Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Klínování a následné přejetí

Příspěvek

Tak se pochlubte...
Klínujete, kolik klínů jste už přejeli? :-D

V práci klínuju, když stojím fakt v blbým kopci, na rovině nebo mírnej kopeček vůbec - pokus o rozjetí přes něj asi vždy, ale pak mi to vždy doteklo.
U hasičů jsem k tomu občas donucen, a jednou, když jsem měl popojet s vozidlem, ho NĚKDO zaklínoval a se slovy "to nějak nejede" vystřelil k přední náprávě a urvala se ta část, která se má zarazit do země :-D

Jinak to považuju za nesmysl a přežitek z dob trambusů, kde ty ruční brzdy byli ruční doslova. Nevěřím, že dnešní auto se svévolně odbrzdí, nebo že dokáže svévolně ruční brzdu překonat
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
ned bře 24, 2019 7:17 am

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Klínování a následné přejetí

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne úte úno 11, 2020 7:31 pm, celkem upraveno 1 x.
ned bře 24, 2019 8:11 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Klínování a následné přejetí

Příspěvek

Jo, tenkrát v zimě jsem taky zastavil a auto se svévolně klouzalo po sněhu dolu - takže jsem vystoupil, vrazil tam klín a řešil co dál.
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
ned bře 24, 2019 12:16 pm

Der Sankte
Příspěvky: 767
Registrován: pon úno 04, 2013 9:57 pm
Bydliště: Praha

Re: Klínování a následné přejetí

Příspěvek

Klínuju, jen když je to dané předpisy tam kde skládám, třeba Coca Cola nebo jednou Carrier kam jsem vezl halové výparníky. Tam jsem taky po složení skočil do auta a divil se, že to nejde ani dopředu ani dozadu. Nejdříve jsem myslel, že je to ručkou, neb na Actrosu se odbržďovala téměř neslyšně. Zabralo mi to tak 20 vteřin přemýšlení, než jsem si na klíny vzpomněl :D . Naštěstí nebyli žádní diváci, tak jsem byl potupen jen sám před sebou :D
ned bře 24, 2019 4:00 pm

Vejr
Příspěvky: 286
Registrován: ned říj 24, 2010 11:06 pm
Bydliště: Kladno

Re: Klínování a následné přejetí

Příspěvek

kdo tohle nemá za sebou tak kecá
na spoustě firem je klínování na rampě povinné, kolikrát tam mají vlastní klín na řetězu
spíš mě dovede nasr*t když dojedu na přepřah, návěs není ani zaklínovanej ani vytažená ručka. A protože už mám taky pupek tak si většinou couvnu pod návěs tak napůl, přizvednu a jdu zapřáhnout hadice a kabely. Když se to na člověka rozjede při zapojení hadic ...... :twisted:
ned bře 24, 2019 4:48 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11907
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Klínování a následné přejetí

Příspěvek

Vejr..dodržuj "grif " a nestane se :mrgreen: Ti to
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned bře 24, 2019 4:52 pm

Uživatelský avatar
MILOŠ
Příspěvky: 182
Registrován: úte led 11, 2011 5:20 pm
Bydliště: HLINSKO

Re: Klínování a následné přejetí

Příspěvek

Davide,ja si jich takle zkurvil uz mraky,plastovej a pokazde je v prdeli,cemexaci to prej chtej zavezt klinovani i na betonarkach.
ned bře 24, 2019 6:50 pm

Uživatelský avatar
MACÍNO
mat
Příspěvky: 447
Registrován: úte čer 16, 2009 5:31 pm
Bydliště: Kutná Hora

Re: Klínování a následné přejetí

Příspěvek

Copak Cemex, to je jinej oddíl na předpisy....

Když spím v autě, tak jsem ho nedal snad nikdy. Ale doma na víkend nebo jen přes noc, tak pokaždý...
ned bře 24, 2019 7:24 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Klínování a následné přejetí

Příspěvek

Milošu už to maj. Dodržujou to zatím jen na noc. Ale čekám, kdy nějaká chytrá hlava si toho všimne u budou to vyžadovat i během dne
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
ned bře 24, 2019 10:52 pm

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Re: Klínování a následné přejetí

Příspěvek

Tak já klínuju návěs prakticky denně,ve fabrice to mají dané předpisy,aby se při nakládání nepohnul od rampy... Totiž v tiskárně mají krátký "nos" rampy a nafoukaný návěs až nahoru,během nakládání klesá až na dorazy a tím se odtahuje od rampy,a taky těmi rázy od dorážení palet,o nějaký ten centimetry,dva popojede :D A to je přesně otázka mezi tím jestli rampa vydrží na autě a nebo spadne a sklopí se.

Ale mám na to fígl,couvnu k rampě v jízdní poloze,zabrzdím a nafoukám návěs co to jde,pak dám před levé přední kolo návěsu klín,tak aby byl viditelný a kousek si ho odsadím od pneu. Pří kontrole hned vidí že mám zaklínováno a mě to umožní i potom ten klín zase normálně vyndat,bez čekání na nafoukání a zvednutí návěsu,protože kdž ho dám nafest,neskutečně se tam pod kolo "zakousne" a nejde ven ani zaboha :-)

Klín jsem si zatím ještě nikdy nepřejel,vždy jsem si ho všiml včas.
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
ned bře 24, 2019 11:24 pm

Uživatelský avatar
LUKA
chcanda
Příspěvky: 3580
Registrován: čtv črc 12, 2007 10:16 pm
Bydliště: Praha/Litvínov

Re: Klínování a následné přejetí

Příspěvek

klín dávám pod nohu na vleku na placato abych nemusel tolik točit :lol: :lol: :lol:
L I A Z 18.33 SB
úte bře 26, 2019 5:55 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů