Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: LED světla přívěs

Příspěvek

Vložil nebo přiložil???
Spodní zapojení je správně - odpor paralelně k LED světlu...

Obrázek
úte zář 05, 2017 7:21 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: LED světla přívěs

Příspěvek

ale to nefunguje takle ..... modul hlídání odběrů proudu vysílá impulzy a měří jestli je žárovka a pod... OK ... když dojde na záměnu za LED i klidně s odporem tak ta led bude blikat furt ... bud se musí spolu se světly dát origo krabice , která to eliminuje, :wink: nebo vypnout hlídání v PC auta ....a kor "hvězdy" jsou na tohle svině.... :mrgreen:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
úte zář 05, 2017 10:31 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: LED světla přívěs

Příspěvek

Zkoušel jsem paralelně i do série. No aspoň už to neproblikává, když je to vypnutý.
BES - běs
stř zář 06, 2017 8:50 am

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: LED světla přívěs

Příspěvek

Tak ono to problikávalo i bez zapnutí... To nebylo z původního příspěvku poznat. Holt to ten Meďák testuje impulsem. Žárovka se totiž jinak (odporově) chová rozsvícená a nerozsvícená, takže to kompjůtr špatně vyhodnotí... Já to mám odzkoušený jen na Stralisu, kde nejde vyřadit hlídání žárovek, na druhou stranu to hlídá až při zapnutí světla podle proudového odběru, MB to holt testuje na zkrat průběžně... U MB by to hlídání asi mělo jít vyřadit...
pon zář 11, 2017 6:37 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: LED světla přívěs

Příspěvek

Ještě mě napadlo, že by to šlo možná vyřešit relátkem, kdy by v klidovém stavu byl přívod ke světlu zapojen na relátku do zkratu a při zapnutí světel by relátko "rozpojilo" zkrat a sepnulo obvod s Ledkou a odporem... Ale je to bez záruky. Není mi známo, jak konkrétně u MB funguje ten test žárovek impulsem...
pon zář 11, 2017 7:57 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: LED světla přívěs

Příspěvek

Kašlu na to, dám tam normální světla.

Jo, mercedes si je očuchává hned po startu.
BES - běs
pon zář 11, 2017 9:34 pm

Kaya213
Příspěvky: 12
Registrován: ned čer 30, 2019 11:16 am

Re: LED světla přívěs

Příspěvek

Zdravím no něco podobného mi dělalo na karavanu a bylo to špatnou zásuvku na autě. Třeba by to mohlo být ten sami problém jakože zapojení přívěsu na na kabinu, škoda že se to nedá řešit nějak externě třeba nějakými podobnými podobnými přídavnými světly. Jakože blinkry na návěsů. Ale asi je to blbost.
stř kvě 26, 2021 10:21 am

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů