvrdilo. Uz vyzera OK
sob čer 04, 2016 10:27 am

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti