Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Příspěvek

jo a poláci mi tenkrát celkem pomohli, sháněl sem tažnou tyč, filtry, v jednom kšeftu neměli, neva, dali mi chlapíka kterej jel se mnou do druhýho kšeftu kde to měli, napřed vše obvolal a nic za to nechtěl :shock: od té doby se tomu nesměju když mi poláci říkávali že jsme odjakživa bratanci češi a poláci

u nás je zvyk nad nimi ohrnovat nos, ale v lecčem jsou dál než my
stř led 18, 2017 8:00 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

jj.Tak nejak to tam funguje.Cesi umi jen pomlouvat a nadavat na ostatni,nikdo jim neni dost dobry.Vcera mi doslo kafe,nekde u Lispksa,dojel pl.od mega firmy Skat,oranzovy Daf,chlap pred duchodem,vezmu plnou hrst zlotych co mi lezi v aute,hrnek na kafe a rikam mu.cau,neprodas mi trochu kavy?Dosla mi,dam ti zlote.On kouka na me,sahne nekam za sebe a dal mi cele baleni vakuovane Jacobs,te zelene.Rikam,to je moc,ale neva kolik chces,v ruce 30zl a on nic,to si nech,das priste ty me...Cumim na nej jak na vola,on rika mej se a cau. :D .U nas mame jednoho ridice,stal vikend u Dortmund,Vedle polak,nenatocil,Polak jde za nim a prosi ho,kable natazene,on ze neni problem,dej mi 20e a ja te nakopnu.Polak cumi jak chuj,da mu ty prachy a on ho nastartuje....Debil,a jeste se tim chlubi jak jde po place(jmeno nebudu zminovat ani znacku ale je mi hamba za nej)
Neřeším...
stř led 18, 2017 8:31 pm

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Aditiva fungují,jak do nafty,tak do oleje :wink:
Léta je používám a žádný problém,naopak jsem nedávno řešil,že na pumpě,na které normálně tankuju,zamrzly před 14 dny stojany,venku bylo -16 "C a foukal vítr,mno já měl natankovánu jejich naftu,se svým aditivem a normálně jsem jezdil,známý který tam tankuje taky,zamrznul stejně jak jejich stojany :twisted: Vysrážený parafín je svinstvo :wink:
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
stř led 18, 2017 8:33 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Příspěvek

ty, ale jestli jim v -16 zamrznou stojany tak to není normální pumpa :D
stř led 18, 2017 8:41 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Příspěvek

jožine, 50 eur za start, to si musel frajer vymyslet, to by mu snad nikdo nedal.....


a jestli jo tak je to hovado a brzy se mu to vrátí doufám.....
stř led 18, 2017 8:50 pm

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Příspěvek

Palivák z 3 měsíce staré Scanie, natankováno předminulý pátek na OMV Poděbrady, na firmu asi 100 km, o víkendu -25 a v pondělí tohle
Obrázek
stř led 18, 2017 8:54 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

My máme benkalor - ráno do toho skočím, -13 a na první otočení to chytlo
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
stř led 18, 2017 9:45 pm

romus145
Příspěvky: 883
Registrován: sob úno 16, 2013 6:14 pm
Bydliště: Moravské Budějovice

Příspěvek

poláci jsou super, v Turecku sem s nima tahal v kolonách a dokonce jednou sem s jedním stál asi 3 dny a chodili jsme spolu do hospody, kecat k auto a tak různě. A pak s dalšíma polákama na terminálu, mě je jedno kdo to je ať je to Rumun, Polák, Turek lidi si musí pomáhat. Jsem asi ještě moc mladý a nezkažený, ale nedělá mě problém vyskočit z auta a jít kolegovi ukázat aby nikoho neorval.
Jinak k té naftě, kolega co jezdil Ruské země tak měl dvě piksle nějakého doktora a ještě cosi a to prý rozmrazilo zamrzlou naftu, kupoval to kdesi v Rusku. Jinak říkal, že taky dávali benzín a právě tady tyto aditiva.
stř led 18, 2017 10:18 pm

Vejr
Příspěvky: 286
Registrován: ned říj 24, 2010 11:06 pm
Bydliště: Kladno

Příspěvek

rusák mi vyprávěl jak to řešej na sibiři - někde pod návěsem pověšenej řetěz zabalenej v igelitu, natankuje a ten zmrzlej řetěz strčí do nádrže a parafín se na něm vysráží.
Zajímavý je že 30% bio na který jezdíme nezamrzá, Měl jsem v Krumlově -22 a pohoda, spíš mi chvíli stávkovalo AdBlue
čtv led 19, 2017 2:28 pm

mikac
Příspěvky: 427
Registrován: stř led 07, 2009 7:25 pm
Bydliště: Valašské klobouky- Lipina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Já bych spíš potřeboval jestli nemá někdo zkušenost přímo s aditivem na vyčistění vstřiků. Četl jsem že TEC2000 je top,ale nevím. Jeden vstřik už trochu stávkuje a sem tam to cukne.
Obrázek

LF 45.170 7,5t
LF45.220 12 T
čtv led 19, 2017 2:43 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Spatne jsi to cetl.20e za start ziinkasoval od Polaka.Jeste se tim netaji.V ruku jsem lil uplne vse,od benzinu,50litru na nadrz,pred tim olej,pres bezdovku,ta musi byt ta stara zluta jen vicko.po ten Skyt.Oni davaji do nadrze retez,na ketry se ten led prichiti,jen to pak nejde vytahnout pres viko.Ruzne zarovky atp,podpalena pneumatika pod autem je standart jen to je na prd trubky z plastu zhori,takze s citem.Vseobecne tam plati ze rus si poradi vzdy.
Neřeším...
čtv led 19, 2017 5:37 pm

tatrák pája
Příspěvky: 373
Registrován: úte črc 01, 2014 8:57 am
Bydliště: praha

Příspěvek

Ahoj vespolek, též máme vlastní bencalor a jelikož je útlum, máme naftu od prosince, tudíž bez aditiv. po konzultaci s výrobcem aditiv již nemá cenu je přidávat. Musí se přidat ideálně při stáčení, dokud má nafta teplotu nad 0 stupňů, potom se již nespojí a vznikne z aditiva mýdlo.
Tedy jediným řešením je pro starší auta benzín a pro common rail petrolej přímo do nádrže. Jaký dáváte asi poměr?
sob led 21, 2017 1:44 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Osobně bych natankoval do běžícho auta, trochu se projel aby se zpátečkou nafta ohřála a nalil tam aditiva
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
sob led 21, 2017 4:46 pm

PETR1
Příspěvky: 442
Registrován: ned bře 21, 2010 11:46 am
Bydliště: u tří koček

Příspěvek

přidám odkaz na firmu Kernite z Měšic (nyní se jmenují jinak)zabývající se mazivy a aditivy,moc se o ní neví já vyzkoušel jejich vazelínu kýbl stál myslím 11tis což je raketa,nechal jsem si je předvéct test na tlak,teplotu opravdu funguje mazali jsme s tím jen kardanky,svisláky. mají i aditivum do nafty místní JZD krom jiných má automatické dávkování na bencaloru,co mi říkali chlapi od té doby co to používají prý neměli na ničem žádné problémy se vstřikovací soustavou

http://ncheurope.com/cz/solutions/lubri ... additives/
sob led 21, 2017 7:55 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

v rusku tomu říkaj "antidepresivum" nebo tak nějak ...je to špičková věc, do nádrže, kterou mužeš šťouchat klackem, jako ten filtr výš...naleješ a rozpouští se ti to před očima ... ale jinak sem dával i benzín 1\ 10-15 ti cca a pohoda , ale zažil sem tam jen max -42-43 pod 25-30 už se auta nechcípaj na delší dobu, jak pul hodky.. spíš vubec ne...(ve větru to v trubkách zamrzne i za 20 min) takže se to v pohodě točí od motoru to teplo .. pod - 40 je to skoro nerozchoditelný.... používali se topný tělíska, přenosky lampy a podobně , někteří kovaní "dalnoboj" maj auta po domácku kolikrát hodně vychytaně upravený na zimu ....jo a je tam solidarita , jako si v eu už nikdo neumí ani představit .... sou úseky, kde nexistuje nezastavit u stojícího auta, aniž by se člověk zeptal, jestli vše ok.... dodržují se tam nepsaný pravidla, který tu už nidko skoro nechápe ...kromě jožina a pár dalších :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob led 21, 2017 9:32 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů