Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
vencaZE
Příspěvky: 188
Registrován: stř črc 25, 2007 12:58 pm
Bydliště: Plzeňský kraj

Příspěvek

No a který jsou to tyhle místa co se jim vyhnout lépe ??
Proč by jsme se dřeli,když můžeme spálit trochu nafty.
DEF-DAF____http://www.svobodni.cz
ned zář 16, 2012 7:09 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11910
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

vencaZE

Příspěvek

teď sem Tě nějak nepochňopil.. :D
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned zář 16, 2012 8:12 pm

Kony15
Příspěvky: 425
Registrován: pát úno 20, 2009 8:15 pm

Příspěvek

tež chci naftu za rozumnu cenu..ale tankovat pravidelně a at je ta nafta kvalitní a nechci ji cébrat v kanystrech ale nějak pohodlně a aby byla tak za 12korun...a nejlíp mi i přivezt ještě...díky
pon zář 17, 2012 6:50 pm

mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Nejvtipnější je, když po mě jako po soukromníkovi někdo chce naftu, já nevím, to si snad lidi myslí že na to máme dotace či co? :-D
:lol:
pon zář 17, 2012 7:56 pm

Kony15
Příspěvky: 425
Registrován: pát úno 20, 2009 8:15 pm

Příspěvek

jo to mně taky dokáže totálně nasrat když kupuju naftu pomalu za 40korun a přijde nějaký zasraný cigán a řekne že chce naftu že mi dá něco na pivo???!!.... mít po ruce ocelovou tyč hned mu zlomím páteř...To je kurwa naprosta uražka...prý napivo jako kdybych byl nějaký ožrala co potřebuje jeho špinavé prachy ze socialky...nasrat!... chtěl bych vidět všechny ty zaměstnance co měsíčně ukradnou naftu nejmín za 5tisic jak by se to líbilo jim kdyby jim každý měsíc někdo ukradl 5táců.....
pon zář 17, 2012 8:21 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Tak mu odpověz že máš super naftu a na pivo kašleš a za 43 kč/1l je k dispozici. Pak ať si vezme kolik se dohodne, ale platit předem.
Volvo FL 614.
pon zář 17, 2012 9:10 pm

Žorž.FH12
Příspěvky: 1054
Registrován: stř črc 01, 2009 12:53 am

Příspěvek

No tak to já vegetoval před Otrokárnou na kopcu u Pap-oilu a nějaký zavšivený negr mlátí na dveře a prej kolego kolego stojim pod kopcem s tranzitem a potřeboval bych trochu nafty, zředit , natankoval sem tam nějakou špatnou , pomoz .. Hlavně že 20 metrů od čerpačky .. toto už je na ranu do xichtu kor když té poloopici není ještě kvůli tomu blbé budit ze spánku :?
pon zář 17, 2012 9:30 pm

Jakub81
Příspěvky: 1
Registrován: pát říj 16, 2020 1:13 pm

Re: Spotřeba

Příspěvek

Ahoj,

Scania S500 new gen, 500 koní, 13,6 litrů obsah, manuální 12 stupňvová převodovka, 2 nápravy, valník, prázdná souprava 16 tun, plná okolo 35-40 tun. Spotřeba okolo 30-33 l/100km.
sob říj 17, 2020 5:12 pm

wckr
Příspěvky: 1020
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Spotřeba

Příspěvek

Hmm husty. Me vzdycky prekvapí lidi kteří se mě ptají na spotřebu.... celkem číslo o hovně, at mu reknu co mum reknu. Protože, trasa, vítr atd.
sob říj 17, 2020 7:34 pm

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Spotřeba

Příspěvek

Kde ste to vytáhli to téma, 8let starý :mrgreen:
Trasa, vítr.. No dodal bych počasí(ať teplota, déšť nebo sníh) přes náladu řidiče, tonáž, stav auta, provoz, až po klimu, světla, otevřenej šibr a utáhlá plachta, či přidřenej třmen a hozená geo.. Taky kecy dispa a nařízení o úsporách bo je kryze..
Joža jezdí za 22l s 5t po rovině, já za 40l s 50t krpále :mrgreen: Na kupecký počty vedu :mrgreen:

Teď čumte s čím ten chachar bude kontrovat :smich:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob říj 17, 2020 7:44 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11910
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Spotřeba

Příspěvek

Prouza88000077777777777 ty rouro :lol: :lol: :lol: kdyby jsi byl na školení u toho "správnýho " prodejce, tak Ti vysvětlí, že to auto je tak dokonalý a vymakaný, že ani váha, ani vítr proti-z boku na spotřebu nemá skoro vliv ..prostě to jezdí za málo furt :!: :!: :!: :!: :wall: :wall: :wall: ideál pod 20/100 :lol: :lol: :lol: a nemysli si, že takoví idioti, co na to skočí neexistujou :mrgreen: :mrgreen: a to tvoje 40 krpále ...si normálně hadrák .... ledvice -třemošná s 39,900 naložená 71,3 :hvizd: :lol: :lol: :lol: ale byl to mrdceces ..tak se to dá pochopit ....divil sem se, že se mi nevcucla nádrž do filtru :valetsesmihy: :smich:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob říj 17, 2020 8:09 pm

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Spotřeba

Příspěvek

Martine000: je vidět, že tebe nenachytali :clap: Jinak jde o průměr za dejme tomu točku, ne jeden kopec voe :wink: To bych vedl, když sem radil za 1 bo to 2ka nevzala a ukazovalo to nevím kolik :D Patrně 800/100km, a to oba, bo mě musel vzit na lano :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob říj 17, 2020 8:21 pm

Tomasino
Příspěvky: 8
Registrován: sob říj 31, 2020 8:59 pm

Re: Spotřeba

Příspěvek

Ahooj, nevím kam to dát, tak to dám sem. Se spotřebou to má taky něco společnýho :D

O kolik může klesnou spotřeba na dodávce když se plachta sníží na úroveň kabiny se spačkou?

Konkrétně Mercedes Sprinter valník se spačkou. Za tím plachtová nástavba která je o 40cm vyšší než spačka, bez spojleru. Takže nad autem trčí plachta 200x40cm.

Přemýšlím že bych to snížil, konstrukci snížit zvládnu a plachtu pořídil novou jelikož tahle dosluhuje. Ale jestli to má smysl.

Jde mi o snížení spotřeby a taky o lepší průjezdnost pod mosty, takhle to má 3,4m a na okreskách to je problém občas.

Ofiko zápis jak je auto vysoký nikde není ne? Aby to pak nehrotil někdo na technický třeba :D
úte pro 15, 2020 5:35 pm

didi
Příspěvky: 1626
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Spotřeba

Příspěvek

No tady jsou na to určitě větší odborníci, ale pokuď na to půjdu selským rozumem, tak spotřeba se sníží určitě. Když vemu jen střešní box na osobáku a jedu pravidelnou trasu do Chorvatska s ním nebo bez něj tak je tam rozdíl tak 1-1,5l na sto. Pokuď nevyužíváš ložnou plochu tolik na výšku tak bych to snížil a určitě to bude mít i lepší jízdní vlastnosti. No nejlíp ti poradí kluci co mají dodávky. Kolega 153, věřím, že je schopný vypočítat i kolik ušetříš.🤔
úte pro 15, 2020 5:53 pm

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Spotřeba

Příspěvek

To se musíš ptát kluků z NASA, tady nemáme nikdo 3 doktoráty :think:

Reálně? Kolik jezdíš? To je důležitější jak celková plocha kterou tlačíš proti.. předpokládám klasiku, 2,3m šířky krát 3,4 vejšku, to je 7,82m² který valíš proti vzduchu, jak to snížíš, dostaneš se na 6,9m²... Jaká je závislost aerodinamického odporu na spotřebě netuším, jde zam o koeficient odporu x rychlost.. ale to není vše, máš tam další odpory, jak v ložiskách, gumách, motoru, pak hmotnost a stoupání, směr větru, účinnost motoru, noha..

Takhle, když tu jistej chachar dokáže valit s FH v plný tonáži za 24l, tak ty odpory nebudou žádný velký terno :lol: Dej tam spojlery, zahoď co nepotřebuješ, hliník kola, ty ještě nafoukni a 0,5l/100km bude na světě taky, pak zpomal ze 130, na 110, nohu nahoru a další litr :wink:

Nebo udělej zvedací.. Sundej plachtu a zkus to bez, udělej tam průduch, zkrátka to vyzkoušej :idea:
Nevím dekl pod motor, ecogumy, uřízni zástěru na nárazníku...

V TP máš max výšku, nic víc..
Cena nafty je teď dole, tak jestli hledáš haléře na spotřebě, bude něco špatně.. Zkus BioDiesel :mrgreen:

Jó 153 by mohl mít 2 stejný auta, jedno s nižší střechou nebo třeba bez spojleru;-) Napiš mu SZ ať sem mrkne..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte pro 15, 2020 6:06 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů