Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět

Co by jste vybrali?

Iveco Trakker 360 4x4
11
22%
SCANIA 370 4x4
40
78%
 
Celkem hlasů: 51

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Pavel-dnes rano jsem si na tebe vzpomel.Spal jsem v PL,Legnice.A4,vstaval ve tri rano a pokracoval domu,smer Bohumin.Teplomer ukazoval minus 15 ve tri rano jak jsem cistil zuby u auta :D ,to je nepodstatne vsak.Najedu na dalnicu,a k platidlum asi hodina jizdy jsem potkal deset sypacu,v obou smerech.Co me zarazilo,vsichni solily i pri takem mrazu.Vsak u nas se furt rika ze sul pod minus 6 nezabira nebo ze nejde solit,a tam to delaji bezne.Chtel jsem to nafotit ale mam predpotopni Nokii a nejdou mi tu fatky stejne.Maji teda polaci lepsi sul???Jen se ptam.Sypace urcite nemaji lepsi nez ty,jsou to stare kramy natahane z Nemecka,i osmikolky jsem videl.Co je vsak podstatne,tam jedes po uplne suche dalnici,jakoby v lete,jen se za tebou prasi.Zkus to nejak osvetlit,bez nejakych predsudku o psoncich atp.Jeste mam vysledovane ze ty sypace jedi strasne pomalu,mysleno proti nasim,odhaduji ze ani ne 40.
Neřeším...
sob led 28, 2017 8:44 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Iveco vs. Scania pro zimní i letní údržbu cest (vyhrálo Medo

Příspěvek

Tak to ti nevysvětlím, protože to nevím. Jsem na sypači první měsíc a ještě k tomu na inertu, ale co se povídá o soli, tak ta polská je údajně horší než německa (prodávám jak jsem koupil), prej je tam víc vápence či co.

Když už sůl nezabírá, používá se něco jiného, ale název nevím, jen že to je strašně agresivní na nakladače, auta i přírodu a možná už je to i zakázané, nevím.

Proč poláci jezdí pomalu nevím, může to bejt daný systémem, co ovládá nástavbu a dávkování, co mají kluci u nás na sůl, tak jim to funguje do 70km/h, potom se to vypne. Já nemám zpětnou vazbu na rychlost auta, ale zase když bych jel víc jak 40km/h, tak na silnici za mnou nezůstane nic.

A proč jsou polské dálnice suché? Asi nepoužívají postřik solankou. Ale fakt nevím, v Polsku jsem byl jednou a ještě v létě a osobákem.


Obrázek Obrázek Obrázek
BES - běs
čtv úno 02, 2017 4:05 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Iveco vs. Scania pro zimní i letní údržbu cest (vyhrálo Medo

Příspěvek

No asi proto jezdi pomalu ty jejich sypace.A navic opravdu zadne funglovky nemaji jak my.To ze je jejich sul spatna je jasne,tak samo ze ji davaji do klobas ci kde,tam je vse spatne prece ale bezneho smrtelnika zajima po cem jezdi,a o tom to je.A to ke vsi ucte nasim silnicarum se mi tam jezdi v zime vzdy lip.Oni to totiz nenachaji zajit tak daleko jak nasi.I kdyz dnes kolabovalo i PL,pod WW masakr,ale je pravda ze tolik sypacu jsem nikdy nidky nevidel.Ale stejne to bylo malo.
Neřeším...
čtv úno 02, 2017 8:28 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Iveco vs. Scania pro zimní i letní údržbu cest (vyhrálo Medo

Příspěvek

Jak říkám, není to z mojí hlavy, že ta polská sůl je horší, ani nevím, proč by měla být, ale třeba ruská ropa je horší než ta ze zálivu, ale není to tím, že je z ruska, ale protože je prostě moc mladá. Další věc je asi to, kdo to sem doveze a s čím to namýchá, ale to jsou jen spekulace.

No a pěkný auta... Ten Mercedes je u nás na středisku jen jeden a jeden záložní Pheonix, jinak Terrnovky.
BES - běs
čtv úno 02, 2017 8:36 pm

jirkaman
Příspěvky: 124
Registrován: ned bře 14, 2010 8:38 pm
Bydliště: Praha

Re: Iveco vs. Scania pro zimní i letní údržbu cest (vyhrálo Medo

Příspěvek

Neví náhodou někdo, proč posypová sůl prodávaná v cca 5 kg pytlích v supermarketech stojí zhruba 2x tolik než 5 kilových pytlíků kuchyňské soli v tomtéž supermarketu? Je snad posypová sůl o tolik lepší nebo je to jen obchod s lidskou blbostí?
čtv úno 02, 2017 10:17 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: Iveco vs. Scania pro zimní i letní údržbu cest (vyhrálo Medo

Příspěvek

Jirko myslím že to druhé. Lidská blbost je nekonečná.

Jinak posypová sůl je naší hlavní komodita, co je rozvozu týče. Nakládka buď sud salz Heilbronn, nebo Wacker Haigerloch. Rozdíl v té soli asi bude velký. Obecně tady v německu slýchám, že sice cenou nemůžou polské soli konkurovat, ale ta kvalita je podstatně lepší. (asi slanější nebo co :D )

Vloni v zimě jsem vezl sůl někam nad Passau. Nějaké městské technické služby. Měli tam dvě obrovské haly. Ta jedna ještě voněla novotou. Nechal mě vyložit do té poloprázdné staré haly. Říkám že jsou asi jediní, kdo si objednává v takové hovno zimě ještě tolik soli a on že- Zdechni auto a pojď se na něco podívat. Otevřel vrata na té nové halé a já zůstal jak opařený. Až po strop narvané takovou hnědou solí z Maroka. Že jejich šéfstvo chtělo ušetřit, tak že objednali několik vlaků, x tisíc tun a všechno na hovno. V hale jim to ztvrdlo na kamen a hotovo. Naložit do sypače se to prý nedá, že jim to prý zacpává ty šneky... no průser.
Strašně si pochvaloval tu sůl co jsem dovez, že je krásně sypká (suchá)
pát úno 03, 2017 9:58 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Iveco vs. Scania pro zimní i letní údržbu cest (vyhrálo Medo

Příspěvek

Ja myslim ze motoristu zajima jen efekt ,po cem jede,a ne co ma jakou kvalitu papirove.Kazdopadne sypou pri minus 15,to byla cela myslenka.Co to je netusim ale sterk ani pisek to nebyl.Z Helibronnu jsem vozil tu sul nekam dolu do Nemecka,Bad Raichentall nebo tak nejak,na paletach ale.
Neřeším...
pát úno 03, 2017 9:58 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Iveco vs. Scania pro zimní i letní údržbu cest (vyhrálo Medo

Příspěvek

Spíš je otázka , proč v - 15 solit ?
BES - běs
sob úno 04, 2017 4:07 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Iveco vs. Scania pro zimní i letní údržbu cest (vyhrálo Medo

Příspěvek

Netusim .Ale dalnice byla sucha,a otom to je.Zbytek nebudem resit teda.
Neřeším...
sob úno 04, 2017 8:25 am

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Iveco vs. Scania pro zimní i letní údržbu cest (vyhrálo Medo

Příspěvek

Venca R: tak tady máš tu světovou špičku po třech týdnech používání... naštěstí radlici mám Schmidt


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
BES - běs
čtv úno 16, 2017 9:52 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Iveco vs. Scania pro zimní i letní údržbu cest (vyhrálo Medo

Příspěvek

Hezky ti to kvete.Jak ten mates 706MTS to asi jezdit nebude.Myslim tak dlouho.Dnes silnicari v radiu breceli ze vsechny tuny soli co meli navic uz nemaaji...
Neřeším...
čtv úno 16, 2017 10:03 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: Iveco vs. Scania pro zimní i letní údržbu cest (vyhrálo Medo

Příspěvek

Velice rád přivezu. Jakou si račte přát? :lol:
čtv úno 16, 2017 10:27 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Iveco vs. Scania pro zimní i letní údržbu cest (vyhrálo Medo

Příspěvek

Kobit no, českej sráč, na autě nekvete nic, bohužel nástavba Schmidt to není.

My soli máme dost, horší spíš s kamením, ale ono už nic padat nebude. Uvidíme zítra tu ledovku.
BES - běs
čtv úno 16, 2017 10:39 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Iveco vs. Scania pro zimní i letní údržbu cest (vyhrálo Medo

Příspěvek

Kubo nic nevoz prosimte a vyhlizej jaro uz.Ovladani nez,klimy atp,to si poctes hlasek neboj(myslim na displeji)
Neřeším...
pát úno 17, 2017 1:44 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Iveco vs. Scania pro zimní i letní údržbu cest (vyhrálo Medo

Příspěvek

To je slušný. Co by řekl výrobce, na případnou reklamaci....?
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
úte úno 21, 2017 5:22 am

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti