Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

plachta shrnovačka

Příspěvek

mám novou plachtu - shrnovačku a dost s tím zápasím. Očekával jsem od toho snížení námahy, ale je to spíš opak. Má na to někdo nějaký "grif", nebo to je tím, že je nová a zmrzlá?
úte led 10, 2017 12:08 pm

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Nová a zmrzlá,to je vždycky boj :-) Musí se trochu ochodit :wink:
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
úte led 10, 2017 11:01 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ne kazdy tu shrnovacku umi udelat.Je pravda ze ted v mrazech se plachta lame,a jde to hur,alle mam treba Schwarzmuler naves a tam to jde opravdu jednou rukou,kdyz teda neni minus sorok.To same strecha,zatlacis a jde.Nemam nic vyhnute ale,stloupky,late.Kdysi byl nejaky naves zn.Samro ,mel to Steel trans Kosice,a tam jsme novy lowdeck se slovakem tahali ve dvou,a neslo to otevrit,v lete.Pokud tam mas jeste tu sit vsitou proti vyrezani,je to katastrofa.Ty mas jen novou plachtu na starem navesu nebo cele to je nove?Kde se ti to seka,kolem stloupku??
Neřeším...
čtv led 12, 2017 7:24 am

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

@jozin: celá nástavba je nová i s profily, síť proti prořezání nemám, materiál-plachta je rakouská, ale vypadá to že ten gumový lem nahoře to drží -je to natěsno a jak se to krabatí tak se to nahoře šprajcuje, ale taky je fakt, že jsem na to nemehlo a mráz dělá své, Uvažoval jsem, ře bych pod tu gumu mezi plachtu našpricovat silikonový olej (ne do pojezdu), je to blbý nápad, dobrý nápad nebo jaký je to nápad:)
čtv led 12, 2017 6:58 pm

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Myslím že nápad nedobrý, bude se na to lepit prach a bordel,nová plachta musí jezdit,až se trochu ochodí :wink:

Já léčil olejem ve spreji až staré plachty a zarezlé rolny,kde už není co zkazit
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
čtv led 12, 2017 10:50 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ja bych to nemazal.Ta guma tam je od toho aby tam nezatikalo behel jizdy,pokud se teda bavime o te cerne nahore,na shrnovani nema zadny vliv jen kolem sloupku to musis tak jakoby objet.Nevim zda sem se vyjadril dobre.
Neřeším...
pát led 13, 2017 7:40 am

milan.p
Příspěvky: 493
Registrován: úte čer 24, 2008 9:16 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Jestli to chceš namazat tak mýdlem, nejlepší je kostka s jelenem, olej gumovým věcem nedělá dobře 8)
pát led 13, 2017 9:00 am

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

díky, každopádně tam strčím oči cože se to tam šprajcuje, jinak on prý silikonový olej nemrzne:) ale je fakt, že se pak může více lepit na to sajrajt.
Ještě jsem se chtěl zeptat starých harcovníků co už viděli ledasco, jestli někdo měl na nástavbě nějaký mechanismus (kladka +lanko) na srolování-třeba přes kličku?
pát led 13, 2017 1:31 pm

mikac
Příspěvky: 427
Registrován: stř led 07, 2009 7:25 pm
Bydliště: Valašské klobouky- Lipina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

to rolování mám. na plachtě z vnitřku je taková kapsa přes celou délku a tam zasunu kus ocele nebo hliníku nebo co to je. Na koci ze zadní části auta je čtyř hran,ten nasadíš na kliku a vytočíš to hore
Obrázek

LF 45.170 7,5t
LF45.220 12 T
pát led 13, 2017 4:54 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jako pres lanko shrnovat bok??To jsem nevidel,ale treba to je.Osobne myslim ze to je blbost ale.Jediny naves co ma kliku asi je Berger,v zadu ji nasadis a sponujes,ale to je asi neco jineho.
Neřeším...
pát led 13, 2017 5:41 pm

Alešák
Příspěvky: 2402
Registrován: stř lis 12, 2008 8:03 pm
Bydliště: Milovice

Příspěvek

To co myslí mikac. Tak to se dělalo na starých schrnovačkách (střecha boky v celku) Prostředkem na boku byla hliníková lať po celé délce. Nato se sasadila taková klyka s kloubem a plachta se vytočila pěkně nahoru. Měl to dost na autech BOŠINA. ilustrační foto
Obrázek
pát led 13, 2017 6:42 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

@jozin: jo, napinak vzadu na kliku nemyslím, to už mám. Já myslel spíš mechanismus, že lanko by bylo protáhle skrz pojezdy a vyvedené čelem návěsu, ale stylem nekonečného lanka jako žaluzie.
Dále by to šlo přes kladku, která by asi byla na tom čele nahoře a dále by to šlo (to lanko) na nějakou rozetu na kliku co by byla dole. U těchto věcí se to blbě popisuj,e asi by to chtělo schema. Další věc je ta, že když to jde těžko a plachta je "zaprasená", tak se můžu jít rovnou převlíct. Takže takový mechanismus není jenom o nějaké frajeřince.
pát led 13, 2017 6:58 pm

mikac
Příspěvky: 427
Registrován: stř led 07, 2009 7:25 pm
Bydliště: Valašské klobouky- Lipina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Alešák : to je přesně ono. Už sem to auto s tím tak koupil,ale oddělal jsem to. Použil jsem to parkrát na podzim a v zimě když pořádne foukalo, vozím vysoké okna. A asi uplně dokonalé to není no.
Obrázek

LF 45.170 7,5t
LF45.220 12 T
pát led 13, 2017 7:53 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů