Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Mrzák
Příspěvky: 7
Registrován: stř zář 20, 2017 9:05 pm

Naklápění světel MB 814

Příspěvek

Ahoj chlapi.
Koupil jsem MB 814K z německa a jsem celkem nadšený jednoduchostí a odolností auta. Ale samozřejmě má pár vad. jedna z vad je že mi nejde naklápění světel. Našel jsem kousek od světla prasklou hadičku, která byla součástí systému k naklápění světel. Po sundání budíků jsem se dostal zezadu k ovladači naklápění a viděl jsem že jedna z hadiček je prázdná (v druhé byla modrá tekutina). Nemáte někdo zkušenosti s výměnou nebo doplněním tekutiny? Díky za radu
čtv zář 28, 2017 10:29 pm

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Re: Naklápění světel MB 814

Příspěvek

Ahoj,měl jsem Mercedes 814 ,byl to úžasný a spolehlivý vůz,ale naklápění mi nikdy nefungovalo.Jde o zastaralý systém s plastovými hadičkami které časem vykřehnou a lámou se po celé délce,pak vyteče kapalina a je dokonáno ...
Myslím že to nejde nijak uspokojivě opravit,rozhodně ne za rozumné peníze,svého času používal podobný systém Škoda Favorit a tam se to už u ročních vozů kazilo.

Já to neřešil a STK jsem vždy prošel bez problémů :pray:

Pak mě ještě zlobil ovládací knoflík volnoběhu vpravo pod volantem "sytič",který se mi neustále povoloval,nakonec jsem si koupil nové lanko i s knoflíkem,ale než jsem ho stihl namontovat,tak se auto prodalo,kdybys měl zájem tak mi ještě zabalené leží v garáži :-)
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
pát zář 29, 2017 12:24 am

Mrzák
Příspěvky: 7
Registrován: stř zář 20, 2017 9:05 pm

Re: Naklápění světel MB 814

Příspěvek

Ahoj. Ovládání ručního plynu mi funguje,ale vůbec ho nepoužívám. Mám trochu problémy s během motoru. Zdá se mi jako by na volnoběh zakopával. Pak při ustálené rychlosti, když drobet uberu plyn se mi zdá, jako by šel na tři válce. Nevím jestli třeba někde nepřisává vzduch nebo tak. Ale to bude hledání jak jehly v seně
úte říj 03, 2017 8:33 am

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Re: Naklápění světel MB 814

Příspěvek

Nahraj sem video jak ten motor běží... Hlučnější chod a mírná nepravidelnost je u toho auta normální,ale zase nesmí to bejt moc :)
Já na autě tehdy řešil vstřiky,a nechal seřídit ventily a po nich se chod motoru značně zlepšil a hlavně to pak absolutně nekouřilo.
Ještě nevím zda máš šestiválec bez turba,čtyřválec s turbem a nebo pětiválec EcoPower,já měl ten čtyřválec s turbem a byl to trošku žentour,ale nikdy nezklamal.

Ten ruční plyn jsem používal prakticky každé ráno,protože otáčky na které běžel motor teplý,pro klidný běh studenýho motoru nestačily,musel jsem vždy po ránu trochu přidat,aby se to tolik neklepalo a po ohřátí jsem je stahoval do normálu
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
stř říj 04, 2017 10:25 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů