Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Pupajz
Příspěvky: 195
Registrován: pát bře 28, 2008 4:38 pm
Bydliště: Sev.Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Mapa je na ulož.to.V případě zájmu napište SZ pošlu adresu.
Naposledy upravil(a) Pupajz dne úte bře 02, 2010 9:55 am, celkem upraveno 2 x.
sob úno 27, 2010 9:01 am

mmartinzjm
Příspěvky: 1373
Registrován: pát dub 18, 2008 5:58 pm
Bydliště: Hodoninsko

.

Příspěvek

for Kuna:jj vdo dayton bych už nechtěl...ono je to pro trucky ale jen na 8 zemí tuším a cz ani sk nee...je to nevyřešené i s prujezdními body :roll: v německu mě to táhlo přes samý kotěhulky před cílem a zpátky zase jinama uplně krásnou cestou.Ted sem jel asi 6O km do Brumov Bylnice a to si zase usmyslela at to vezmu přez Slovensko :roll:
sob úno 27, 2010 10:02 am

Uživatelský avatar
fahrer
Příspěvky: 662
Registrován: ned čer 08, 2008 1:51 pm

Příspěvek

Slade: Jak píšou kolegové. Jako každá navi tě to může táhnout přes různý šousky. Co je ale průšvih, že editace trasy a její přepočet trvá neskutečně dlouho. Přímo do trasy nejde přidat průjezdní bod, ale musíš ho nejdříve zadat, pak uložit do adresáře a vyvolat z něj nebo z historie. Taky nezonrazuje už ujetou trasu a neumí tu trasu (ujetou) ani uložit. Při přepnutí na noční režim se nepřepnou inverzní barvy, ale jenom se sníží jas. Přiodbočování na křižovatkach jí poměrně dlouho trvá než začne ukazovat správný směr. Tzn., že pokuď jedeš někde rychle za sebou levá, pravá, tak to navigace vůbec nepobere a řídíš se jenom doplňkovými šipkami. Mimo to , že je zoufale pomalá se mi to teď nepodařilo vyřešit, proč mě např. z JC do CL žene přes LB a nikdy nechce do lesů u Mimoně. Zřejmě se tam bojí. Jinak TV tuner maká poměrně slušně a abych se opravil, nemámm 6000 ale 4000. :oops:
Jinak do Daytony jsem šel proto, že jsem si vloni chtěl udělat radost a vzal Garmina 760 lifetime. To bylo takový zklamání, že jsem ho za týden vrátil a vyměnil za tohle. Řekl bych, že filozofie ovládání je úplně stejná, takže jsem si vůbec nepomohl. Dalé budu pátrat zřejmě mezi iGo, Miem a Actisem. Paradoxně slušné navigace by mohli být i v té levné třídě, Goclever....
úte bře 02, 2010 9:43 am

dave007
Příspěvky: 78
Registrován: pon led 26, 2009 1:13 pm

Příspěvek

zkus třeba TOMTOM XXL
úte bře 02, 2010 6:25 pm

Uživatelský avatar
Pavel Bíteš
OPM - Tuning
Příspěvky: 953
Registrován: stř říj 28, 2009 9:45 pm
Bydliště: Velká Bíteš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Fahrer, já mám GoClever v osobáku, jen takový základní model, ale za dva roky naprostá spokojenost. Dostal jsem ho s autem, tak říkám, za ty prachy, ale za ty dva roky na něj nemůžu říct křivýho slovíčka! Takže do levnějších strojů už bych se určitě nebál! :wink:
Obrázek
úte bře 02, 2010 6:45 pm

Uživatelský avatar
fahrer
Příspěvky: 662
Registrován: ned čer 08, 2008 1:51 pm

Příspěvek

dave007: TT možná zkusím. Jen je chci všechny tipy pře koupí pořádně vyzkoušet, abych se opět nespálil. Na fóru jsem četl, že TT umí klepnutím na displej jen jeden průjezdní bod. Kdysi jsem koupil C710+ a musím se přiznat, že mě pekelně rozmazlil. Proto se asi podvědomě snažím orientovat na to iGo a nové modely Mia. Proto TT nic nemá a už mám domluvenou zápujčku, tak uvidím.
úte bře 02, 2010 10:00 pm

dave007
Příspěvky: 78
Registrován: pon led 26, 2009 1:13 pm

Příspěvek

fahrer

u TT vyšší modely a samo i XXL mají funkci Itineráře tam můžeš dát průjedních bodů kolik chceš :)
stř bře 03, 2010 11:48 am

Uživatelský avatar
fahrer
Příspěvky: 662
Registrován: ned čer 08, 2008 1:51 pm

Příspěvek

Přes itirenář to umí i ta daytona. Mně jde o to, že za jízdy klikneš na displej a on se ti ten průjezdní bod přidá. Mio ho umělo i logicky zařadit do trasy. Daytona ho tam dá přews adresář, ale až jako cíl cesty. Ona vlastně neumí ani optimalizovat trasu, kdy zadáš start a cíl a ostatní body to srovná podle toho jako trasu máš vybranou.
stř bře 03, 2010 1:02 pm

Antigos
Příspěvky: 80
Registrován: čtv lis 12, 2009 11:06 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Mám taky mio 720 ,nálítáno sní okolo 100 000km.Převážně tedy po Praze a čechách.Už by jsem do ní nešel.Ovládání trochu neštasné ,ale to si člověk zvykne.Klíč k přepočtu tras ,taky není nej,občas někde odbočíš ,aby jsi se za blokem vrátil zpět na hlavní.Ale asi nejhorší je přepočet delších vzdáleností.Třeba z Prahy do Madridu to počítala odhadem 5 minut.Nedej bůh když někde špatně sjedeš a začne přepočítávat.Udajně to jsou nepřesně na sebe navazující mapy jednotlivých státu.

Osobně se mi líbí třeba http://www.kamennyobchod.cz/navigace-ga ... etime.html,ale zkušenosti zatím nikdo :cry: .

A ještě jedna s velkým 7" displejem http://www.alza.cz/mapfactor-actis-7-truck-d155055.htm
stř bře 03, 2010 1:07 pm

Pupajz
Příspěvky: 195
Registrován: pát bře 28, 2008 4:38 pm
Bydliště: Sev.Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

4 Antigos:Mám taky MIO 720b,výpočet počet trasy z HK do Zaragozy cca 40 sec,přidávání průjezdních bodů-přepočet okamžitě,sjetí z trasy-přepočet okamžitě.Nalítáno cca 200 000 km.Jedinej problém této navi je neaktuálnost map,proto používám Tomtom7 a Automapu v PPC.
stř bře 03, 2010 1:23 pm

Antigos
Příspěvky: 80
Registrován: čtv lis 12, 2009 11:06 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Muže to být aktualizacemi map.Bral jsem jí díky předchozímu modelu 710,který byl o mnoho lepší.Bohužel jsem jí kupoval hned zkraje jak přišla na trh.Kolega co pro mia přímo dělá pointy a upravy jí vrátil a vzal zpět 71O-ku i za cenu ztráty velikosti displeje.Nemám ale model B.
stř bře 03, 2010 1:36 pm

Uživatelský avatar
fahrer
Příspěvky: 662
Registrován: ned čer 08, 2008 1:51 pm

Příspěvek

Já vozím obě. 710-ku i daytonu. Na miu se mi líbí i to, že umí adresy aždo čísewl. Napíše sice, že číslo nenalezeno, ale přivede tě správně.
Antigos Garmin mě moc nebavil. Neuměl trucky a trasy, které vybíral bych nejel. Navíc se mi líbí, když to ukazuje i ujetou cestu a to G neumí.
stř bře 03, 2010 3:02 pm

austik
Příspěvky: 33
Registrován: sob pro 05, 2009 8:27 pm
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek

Jak pisi dal jsem si do tomika verzi pro trucky(je to jak spesl navcore tak spesl mapa,fungujou pouze pospolu...) a po soustkách me fakt nevede.Vice prujezdnich bodu resim pres itinerar..

pokud nekdo bude mit zajem pres PM poslu odkaz na mapu(ma cca 2,3gb) a navcore a lecivo.Napisi maly navod..ale zkuste to nejdrive samy a pak piste PM!
stř bře 17, 2010 7:35 pm

Pupajz
Příspěvky: 195
Registrován: pát bře 28, 2008 4:38 pm
Bydliště: Sev.Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

4austik:Je to navcore i do PPC?Hledal jsem to na netu a nikde jsem neviděl jestli je to i PPC :roll: Dík za info
čtv bře 18, 2010 4:56 pm

austik
Příspěvky: 33
Registrován: sob pro 05, 2009 8:27 pm
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek

zdarec pupajs.neni. je to jen pro MDA...
pát bře 19, 2010 5:38 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů