Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Jiri Vobruba
Příspěvky: 19
Registrován: úte led 23, 2018 7:32 am
Bydliště: Severní čechy

Uzávěrka diferenciálu LIAZ 150

Příspěvek

Ahoj kluci,prosím o radu. Koupil sem liazku 150,261 r.v.1990 a bohužel sem přišel na to,že mi nejde uzávěrka. Postupně sem zkoušel a zprovozňoval vše co sem dokázal. Ovládací ventil,manžeta válečku uzávěrky prostě vše funguje. Tak sem to znovu rozebral a zkusil mechanicky. Bohužel nejde zařadit. Nemá někdo schéma nebo neví jak to tam je vymyšlený? Než se pustim do rozebírání. Abych si posháněl díly. Další věc je,že fakt netuším jak rozeznat jakou nápravu tam mám. A tim se dostávám k další poruše a tou je tekoucí náboj kola. Zase netuším co je to za nápravu,tak bych prostě potřeboval zjistit co tam mam,abych mohl nakoupit gufera O kroužek a nejspíš radši i kroužek po kterým běhá gufero,protože počítam,že bude mít drážku. Snad mi tu někdo dokáže poradit.
úte led 23, 2018 3:01 pm

BUBENIK
Příspěvky: 532
Registrován: čtv dub 29, 2010 5:34 pm
Bydliště: doma

Re: Uzávěrka diferenciálu LIAZ 150

Příspěvek

Zkus se podívat/zeptat zde,viz odkaz,tam se určitě něco dočteš,případně dostaneš odpověď.

http://www.truck-forum.cz/forum/viewtopic.php?f=6&t=889
Pane Tohle není vobyčejnej nákladák To je TATRA

A teď šroubovákem tady to udělátko takhle pošoupneš...no....takhle...no a je to v prdeli
úte led 23, 2018 3:58 pm

Uživatelský avatar
Melda
Příspěvky: 630
Registrován: čtv úno 14, 2008 8:16 am
Bydliště: Na severu

Re: Uzávěrka diferenciálu LIAZ 150

Příspěvek

Ten ovládací váleček přes řadící vidlici zasouvá 21 do 17. Kolíky které vidíš na 21 bývají polámané nebo rozpláclé a potom nejde zařadit uzávěrka. Demontáž ? Jak Luboš na Lakatoši.
To musíš kardanku dolů, vytáhnout poloosy, vytáhnout diferák ze skříně a tady nastává problém. Ta sviňa je ukrutně těžká. Já ho zavěšoval hupcukem na korbu. Nezapomeň na řadící vidlici vyměnit těsnící O kroužek. Náhradní díly nejsou překvapivě drahý ( Madara). Jinak přejdi do vlákna Liaz 150. Na identifikaci nápravy by to chtělo fotku reduktoru. Nebo alespoň jeho popis.
Obrázek
úte led 23, 2018 7:25 pm

Jiri Vobruba
Příspěvky: 19
Registrován: úte led 23, 2018 7:32 am
Bydliště: Severní čechy

Re: Uzávěrka diferenciálu LIAZ 150

Příspěvek

Meldo mockrát dik,tohle sem potřeboval vidět. Omlouvám se ale nejsem v těchhle fórech zběhlej, takže cokoliv tu někde dohledávat je pro mě docela oříšek. Fotku mám tak ji sem zkusim nějak dostat
Obrázek
úte led 23, 2018 9:10 pm

Jiri Vobruba
Příspěvky: 19
Registrován: úte led 23, 2018 7:32 am
Bydliště: Severní čechy

Re: Uzávěrka diferenciálu LIAZ 150

Příspěvek

Jo ještě bych tě poprosil jestli nevíš katalogový číslo,nebo přesný název,abych se kouknul kde bych to sehnal a za jaký prachy to bude.No a nebo jestli znáš dodavatele těch dílů.
úte led 23, 2018 9:16 pm

BUBENIK
Příspěvky: 532
Registrován: čtv dub 29, 2010 5:34 pm
Bydliště: doma

Re: Uzávěrka diferenciálu LIAZ 150

Příspěvek

Jiri Vobruba:

Já v těch typech zběhlej nejsem,rozdělat/opravit/složit umím i když už jsem to 25 let nedělal.
Omlouvám se ale nejsem v těchhle fórech zběhlej, takže cokoliv tu někde dohledávat je pro mě docela oříšek.
Když klikneš na odkaz níže ode mne,tak se dostaneš přímo do sekce LIAZ - řada 150 a 151 (sklápěče apod.)

http://www.truck-forum.cz/forum/viewtop ... start=3570
Pane Tohle není vobyčejnej nákladák To je TATRA

A teď šroubovákem tady to udělátko takhle pošoupneš...no....takhle...no a je to v prdeli
stř led 24, 2018 1:25 am

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů