Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bejček
Příspěvky: 115
Registrován: stř led 05, 2011 5:42 pm
Bydliště: Netřebice (Český krumlov)

Překládání cementu z vagonu

Příspěvek

Ahoj kluci,nejezdíte někdo na silu ? Já už delší dobu,ale v pondělí mám jet prvně k vagonu.Vím jen že to je ten samý princip natlakovat a pustit do návěsu ale jakým kohoutem,má to nějaký přífuk... ? Díky :-)
stř úno 22, 2017 4:20 pm

ouja
Příspěvky: 6
Registrován: čtv říj 01, 2009 9:13 pm

Re: Překládání cementu z vagonu

Příspěvek

Čau, natlakuješ normálně z bečky, já měl na návěsu koncovkou na úzkou hadici, do bečky to tlačíš přes stejnou trubku ze které normálně foukáš do sila. Na vagónu jsou dvě trubky, na natlakování s ovl. ventilem a pak ta kterou to pouštíš do bečky taky s ventilem. Takže napojíš hadice,otevřeš na vagonu vzduch aby se natlakoval,hlídáš podle budíku na bečce, jestli si dobře pamatuju necelý 2 atm., pak otevřeš ventil aby to valilo z vagonu ven do bečky. Vejdou se tam tuším 2 cibule z vagonu, tzn. jeden vagon na 2 návěsy. Už na tom nějakej pátek nejezdím, tak snad si to pamatuju dobře.
stř úno 22, 2017 8:29 pm

Uživatelský avatar
Bejček
Příspěvky: 115
Registrován: stř led 05, 2011 5:42 pm
Bydliště: Netřebice (Český krumlov)

Re: Překládání cementu z vagonu

Příspěvek

Moc děkuju aspoň nějakou představu teď mám :-)
stř úno 22, 2017 11:19 pm

Tommy66
Příspěvky: 269
Registrován: sob pro 01, 2012 7:30 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Překládání cementu z vagonu

Příspěvek

Nejdřív obejdi vagon ( i z druhé strany ) a zkontroluj že jsou všechny uzávěry na trubkách z vagonu pořádně zaklepané, všechny ventily pro odvětrávání vagonu jsou otevřené a táhla v poloze zavřeno.
Na cisterně musíš mít otevřený odfuk a všechny ostatní ventili zavřené.
Hlavně si pořádně zkontroluj že máš hadice dobře připojené a dobře zaklepanou redukci na vagonu ( ve chvíli kdy do vagonu pustíš vzduch tak už to nezastavíš :-( )
Potom zavři ventil na cibuli kterou budeš brát a táhlo dej do polohy otevřeno, začni tlakovat a když budeš mít na budíku cca 1,6 tak otevři komory.
Pak jenom počkej než cement přejede do sila....já mám "A" potrubí a trvá to cca 15-20 minut. Pokud máš kruhovou trysku na konci doporučuji mírně pootevřít - nezasere se ti materiálem. Ve chcíli kdy ti klesne tlak ve vzduchovém potrubí vypni kompresor, zavři táhlo na vagonu, otevři na vagonu výpustný ventil a zavři komory na sile. Potom jenom počkej až se vypustí všechen vzduch z vagonu a teprve potom začni odpojovat hadice.
čtv úno 23, 2017 2:52 pm

Uživatelský avatar
Bejček
Příspěvky: 115
Registrován: stř led 05, 2011 5:42 pm
Bydliště: Netřebice (Český krumlov)

Re: Překládání cementu z vagonu

Příspěvek

A platí to co říkal kolega? Jedna cibule pul fůry ?
čtv úno 23, 2017 7:25 pm

Tommy66
Příspěvky: 269
Registrován: sob pro 01, 2012 7:30 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Překládání cementu z vagonu

Příspěvek

Teoreticky ano. Záleží jaký je to cement, kolik máš povolenou nosnost a na kolik plní cibule cementárna.
Já beru v Hranicích a jedna cibule je cca 14t, takže beru dvě a jedu........zítra mně to čeká taky :-)
čtv úno 23, 2017 8:16 pm

Uživatelský avatar
Bejček
Příspěvky: 115
Registrován: stř led 05, 2011 5:42 pm
Bydliště: Netřebice (Český krumlov)

Re: Překládání cementu z vagonu

Příspěvek

Já to budu nakládat v rakousku a cement přijede myslím z Ladce no nechám se překvapit v pondělí,neměl bych tam být sám tak on mi někdo radu dá :wink:
čtv úno 23, 2017 8:38 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů