Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Dufek22
Příspěvky: 4
Registrován: pon pro 30, 2019 6:06 pm

Radiostanice Mercedes

Příspěvek

Potřeboval bych radu. Mám v Mercedesu Actros 932.07,1844. Již připravenou elektriku i z reprákem i z anténou již z výroby . A chtěl bych přímo na to připojit stanici. Bylo mi řečeno , že na to pasuje jen Originál stanice. Je to tak ? A nebo jse dá koupit přípojka i na ostatní stanice ? Ale aby jse to dalo zapojit do té původní kabeláže a fungovalo vše jak má .
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
úte pro 31, 2019 1:06 pm

Uživatelský avatar
Melda
Příspěvky: 630
Registrován: čtv úno 14, 2008 8:16 am
Bydliště: Na severu

Re: Radiostanice Mercedes

Příspěvek

Přechodky na tyto konektory bude asi problém https://www.vysilacky.com/eshop/produkt ... -konektory
Já to vidím na překonektorování všeho + zjištění napájecího napětí 12 nebo 24V.
úte pro 31, 2019 5:11 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Radiostanice Mercedes

Příspěvek

Kabeláž a konektory na fotce nejsou k vysílačce, ale k Toll Collectu... Napájení (24V) z konektoru použít lze, ale bude potřeba pořídit CB stanici, která 24V umí...
stř led 01, 2020 4:39 pm

Dufek22
Příspěvky: 4
Registrován: pon pro 30, 2019 6:06 pm

Re: Radiostanice Mercedes

Příspěvek

A co je to prosím toll collet ? No právě mi přišlo jako by to vedlo k reproduktoru a je to připojené k té malé anténě. Co je uprostřed vozu. Tak , že by s toho šlo použít napájení plus a mínus ? A Anténu bych musel dát jinou ? A reproduktor též jiný .. Mám tuhle stanici..
Obrázek

Obrázek

Obrázek
stř led 01, 2020 7:09 pm

Dufek22
Příspěvky: 4
Registrován: pon pro 30, 2019 6:06 pm

Re: Radiostanice Mercedes

Příspěvek

Jo už chápu kabeláž je na placení silnic .. ☺️
stř led 01, 2020 7:11 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Radiostanice Mercedes

Příspěvek

Original vysielacka mercedes je zapojena takto.
Obrázek Obrázek Obrázek

Na mercedes vysielacke je pisane 24v.

Tvoje je asi na 12v ?? Ja by som si spravil asi vsetko svoje. Aj antenu, aj menic a aj reproduktor.
čtv led 02, 2020 6:56 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Radiostanice Mercedes

Příspěvek

Já mám u Arocse stejnou přípravu.
BES - běs
čtv led 02, 2020 7:59 pm

Dufek22
Příspěvky: 4
Registrován: pon pro 30, 2019 6:06 pm

Re: Radiostanice Mercedes

Příspěvek

Jé konečně fotka stanice z druhé strany. Děkuji moc. 👍🏻 Pořád sem zkoumal jak to je a není . No nemám tam tu přípravu. A s autem někam nemohu. Je napojené na GPS . Tak , že budu muset zkusit vše sám . Anténa se prý nechá navrtat ze vnitřku když se vyndá světlo v kabině . Akorát to auto je hodně velké tak budu muset přijít na to jak dlouho. A nemám pořád jasno kde vezmu + a - .. Možná bych to zkusila té svorkovnice na ten Toll collet. Akorát potom seřízení no..
pát led 03, 2020 9:26 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů